Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka czy dmuchawa?

246 odpowiedzi na ten temat

#141 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2010 - 18:35

Żmijka czy dmuchawa? Ja wybrał bym dmuchawę ssąco tłocząca bo było by wygodniej na strop. Ale każdy robi jak mu pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka czy dmuchawa? Dzisiaj, 16:50
  •  

#142 Share Tomasz4444

Tomasz4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 03:08

Żmijka czy dmuchawa? My przez długi czas rozładowywaliśmy przyczepy wiadrami i długo to nam schodziło około cały dzień na 3 przyczepy i wóz wiec postanowiliśmy zakupić żmijkę 6 m 125 mm i metrowy odcinek rury na skrócenie żmijki, nie powiem jak samemu to przyczepę 3,5 t rozładowałem w godzinę czasu a z moim bratem pobiliśmy rekord w rozładunku zboża, rozładowaliśmy we dwóch 3 przyczepy i wóz w niecałą godzinę, bo z deka mojemu bratu się spieszyło do pracy na drugą zmianę więc smy się streszczali z robotą. Jeśli chodzi o pracowitość żmijki to muszę przyznać że pierwszy cały rok spisała się rewelacyjnie chodź na początku tuż po zakupie chcieliśmy ją przetestować przy sprzedaży zboża w zimie silnik nam padł i test wypadł negatywnie, ale tak czy owak silnik był już wadliwy więc nie było mowy że smy go spalili gdyż nawet na pusto jak chodził to nam korki wywalało w domu, sprzedawca przyjechał dał nam nowy silnik i od tamtej pory wszystko pięknie gra, nawet jak(powiem szczerze że bałem się bardzo o żmijkę)rozładowywałem jęczmień na strych garażu tyle że nachylenie przekraczało nieco normę(norma nachylenia wynosi 45%)a nachylenie żmijki było na oko około 70 % ale powoli i po trochu zboże wyciągnęło do samego spodu przyczepy. I jeśli miałbym teraz wybierać między dmuchawą a żmijką to wybrałbym żmijkę poniewaz mały koszt kupna w granicach 2.000zł, oszczędność energii elektrycznej ze względu na mały silniczek 2.2 kw no i szybki rozładunek zboża. My kupiliśmy żmijkę nową w ostrowie lubelskim jeśli jest trochę za daleko to gość sprzedaje części rolnicze na targowicy w Lubartowie we wtorki rano później wraca ostrów lubelski do domu, teraz kupimy od niego przetrząsarkę do siana za 900 zeta bo samą zgrabiarką 7 gwiazdową trawa zbyt długo schnie.Tutaj dodaje strone internetową tego goscia ktury sprzedaje maszyny rolnicze i od kturego kupilismy żmijkę,oto ona :
http://www.witex-mas...1,2,121,0,0,0,0 wprawdzie nie ma na stronie żmijek lecz trzeba sie zapytać zapewne ma na składzie do sprzedarzy,bo wprawdzie my kupilismy w tamtym roku żmijke ale miał jeszcze dwie na składzie do sprzedarzy,ten gościo on ma połączenie z poszczegulnymi firmami produkującymi maszyny rolnicze działa całkiem legalnie,i nawet jak nie ma teraz na zbyciu do sprzedania żmijek to wystarczy zadzwonic pod podany numer i powiedziec że ma sie zapotrzebowanie na żmijke i on załatwi żmijke taką jaka sobie klijent zażyczy na sto procent,to jest spoko gośc u niego można kupić każdą maszyne rolniczą jaką tylko sie chce kupić on nawet bez problemu podwiezie sprzet rolniczy pod podany adres imię oraz nazwisko kupującego.

#143 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2010 - 18:36

Żmijka czy dmuchawa? Uważam że żmijka lepsza, ponieważ wygodniejszy jest wyładunek i ogólnie żmijki są bardziej popularne od dmuchaw :D
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#144 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 11 październik 2010 - 16:00

Żmijka czy dmuchawa? Nie wiecie pod jakim maksymalnym katem może pracować żmijka nie tracąc swej wydajności. Gdzieś czytałem ze jest to 60 stopni(biorę pod uwagiem ze ślimaki są standardowe we wszystkich)

#145 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:25

Żmijka czy dmuchawa? Witam szukam żmijki która ma oczyszczanie wstępne... prosił bym o strony producentów

#146 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8333 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:21

Żmijka czy dmuchawa? Na YT wpisz sobie dmuchawy i się wyświetli film że pokazuję dmuchawę o wydajności 30 ton. On też produkuję takie żmijki albo jego syn.

