Skocz do zawartości

Zdjęcie

KZB-3 - Vistula

104 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 lipiec 2007 - 07:54

KZB-3 - Vistula czy w waszej okolicy można jeszcze zobaczyć tego typu sprzęt :) - miałem kilka razy wżyciu okazję widzieć takie cudo w akcji - pełen Rispect dla kombajnistów z lat 60-tych i 70-tych - nie dziwie się że Bizon robił taką furrorę w latach 70-tych

a temat mnie naszedł po tym jak znalazłem na allegro takie ogłoszenie :(

http://www.allegro.p...la_okazja_.html

zakładam temat w zakładce "Bizon" chociaż kombajn ten nie zalicza się do tej "rodziny" ale był produkowany w tej samej fabryce więc chyba nie ma tu niejasnosci :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KZB-3 - Vistula Dzisiaj, 02:08
  •  

#2 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 08:24

KZB-3 - Vistula W sąsiednich wsiach doliczyłem się trzech Vistul. Nie posiadają ich wcale jacyś kolekcjonerzy oldtimerów tylko normalni rolnicy którzy normalnie koszą nimi pola. W zeszłe żniwa miałem okazję widzieć tą maszynę przy koszeniu pszenicy i może Lexion to to nie jest ale radzi sobie całkiem nieżle. Mój kolega posiada także taki sprzęt i kosi nim chyba 12ha. Coś tam opowiadał że silnik to ma od Stara, ale ostatnio jak były wichury to mu się na tą Vistulkę drewniana wiata zawaliła i lakier się trochę uszkodził... :(
Jak będę miał przejeżdżać przez te wsis to specjalnie wezmę aparat i wstawię fotki do galerii
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 lipiec 2007 - 08:27

KZB-3 - Vistula mam prośbe - jak bedziesz miał czas i mozliwość to pstryknij kilka fotek - co by w galerii dla potomnych zostało
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#4 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 11 lipiec 2007 - 09:30

KZB-3 - Vistula też takie sprzęty widziałem.
jęśli sie dba o sprzęt to przetrzyma ona niejednego bizona

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 09:36

KZB-3 - Vistula Również widziałem taki sprzęt. Mój sąsiad przez miedzę taką ma.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 10:09

KZB-3 - Vistula Mój wuj ma od kilku lat wistule. Jednego roku mu się zapaliła na polu :( :) :) :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 10:57

KZB-3 - Vistula Ja kiedyś rozmawiałem z gościem który jeździł takim w PGRze mówi że przy pracy strasznie grzało od silnika :(
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#8 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 13:05

KZB-3 - Vistula bo silnik zaraz za kierowcą.o ile sie nie myle taki patent jest też w claas mega;-zerznieli z naszej vistuli
w samych swoich jest wątek o vistuli wtedy to była maszyna hehe a co do tematu to u mnie nie ma zadnej vistuli w promieniu 5 km napewno :(

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 lipiec 2007 - 13:41

KZB-3 - Vistula u nas są dwie z czego jedna jest na bank na chodzie a druga to nie wiem.
w sąsiedniej miejscowosci tez gosc ma jedną
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 14:29

KZB-3 - Vistula Może się myle ale silnik w Vistuli jest chyba OBOK operatora,a nie za, ale mogę się mylić
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 16:14

KZB-3 - Vistula W Vistuli siedzisz sobie koło chłodnicy. To wytrzymują prawdziwi twardziele

#12 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 17:18

KZB-3 - Vistula My mieliśmy kiedyś Vistulę ale byłem w tedy za młody żeby cokolwiek zaobserwować i zapamiętać

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:24

KZB-3 - Vistula w wistuli silnik jest obok operatora z prawej strony - a poza tym to podobno ma to takie czasem zagrania ze się w pale nie mieści :(

#14 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:46

KZB-3 - Vistula wy sie śmiejecie a ja do zeszłego roku kosiłem vistulą.......teraz mam john deere 955.....ale powiem że żal mi się z vistulą będzie rozstać bo ileż to wspomnień z nią związanych.........to bieganie z akumulatorami.....czyszczenie chłodnicy......naprawianie w polu co godzinę......aż się łezka o oku kręci......ale powiem że trochę ją stuningowalismy...taz ma wspomaganie kierownicy.....iiiiiii kabine centralnie nad chederem......jak ktoś chce kupić to prosze o kontakt......bo którś tam hektar jeszcze wymłuci................ :(

#15 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:48

KZB-3 - Vistula Z mojej wsi ostatnia ponad 5 lat temu na złom poszła, kiedyś to i u nas nawet młóciła.
Pamiętam jeszcze jak młóciła u nas Wistula z workownicą, to było ponad 30 lat temu, taki sprzęt był w SKR

we Wistuli były silniki Perkins

i jest z workownicą
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

a tu widać maszynę ze zbiornikiem, widać też silnik

Dodany obrazek
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 lipiec 2007 - 20:14

KZB-3 - Vistula Super zdjęcia Vistuli. Pełne uznanie!

W mojej okolicy jest jedna Vistula. Model na worki :(. Ale koleś przerobił ją na wersję zbiornikową :). Vistula ta pracuje na 8 ha.

#17 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 20:52

KZB-3 - Vistula Kurde,rzeczywiście trzeba byc twardziel żeby wysiedzieć 10 czy12h przy chłodnicy.... i to jeszcze jak blisko.Aż mnie podziw bierze,że to jeszcze jest na chodzie i w dodatku kosi!!

#18 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:04

KZB-3 - Vistula Ojciec też miał Vistule kilka lat w86 kupił bizona który jest do tej pory

Vistula była z workownicą i prasą także jednego dnia było skoszone i słoma zabrana tak ze 3ha było koszone na dzień , silnik gruźlica jak w starze 28

We wsi są 3 vistule w tym 2 mają sąsiedzi , 1 jest z perkinsem

Jeden sąsiad to wyjeżdza nad wieczorem kosić jak chłodno jest i ukosi przyczepe dziennie :(

#19 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:25

KZB-3 - Vistula Mój szwagier posiadał Vistulę, użytkował ją przez trzy sezony i w tamtym roku znalazła drugiego gospodarza.
Właśnie też narzekał na tą chłodnicę, a silnik miał starowski.
Teraz widziałem znajomy z sąsiedniej wsi zafundował sobie takiego sprzęta - przesiadł się z kombajnu doczepianego do ciągnika.
parę ha i para rąk do pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:35

KZB-3 - Vistula Z Z-020 ?-też mieliśmy kiedyś taki wynalazek-nonstop Zetor miał temperaturę na czerwonym polu -a jak się lubił zapychać !

Dodaj odpowiedź