jankowski17

zetor 7245 a 7745 różnice

Polecane posty

Nikita_Bennet    314
Przód może być szybszy. Gorzej jak tył jest :)

dokladnie.wg mechanika ktory u nas robil c385 a teraz zetorka 10145 przód "powinien lekko przybierać".


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Ja mam zetora 7745 i zużycie paliwa jest mniejsze niż w 7245 chociaż silnik jest większy :) ja posiadam z orbitrojem bo wiem że nie wszystkie mają. Jakaś różnica jest też chyba w wyposażeniu kabiny tylko już nie pamiętam jaka. :) Pozdrawiam


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endru    6

Zawsze się zastanawiałem nad pojemnością silników pomiędzy 7245 i 7745? Na czym tak faktycznie polega różnica w pojemności, czy to są różne wymiary tulei i tłoków czy tylko chodzi o inne ukształtowanie komórki spalania w tłoku. Nigdy na allegro nie spotkałem się z zestawem naprawczym do 7745 czy 7711. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Tył jest ten sam

A jak kolega pisał różnica jest w wykorbieniu wału o 5 mm

czyli skok tłoka jest wyższy o 10 mm w porównaniu do 7245 czy 7211


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek7211    0

A co trzeba zrobic zeby przerobic silnik zetora 7211 na silnik 7711.Czy trzeba wynienic caly silnik od 7711

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no i poco Ci to???

przecież 7211 nie jest słabym ciągnikiem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek7211    0
no i poco Ci to???

przecież 7211 nie jest słabym ciągnikiem

tak chce wiedziec moze juz ktos taka przeróbke robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z kazdym innym ciagnikiem. Jak pompa dobra,kompresja nie ucieka, aku naladowane, filtry zmienione i zimowa ropa w baku to nie ma problemu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Wszystko to co pisze paktofonikas1987 i jeszcze jak mróz nie mały to warto mieć grzałkę w bloku. Podpiąć ją wypić kawę i wtedy w droge.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Tył jest ten sam

A jak kolega pisał różnica jest w wykorbieniu wału o 5 mm

czyli skok tłoka jest wyższy o 10 mm w porównaniu do 7245 czy 7211

 

a teraz pytanie: jeśli wykorbienie jest większe, to czy jest wyższy jest blok, czy krótsze korbowody? Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Blok jest taki sam, korbowody są inne.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

blok ma inny numer katalogowy ,więc róznice jakieś muszą być ( katalog 5211-7745 1989rok )


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

To wiadome ,że ma inny nr. katalogowy  choćby po to że  wybity jest na bloku 7701  typ silnika.

Tuleje  cylindrowe maja taki sam wymiar  w silnikach 7201  i 7701  a reszta wszystko jest  raczej tak samo.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Pytam bo:

Mam zetora orginalnie 7745. Kilka ładnych lat temu przeciwwaga bokiem wyskoczyła i kilka elementów poszło na złom. Silnik pojechał do Ostródy.

W papierach pisze ze: jest nowy blok silnika 7201, nowy wał, tuleje i uwaga! 1 KORBOWÓD. Jeśli korbowody mają inne długości to chyba by wszystkie wymieniali jak się uparli go na 7201 przerabiać.

Ciągnik nie miał siły po remoncie tyle co na orginalnym silniku, muł cały czas, a teraz po jakichś 10 latach i 2 szlifach wału to c360 ma więcej siły.

Pora go remontować, tylko jaki to jest silnik? :D Mix w tych bebechach jest.

Dlatego szukam info jak to jest z tymi różnicami w częściach w silniku miedzy 7701 a 7201, najbardziej mi chodzi z tymi korbowodami i blokiem...

Bo co do wału to wiem ze w 77 ma większe wykorbienie.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Blok silnika 7201  i 7701 jest taki sam. Różni się jak napisałem oznaczeniem. 

Po za tym  właśnie  wał korbowy ma większe wykorbienie,korbowody inne(krótsze) ,pompa wtryskowa ma inne sekcje (większe niż 7201) dawka paliwa oczywiście wyższa i najważniejsza sprawa  tłoki z 7701 mają większą komorę spalania niż tłoki z silnika 7201 a wymiary mają identyczne 102mm.

