Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka czy dmuchawa?

246 odpowiedzi na ten temat

#241 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2299 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 23:43

Żmijka czy dmuchawa?

Taka moc i tylko 10t na godzinę? Kurcze a miałem ochotę na taki sprzęt ale muszę pozostać przy żmijce. Niestety ale mam takie warunki że muszę od góry zbierać i trzeba trochę podrzucać a tak by wyssał i po sprawie tylko mała ta sprawność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka czy dmuchawa? Dzisiaj, 19:20
  •  

#242 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 05:47

Żmijka czy dmuchawa?

No też mam chrapkę na coś takiego. Ale nie chcę za bardzo kupować na kredyt.

#243 Share harpagan1000

harpagan1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 22:03

Żmijka czy dmuchawa?

Witam mam pytanie,żmijki z lat 70 o śr15cm załadowały 15 000-20 000 ton,pracują do dziś.Opracowane przez inżynierów z Płocka,rura blacha walcowana1,5mm z taką małą zakładką dla wzmocnienia,koło z blachy łatwe do naprawy.A teraz nowe produkty;rura firma Marcegalia Yangzhou China na stronie producenta opis(rura spawana ciągniona na zimno)u nas ogłoszona(rura bezszwoowa precyzyjna)ani słowa aby mogła to być konstrukcyjna.Ślimak 3mm,ale nie napisano że na zewnątrz 1,3mm.Spirala ślimaka europejska za droga,no to pociągami z CHIN, w ogłoszeniu zachodnia.Żywotność (wytrzyma niejeden sezon) ile to jest; dwa,trzy,morze cztery.W zderzeniu ze starym komunistycznym wyrobem wychodzi mniej niż 10%.Na koniec hit motoreduktor zalewający zboże olejem,ale to nie olej tylko oleum Zagłoby dla poprawienia bystrości umysłu???

Edytowany przez harpagan1000, 04 styczeń 2017 - 22:40.

#244 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2299 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 09:43

Żmijka czy dmuchawa?

Może nie należę do najbystrzejszych ale możesz napisać w którym miejscu postawiłeś pytanie?

Zrobiłeś jakiś wywód o czymś, tyle można z tego zrozumieć. 

Chcesz dobrą żmijkę to kup bo są porządne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#245 Share torreador67

torreador67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 18:31

Żmijka czy dmuchawa?

Witam mam pytanie,żmijki z lat 70 o śr15cm załadowały 15 000-20 000 ton,pracują do dziś.Opracowane przez inżynierów z Płocka,rura blacha walcowana1,5mm z taką małą zakładką dla wzmocnienia,koło z blachy łatwe do naprawy.A teraz nowe produkty;rura firma Marcegalia Yangzhou China na stronie producenta opis(rura spawana ciągniona na zimno)u nas ogłoszona(rura bezszwoowa precyzyjna)ani słowa aby mogła to być konstrukcyjna.Ślimak 3mm,ale nie napisano że na zewnątrz 1,3mm.Spirala ślimaka europejska za droga,no to pociągami z CHIN, w ogłoszeniu zachodnia.Żywotność (wytrzyma niejeden sezon) ile to jest; dwa,trzy,morze cztery.W zderzeniu ze starym komunistycznym wyrobem wychodzi mniej niż 10%.Na koniec hit motoreduktor zalewający zboże olejem,ale to nie olej tylko oleum Zagłoby dla poprawienia bystrości umysłu???

tu się zgadzam to co sprzed 20-30 lat było lepsze,silnik ważył 30kg dziś 15-20 raz przepalisz drugi za trzecim szukasz innego, pełna nie ruszy wyżej nie sypnie nim tira załadujesz kierowca urwie ci jaja

#246 Share termoaktywny

termoaktywny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 22:56

Żmijka czy dmuchawa?

tu się zgadzam to co sprzed 20-30 lat było lepsze,silnik ważył 30kg dziś 15-20 raz przepalisz drugi za trzecim szukasz innego, pełna nie ruszy wyżej nie sypnie nim tira załadujesz kierowca urwie ci jaja

najlepsze żmijki ale i najdroższe to rolmet aleksandrów kujawski rura 1,5mm na kołnierze,kiedyś firma bin je montowała, wkładasz do silosa i jak tir przychaczy a zdaża się, łamiesz rurę a nie rozpruwasz silosa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#247 Share kinior

kinior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 06:49

Żmijka czy dmuchawa?

Zgadzam się z przedmówcą. Ale za ceną idzie jakość a wydaje mi się, że nie warto oszczędzać bo to prędzej czy później wyjdzie i odbije się nam czkawką. 

Dodaj odpowiedź