Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta rodzinna a ziemia

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 15:43

Renta rodzinna a ziemia Tak sie zastanawiam czy konczac 18lat mozna miec ziemie i dostawac rente. Podobno mam za duzy dochod w tedy i renta jest wstrzymana to prawda? Ma ktos tez taka sytuacje?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta rodzinna a ziemia Dzisiaj, 17:25
  •  

#2 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 10:03

Renta rodzinna a ziemia Rentę rodzinną dostajesz tak długo jak się uczysz ale nie dłużej jak do 25 roku życia... Jeśli chcesz dostawać rentę nie ucząc się możesz trochę kombinować i niby uczyć się w szkole zaocznej byle czego aby tylko mieć papier, że jesteś uczniem... Co do renty rodzinnej można sobie dorobić ale nie więcej jak średnia krajowa czyli coś koło 2600 zł np. masz renty rodzinnej 800 zł a zarabiasz 1200 zł to będą wypłacać tobie cała kwotę renty, natomiast jeśli zarabiasz 2000 zł to będziesz dostawał tylko 600 zł renty a jak zarabiasz powyżej 2600 zł nie będziesz dostawał jej wcale nawet jak będziesz się uczył... Radzę nie pobierać renty jak się nie uczysz bo to się łatwo wydaje i musisz zwrócić później cała kwotę jaką otrzymałeś...

#3 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 12:58

Renta rodzinna a ziemia Troche mnie zle zrozumiales bo ucze sie i bede sie uczyl tylko jak to wyglada kiedy przejme ziemie w tym czasie. Czyli ile rolnik zarabia miesiecznie, sa jakies przeliczniki czy jak to wyglada?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 14:41

Renta rodzinna a ziemia Nie wiem jak wyliczają dochody w rolnictwie ale dowiesz się tego w urzędzie skarbowym bądź gminy i udaj się do ZUS'u i zapytaj się ich na pewno tobie to powiedzą... Myślę, że jak masz dużo hektarów i do tego jakąś hodowle to raczej przekroczysz średnia krajową i możesz nie dostawać już renty... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 29 wrzesień 2010 - 07:12

Renta rodzinna a ziemia mtz_820 masz wtedy naliczany dochód z ziemi. Nie pamiętam dokładnie ile to jest, ale na pewno coś koło 2 tys za ha.