#147 Share jarecki1721

jarecki1721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 luty 2011 - 13:48

Żmijka czy dmuchawa? Mam nową żmijkę, silnik 1,5 KW przy pszenżycie dwóch sypie do niej , nigdy nie zwalnia. Tira sypię 2,5 godziny. średnica 140 daje lux bez opamiętania jak wariatka. Jest z Odolanowa. Numer faceta to 600286891. żwinna i lekka. Pozdrawiam i polecam.

#148 Share piotrek112345

piotrek112345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:operator maszyn i urządzeń rolniczych, rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2011 - 09:02

Żmijka czy dmuchawa? zdecydowanie żmijka

#149 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 15 kwiecień 2011 - 14:32

Żmijka czy dmuchawa? jak dla mnie żmijka. kilka lat mamy i nigdy nie narzekałem że sie źle rozładowywuje

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#150 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 maj 2011 - 10:01

Żmijka czy dmuchawa? Ja w 100% polecam dmuchawe. Szybko i nie trzeba machać wiadrami jak ma się do tego zsyp w przyczepie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:09

Żmijka czy dmuchawa? mam pytanie. Kupiłem dmuchawę i nie wiem czy mogę nią dmuchać zboże siewne? czy ono się nie uszkodzi?

#152 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 00:17

Żmijka czy dmuchawa? A jak myślicie czy przenośnik pionowy taki jak ten http://www.dozamech....es/DSC_8909.jpg sprawdzi się do zasypywania paszy sypkiej do silosa, czy pasza nie będzie spadać w dół rury podczas załadunku silosa ? Czy łożyska nie będą się zapychac przy pracy z pyłem? Proszę o każdą informację dotyczącą załadunku paszy sypkiej do silosa za pomocą przenośnika pionowego.

#153 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 14:15

Żmijka czy dmuchawa? Może komuś podpowiem z mego doświadczenia też potrzebowałem żmijki ale głównie do załadunku zboża z pryzm na przyczepę po na mysle kupiłem z rurą 140 mm plus wózek co pozwala samemu ustawić przejechać załadować 6ton 20 do 30 min zależy ile chodzi na luzie to znaczy 1 człowiek nie zawsze zdąży podsypać ziarno aby brała na max by musiało być dwoje ,gdybym to wiedział kupiłbym max 120mm spokojnie by starczyła może 5do 10 min dłużej bym ładował te 6ton ale byłby i tańsza i lżejsza co nie bez znaczenia

#154 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 09:33

Żmijka czy dmuchawa?

A jak myślicie czy przenośnik pionowy taki jak ten http://www.dozamech....es/DSC_8909.jpg sprawdzi się do zasypywania paszy sypkiej do silosa, czy pasza nie będzie spadać w dół rury podczas załadunku silosa ? Czy łożyska nie będą się zapychac przy pracy z pyłem? Proszę o każdą informację dotyczącą załadunku paszy sypkiej do silosa za pomocą przenośnika pionowego.

Doradzi mi ktoś ?

#155 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 13:11

Żmijka czy dmuchawa? Ja co prawda skośną żmijką ale podaje trociny do pieca, i jakoś idzie. Kurzyć się też kurzy ale żmijka na tulejach plastikowych. Trocin do końca nie wybiera. Jak masz jedną paszę to może warto spróbować tylko czy się nie uklepie gdzieś potem np na wylocie.

#156 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:31

Żmijka czy dmuchawa? Pasza zsypywałaby się po ściance silosa więc nie powinna się ubić- tak myślę :rolleyes:

#157 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:43

Żmijka czy dmuchawa? Bardziej mi chodziło o wylot źmijki do góry. Ale chyba też nie powinno

#158 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:57

Żmijka czy dmuchawa? Hu* ja też non stop żmijka robiłem w tamtym sezonie kupiłem dmuchawę na zamówienie z dużym silnikiem i powiem ci ze jest to żajebist** sprawa nie potrzebujesz nikogo sam zwalisz ;) .

Edytowany przez Dinek94, 03 lipiec 2011 - 21:01.

#159 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:26

Żmijka czy dmuchawa? hej. Jestem w tym temacie nowy.
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i mam pytanie. interesuje mnie dmuchawa ( ale taka do siana bo taką już mam)ssąco tłocząca o wydajności 20 t/h. z napędem elktrycznym. i czy ta z m rolu z silnikiem 15 kw da rade?
pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:57

Żmijka czy dmuchawa? Witam, ja też miałem dylemat co wybrać dmuchawę, pompę ssąco tłoczącą lub samą żmijkę. Ale skończyło się na podajniku kubełkowym niżej dałem linka do filmiku, zawsze to pomoże w znalezieniu dla siebie odpowiedniej techniki rozładunku.

10 minut przy koszu

Pozdrawiam

Edytowany przez franko, 10 luty 2012 - 21:58.

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Dodaj odpowiedź