Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno ziemi

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 14:30

kupno ziemi mam problem, mianowicie dzierżawię "na gębę" od sąsiada ok 4 ha. zrobiłam sobie do areału drogę przez własny sad, aby nie jeździć przez jego podwórko. teraz poinformował mnie o zamiarze sprzedania tych ha i że cena raczej będzie przekraczać 500zł za ar. dodam że ceny u nas wahają się między 150 a 250 zł. doradźcie proszę jak wynegocjonować na nim taką cenę? su***syn ma długi na karku i wie że mi zależy na jego ziemi i sobie cenę winduje ;( ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno ziemi Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 15:14

kupno ziemi On chce 50 tysięcy za hektar????? :D????

#3 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 16:06

kupno ziemi Powiedz po prostu tak jak ja zrobiłem przyszedł do mnie gość i mówi ze sprzedaje 4 ha w miedze ze mną i ze chciał by 25 tyś za ha.
A ja w tedy na to ze zobacze ile jest warte pole w agencji i tyle moge mu dać za tą klase a zabijać sie nie bede za 4 ha nawet w miedze.
On na to ze idzie do tego i tego bo mówili ze mu dadzą 25 tyś . a ja dobrze a on wielkie oczy zrobił

Nie było 5 dni znowu przychodzi i pyta sie czy kupuje a ja ze nie dam mu tyle ile chce a on a ile dajesz a ja mówie ze tyle co agencja czyli w zaokrągleniu 17 tyś a on szybko no to dobra ale z dopłatą i z plonem a on no to dobra
pytam sie czemu tamten nie kupił a on mówi ze był u ch**a i go zrobił w konia i u innych rolników i nikt nie chciał i tak sprzedał pole

ale nie wiem jak jest u ciebie moze inni cie przebiją musisz znać ich sytuacje finansowa czy kupowali maszyny i pole jak tak to nie koniecznie sie bedą z tobą bili.

#4 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 16:41

kupno ziemi no dokładnie 50 tys!!!!!!!!!!!!!!! Oo

lukaszz110 dobry patent, ale niestety mam dość dużą konkurencję u drugiego sąsiada. tyle że tamtego będą musieli puścić przez podwórko a niestety jego traktor się nawet w ich bramy nie zmieści. że też jakieś prawo nie reguluje tych cen!!!! buc ma w cholere długu i liczy że moim kosztem go spłaci. a ja będę udupiona bo te hektary są przed moim domem i prowadzę tam wypas i na ornym mam kukurydzę. wszystko przed oknami.. może jednak wiecie coś na temat jakiś regulacji prawnych??

#5 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 16:52

kupno ziemi prawo pierwokupu ma sasiad i na tym sie prawo konczy cale szczescie bo co to bylby za kraj gdyby wlasciciel byl ograniczony w dysponowaniu swoja wlasnoscia.jeden sprzedaje ha za 10tysi a inny za 150tysi i to jego swiete prawo a gdy ktos ceni zbyt wysoko to nie znajdzie kupca,jezeli zas jest popyt to cena w gore i tak jest z kazdym towarem na swiecie

#6 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:09

kupno ziemi Ja Ci powiem tak: niech on się udławi tymi 4 hektarami.
No fakt okazja jest ale nie po takiej cenie jak nie zjedzie do 30 tys to niech spada.
Koleżanko myślę, że jest lepszy sposób ulokowania 200 tysięcy. Ty mu zapłacisz i nie spłacisz tego do końca życia, a on do końca życia będzie sobie leżał na zasiłku i piwko popijał.

Ale on dopiero zamierza to sprzedać może dogadacie się z dzierżawą.
Happiness is easy

#7 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:26

kupno ziemi kolego :D jeżeli ktoś ma długi i została mu tylko sama ziemia (sprzęt i samochody poszły się bujać) to musi sprzedać to co mu zostało.. co do piwka masz rację cała rodzinka nierobów, parasolek w cieniu i piwko a ja je.. na ich ha ;/

nie no będę negocjonować do upadłego, jednak na taaaki kredyt mnie nie stać i w razie musu będę musiała przeboleć ;/

#8 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:53

kupno ziemi Ojciec w tym roku hektar torfowej łąki 4-3 klasa kupił za 6 tyś zł za moją namową a tamta ziemia to jaka klasa????

