Zaloguj się, aby obserwować  
groszek

Opryskiwacze do wysokich roślin

Polecane posty

groszek    0

Witam, mam ptanko mianowicie czy istnieje opryskiwacz samojezdny który ma bardzo wysoki prześwit, taki aby można było jeździć po wysokiej, kukurydzy, czyli jakieś 2,5m - 3m. może ktoś widział coś takiego ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Są takie opryskiwacze, nie pamiętam nazwy opryskiwacza, ale możesz poszukać w Google bądź popytać większych przedstawicieli oferujących maszyny rolnicze. Wiem jednak, iż cena jego będzie kosmiczna i jeśli nie posiadasz areału liczonego w setkach ha kukurydzy to wówczas jest to raczej mało opłacalny zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

ww tygodniku pisali kiedys ze w niemczech jest firma ktora produkuje opriskiwacze samojezde o takim przeswicie. firma nazwyala sie jakos na D... chyba Damman ale pewnien nie jestem i ceny nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

mogę się założyć że nie ma!!! helikopter se kup:) bez urazy:)

ja się z chęcią założę hehe... a opryskiwacz taki to np Condor C jest sprzedawany chyba przez Burego... i co z tym zakładem? hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Gdzieś na AF widziałem opryskiwacz (chyba) że był U C-360-3P na wysokości tak ok. 1.5 - 2 m nad ziemią i miał 2 beczki po 1000l


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Napisano wczoraj, 22:28

 

ja się z chęcią założę hehe... a opryskiwacz taki to np Condor C jest sprzedawany chyba przez Burego... i co z tym zakładem? hehe...

 

 

trąbka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimor    0

Witam, mam ptanko mianowicie czy istnieje opryskiwacz samojezdny który ma bardzo wysoki prześwit, taki aby można było jeździć po wysokiej, kukurydzy, czyli jakieś 2,5m - 3m. może ktoś widział coś takiego ??????

 

 

Witam Kolego.

Chciałbym odświeżyć trochę temat...

Witam.

Jestem rolnikiem, ale latam również trochę samolotami.

Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić sprzęt latający, którym mógłbym wykonywać opryski na polach.

Sprzęt owy, a konkretnie wiatrakowiec wyposażony jest w opryskiwacz o szerokości oprysku ok. 15m.

Wykonuje opryski z prędkością ok 80 km/h, co przy tej szerokości roboczej daje wydajność ok 2-3ha/minutę, oczywiście zależy to od powierzchni pola.

Posiada zbiornik na chemikalia o pojemności 120l, czyli starczy na jakieś 50ha oprysku w jednym locie...

post-38799-0-79069800-1311280601_thumb.jpg

post-38799-0-54720900-1311280615_thumb.jpg

post-38799-0-27529700-1311280627_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jakim cudem takim cudem można zastosować dawkę wody 2,4 litra ha ha? Coś mi się wydaje, że to trudne do zrealizowania, ale samo pomysł z latającym opryskiwaczem jest niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

tomaszs88 --> ,,są na tym świecie rzeczy o których nie śniło się nawet fizjologom.''

Co z tym zakładem?

 

Zimor --> a jak środka się daje 2,5l/ha to pryskasz bez rozcięcznia z wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimor    0

jakim cudem takim cudem można zastosować dawkę wody 2,4 litra ha ha? Coś mi się wydaje, że to trudne do zrealizowania, ale samo pomysł z latającym opryskiwaczem jest niezły.

 

 

 

Cuda się zdarzają Kolego :D

Sprzęt ten z racji tej, że jest to maszyna ultralekka może zabrać na pokład max 120l środka chemicznego.

Żeby praca nim miała sens jest przystosowany do pryskania niskimi dawkami, do 3-4 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalbe    0

Witam

W nawiązaniu do opryskiwacza do kukurydzy.Nie wiem jaki areał Pan posiada ale mam w ofercie opryskiwacz włoskiej firmy Caffini.Opryskiwacz ma taką konstrukcję iż nie potrzeba wjeżdzać nim w uprawę.Opryskiwacz działa na zasadzie tuby regulowanej w górę i dół jak również do okoła co pozwala ustawić dysze opryskowe do optymalnego przeprowadzenia zabiegu.Zasięg oprysku to 40 metrów.Czyli jedzie się obok uprawy i dyszę kieruje się tak aby pryskały po prawej lub lewej stronie ciągnika.Opryskiwacz oczywiście zawieszany o pojemnościach od 800-120 litrów.Taki opryskiwacz użytkuje klient z Ryk i jest bardzo zadowolony.

Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o meila i prześle zdjęcia jak rowniez opis opryskiwacza.Opryskiwacz można ogladać w Sandomierzu

moje dane

tel 513 506 072

michalbec@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj