Skocz do zawartości

Zdjęcie

wysooooki opryskiwacz

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:26

wysooooki opryskiwacz Witam, mam ptanko mianowicie czy istnieje opryskiwacz samojezdny który ma bardzo wysoki prześwit, taki aby można było jeździć po wysokiej, kukurydzy, czyli jakieś 2,5m - 3m. może ktoś widział coś takiego ??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wysooooki opryskiwacz Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:51

wysooooki opryskiwacz mogę się założyć że nie ma!!! helikopter se kup:) bez urazy:)

#3 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 18:11

wysooooki opryskiwacz Są takie opryskiwacze, nie pamiętam nazwy opryskiwacza, ale możesz poszukać w Google bądź popytać większych przedstawicieli oferujących maszyny rolnicze. Wiem jednak, iż cena jego będzie kosmiczna i jeśli nie posiadasz areału liczonego w setkach ha kukurydzy to wówczas jest to raczej mało opłacalny zakup

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 19:44

wysooooki opryskiwacz ww tygodniku pisali kiedys ze w niemczech jest firma ktora produkuje opriskiwacze samojezde o takim przeswicie. firma nazwyala sie jakos na D... chyba Damman ale pewnien nie jestem i ceny nie znam.

#5 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 20:28

wysooooki opryskiwacz

mogę się założyć że nie ma!!! helikopter se kup:) bez urazy:)

ja się z chęcią założę hehe... a opryskiwacz taki to np Condor C jest sprzedawany chyba przez Burego... i co z tym zakładem? hehe...

#6 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 11:35

wysooooki opryskiwacz To tylko opryskiwacze samobieżne, lecz wątpię żeby miały większy prześwit niż 2,5m
Krukowiak
Bury
Damman

Czytałem o Dammanie z prześwitem 2,5m(chyba) ale nie mogę go znaleźć.
Happiness is easy

#7 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 26 wrzesień 2010 - 12:00

wysooooki opryskiwacz Gdzieś na AF widziałem opryskiwacz (chyba) że był U C-360-3P na wysokości tak ok. 1.5 - 2 m nad ziemią i miał 2 beczki po 1000l
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:40

wysooooki opryskiwacz Napisano wczoraj, 22:28

ja się z chęcią założę hehe... a opryskiwacz taki to np Condor C jest sprzedawany chyba przez Burego... i co z tym zakładem? hehe...

trąbka:)

#9 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:02

wysooooki opryskiwacz Dammann to przedstawiciel opryskiwaczy o najwyższym (regulowanym) przeswicie. Jego przeswit dochodzi do 2 m. Broszura: http://www.dammann-t...ostaten-PL.pdf.
Jakis czas temu na allegro ogłaszał sie dealer tych sprzetów, a cena jednego z flagowych modeli Dammanna wynosi - bagatela - 1,5 mln zł.

#10 Share Zimor

Zimor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:37

wysooooki opryskiwacz

Witam, mam ptanko mianowicie czy istnieje opryskiwacz samojezdny który ma bardzo wysoki prześwit, taki aby można było jeździć po wysokiej, kukurydzy, czyli jakieś 2,5m - 3m. może ktoś widział coś takiego ??????

Witam Kolego.
Chciałbym odświeżyć trochę temat...
Witam.
Jestem rolnikiem, ale latam również trochę samolotami.
Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić sprzęt latający, którym mógłbym wykonywać opryski na polach.
Sprzęt owy, a konkretnie wiatrakowiec wyposażony jest w opryskiwacz o szerokości oprysku ok. 15m.
Wykonuje opryski z prędkością ok 80 km/h, co przy tej szerokości roboczej daje wydajność ok 2-3ha/minutę, oczywiście zależy to od powierzchni pola.
Posiada zbiornik na chemikalia o pojemności 120l, czyli starczy na jakieś 50ha oprysku w jednym locie...

Załączone miniaturki

• ELA 07 AGRO redu.jpg
  • PICT0022REDU.JPG
  • PICT0087REDU.JPG

#11 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 07:30

wysooooki opryskiwacz jakim cudem takim cudem można zastosować dawkę wody 2,4 litra ha ha? Coś mi się wydaje, że to trudne do zrealizowania, ale samo pomysł z latającym opryskiwaczem jest niezły.

#12 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 07:55

wysooooki opryskiwacz tomaszs88 --> ,,są na tym świecie rzeczy o których nie śniło się nawet fizjologom.''

Co z tym zakładem?

Zimor --> a jak środka się daje 2,5l/ha to pryskasz bez rozcięcznia z wodą?

#13 Share Zimor

Zimor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:55

wysooooki opryskiwacz

jakim cudem takim cudem można zastosować dawkę wody 2,4 litra ha ha? Coś mi się wydaje, że to trudne do zrealizowania, ale samo pomysł z latającym opryskiwaczem jest niezły.

Cuda się zdarzają Kolego :D
Sprzęt ten z racji tej, że jest to maszyna ultralekka może zabrać na pokład max 120l środka chemicznego.
Żeby praca nim miała sens jest przystosowany do pryskania niskimi dawkami, do 3-4 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share michalbe

michalbe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 13:13

wysooooki opryskiwacz Witam
W nawiązaniu do opryskiwacza do kukurydzy.Nie wiem jaki areał Pan posiada ale mam w ofercie opryskiwacz włoskiej firmy Caffini.Opryskiwacz ma taką konstrukcję iż nie potrzeba wjeżdzać nim w uprawę.Opryskiwacz działa na zasadzie tuby regulowanej w górę i dół jak również do okoła co pozwala ustawić dysze opryskowe do optymalnego przeprowadzenia zabiegu.Zasięg oprysku to 40 metrów.Czyli jedzie się obok uprawy i dyszę kieruje się tak aby pryskały po prawej lub lewej stronie ciągnika.Opryskiwacz oczywiście zawieszany o pojemnościach od 800-120 litrów.Taki opryskiwacz użytkuje klient z Ryk i jest bardzo zadowolony.
Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o meila i prześle zdjęcia jak rowniez opis opryskiwacza.Opryskiwacz można ogladać w Sandomierzu
moje dane
tel 513 506 072
michalbec@op.pl

Dodaj odpowiedź