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:56

kupno ziemi ludzie przeliczcie sobie ile na czysto bierzecie z ha pszenicy 1000-2000 zl?? a czasem nawet zero bo nie ma ceny. Czyli ziemia za 50 tyś zwracała by ci sie nawet 50 lat!!! jakdla mnie 20-22 tyś za hektar ziemi to max. za 200 tyś na byle lokacie rocznie masz 10tys zł

#10 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:10

kupno ziemi hodowca94 wyobraź sobie że cała nasza część gminy ma III i IV klasę, a że u nich dziedek był księgowym w gminie to mają I!!!!!

no to panowie czekam na podpowiedź co do argumentow jakimi mogę się posłużyć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:39

kupno ziemi @marzenica jesli lagodne srodki nie skutkują spróbuj postraszyć go tym że pole Ty obrabiałaś a on brał dopłatę i że może mieć z tego powodu poważne konsekwencje wliczając zwrot dopłat...może jest tępy i go troche to ruszy

#12 Share michal777

michal777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:44

kupno ziemi Droga koleżanko - przede wszystkim staraj się mu wbić do głowy że takiej ceny u Was w okolicy nikt mu nie da, zresztą jak jest zadłużony to tak czy tak musi sprzedać - sam dobrze wie że cena jest astronomiczna!
powodzenia w negocjacjach :D

#13 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:52

kupno ziemi mam nadzieję że jako kobieta nie będę zbyt uległa i nie dam się tak łatwo. :D dzięki chłopaki trochę mi humor poprawiliście bo już miałam czarne myśli :D

#14 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:20

kupno ziemi troche go przetrzymaj jak musie sprzedac to to sam przyjdzie w łaskie. tak jak pisałas nik inny nie kupi bo nie ma dojazdu. nie daj sie naciagnac naiwniakowi. tez mialem taki przypadek. miałem od gościa dzierżawe przez gmine i mialem prawo pierwokupu i gościu z ceną z kosmosu wyskoczył. a po kilku dniach sam zmiękł i pscił taniej niż cena rynkowa

#15 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 21:12

kupno ziemi sytuacja nie zbyt ciekawa... :/
ale szczerze mówiąc gdyby była to III klasa to po 45 tyś dał bym od ręki :D
tak że wyobraź sobie jakie są u mnie ceny gleby... :/

#16 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 23 wrzesień 2010 - 07:01

kupno ziemi Droga koleżanko, nikt mu tyle nie zapłaci za ziemię ile żąda, więc bądź o to spokojna. Poza tym skoro ma długi, to będzie chciał szybko sprzedać, więc myślę, że nie będzie się długo przy takiej cenie upierał.

#17 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 07:56

kupno ziemi jesli nie ma drogi dopjazdowaje do pola wowczas koles musi wytyczyc dojazd poprzez wlasne podwórko (mysle ze nikt z was takiej głupoty nie zrobil) a wiec jesli graniczysz z tym polem masz atut w reku w postaci DOJAZDU!! tylko jest jeden minus ewentualny sąsiad graniczacy z nim wowczas on rowniez moze kupic bez zadnych kombinacji w postaci geodetów

A co do ceny tak jak kolega wyzej powiedzial daj mu taką cene jaka jest w Agencji (I tak te ceny są nadwyraz wysokie)
Cena wynosi 20tys no max 25tys jak Ci zależy ale więcej nie ma co i tak to jest 100tyś.
Wtedy powinien byc wilk syty u owca cała

Wszyscy zadowolenia i koniec bajki

#18 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 09:46

kupno ziemi jestetm tyle w dobrej sytuacji że łąka sąsiadująca z jego ha jest gminna, którą też zbieram, a z drugiej strony jest orne człowieka "biednego" więc on też nie kupi :D

powiedzcie mi co z tą I klasą, można ją jakoś podważyć? bo po co płacić za coś co jest niemożliwe skoro wszędzie dookoła jest III i IV klasa. no a potem podatki też chyba większe od takiej klasy?

#19 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2010 - 12:55

kupno ziemi Co do klasy to czy widziałaś wypis z rejestru gruntów na ta działkę tam masz dokładnie ile jakiej klasy jest na działce. Co do podważenia to musisz wziąć geodetę z uprawnieniami do określania bonitacji, może on coś podpowie jak uaktualnić, zmienić klasę ziemi. Co do kupna to tak jak koledzy już mówili podaj swoją cenę i bierz go na przetrzymanie. Jak we wsi nie ma szału na kupno ziemi to tak szybko nie znajdzie na nią chętnych tym bardziej że brak dogodnego dojazdu. I tak jak pisze lukaczmarek cena 50 tyś będzie inwestycją na pokolenia a chyba nie oto chodzi by całe życie tyrać na spłatę kredytów. Dla mnie np. kupno ziemi powyżej 15 tyś za ha jest już nieopłacalną inwestycją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 14:42

kupno ziemi adamj24 dzięki za info.

raczej nie ma szans u mnie na tak duży kredyt, wątpię aby jakiś bank mi taki przyznał.. o 40tys był problem. druga sprawa to z mleka ledwo ledwo starcza na cokolwiek, zwłaszcza w tym roku jak połowa plonów do bani więc też spłacać 2tys misiecznie odpada..

a podobno rolnik to ma dobrze :D