 

Podejrzewam ,że jak wymienili tylko jeden korbowód a reszta stara  to silnik jest nadal 7701.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

a właśnie co do tłoków taka ciekawostka... znalazłem aż 3 typy wymiaru 102

post-30239-0-45512800-1453055833_thumb.jpg

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Blok silnika 7201  i 7701 jest taki sam. Różni się jak napisałem oznaczeniem. 

Po za tym  właśnie  wał korbowy ma większe wykorbienie,korbowody inne(krótsze) ,pompa wtryskowa ma inne sekcje (większe niż 7201) dawka paliwa oczywiście wyższa i najważniejsza sprawa  tłoki z 7701 mają większą komorę spalania niż tłoki z silnika 7201 a wymiary mają identyczne 102mm.

 

Podejrzewam ,że jak wymienili tylko jeden korbowód a reszta stara  to silnik jest nadal 7701.

 

Dzwoniłem do sklepu Agrozetor w Kaliszu. Facet mi dokładnie wytłumaczył wszystkie różnice. W 7701 blok jest 10 mm wyższy niz w 7201 !!!! , wał korbowy 5mm większe wykorbienie, tłok ma większą komorę spalania - 56 mm, oczywiście inne sekcje w pompie wtryskowej.

Korbowody, głowice, tuleje cylindrowe są takie same.

U mnie jest blok i wał od 7201, korbowód był tylko jeden wymieniony no bo ta różnica 10 mm to jest w bloku, a tłoki mam od 7701...

Mówił ten facet że nie dziwi się że w Ostródzie mi wstawili blok od 72 bo tych do 77 jest bardzo mało a jak już się znajdzie to cena kosmiczna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Jesli mają różną pojemność a taka samą srednice tloka to różnica jest w wale korbowym. Inne sekcje to chyba wtedy pompa podaje wyzsze cisnienie 190 bar. A modele 77 a 72 różniły jeszcze hamulce w 77 tarczowe i cylinderki hamulcowe są z tyłu tylnego mostu. Tylnymi oponami przez co 77 byl szybszy. I zeby zgrac predkosci mostow jest inne przełożenie w przednim moscie, mogą byc rózne dyfry, nawet samoblokujące typu "nospin"

Edytowano przez adrian2

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Blok silnika 7201  i 7701 jest taki sam. Różni się jak napisałem oznaczeniem. 

Po za tym  właśnie  wał korbowy ma większe wykorbienie,korbowody inne(krótsze) ,pompa wtryskowa ma inne sekcje (większe niż 7201) dawka paliwa oczywiście wyższa i najważniejsza sprawa  tłoki z 7701 mają większą komorę spalania niż tłoki z silnika 7201 a wymiary mają identyczne 102mm.

 

Podejrzewam ,że jak wymienili tylko jeden korbowód a reszta stara  to silnik jest nadal 7701.

 

 

Dzwoniłem do sklepu Agrozetor w Kaliszu. Facet mi dokładnie wytłumaczył wszystkie różnice. W 7701 blok jest 10 mm wyższy niz w 7201 !!!! , wał korbowy 5mm większe wykorbienie, tłok ma większą komorę spalania - 56 mm, oczywiście inne sekcje w pompie wtryskowej.

Korbowody, głowice, tuleje cylindrowe są takie same.

U mnie jest blok i wał od 7201, korbowód był tylko jeden wymieniony no bo ta różnica 10 mm to jest w bloku, a tłoki mam od 7701...

Mówił ten facet że nie dziwi się że w Ostródzie mi wstawili blok od 72 bo tych do 77 jest bardzo mało a jak już się znajdzie to cena kosmiczna.

 

Kolego  Radek nie  masz  racji 

 

Dokładnie jak  kolega Łukasz pisze  , blok  nie  jest taki  sam, jest  wyższy .

Wykorbienie  wału  5 mm  większe ,  skok 10 mm  większy 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj