Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podrasowanie silnika w NH T6030

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:01

Podrasowanie silnika w NH T6030 44tuning, To juz jest raczej max, przynajmniej według nich na co można podnieść moc w tym modelu. Niby z tego co wiem to silnik skrzynia i cała reszta to samo co np w 6080 wiec teoretycznie skoro 6080 też podnoszą o 30 koni to tu tez jeszcze mozna by było wiecej ale nie chcieli wyżej kręcic no chyba ze bez gwarancji, Twierdził ten facet ze moga byc róznice w osprzęcie silnika no ale czy faktycznie sa róznice to trzeba bby było z kimś z fabryki pewnie sie skontaktowac bo z serwisu wątpie czy wiedzieli by tak dokładniewszystko, co nie zmienia faktu ze na wiecej gwarancji i tak by nie dali napewno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podrasowanie silnika w NH T6030 Dzisiaj, 17:24
  •  

#42 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:01

Podrasowanie silnika w NH T6030 ja robiłem podnoszenie mocy poprzez Truckserwis i jestem bardzo zadowolony
New Holland t6030delta podnoszenie mocy robiłem do modelu taki jak wypuścił producent czyli T6050Delta
i nie radze podnosić za bardzo mocy bo moc niby będzie ale ciągnik będzie miał za wysoki momęt obrotowy i podzespoły mogą nie wytrzymywać

aha i ciągniczek moze puszczać dymek przy impulsywnej jeżdzie

#43 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 październik 2014 - 09:37

Zastanawiam się nad jedną rzeczą Ja i wielu moich kolegów posiadaczy modeli jak mój t6.140 i innych z power boostem dostępnym w transporcie i na wałku pod obciążeniem czy nie dało by rady jakoś oszukać komputera żeby tą dodatkową moc załączał np podczas orki. Z tego co słyszałem to w modelach poprzednich wystarczyło tylko włączyć wałek podczas np orki mieliśmy  dodatkowy  zastrzyk mocowy. Może obciążył by jakąś sprężyna wom żeby delikatnie go tylko obciążała i wtedy po włączeniu wałka były by dodatkowe konie dostępne bez chipowania za 2-3 tysiące?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 październik 2014 - 09:48

jeżeli obciążysz wałek wom to na tym stracisz a nie zyskasz bo ciągnik może i załączy boosta ale ta dodatkowa moc pójdzie na obciążenie wom i w rezultacie efekt pracy bedzie taki sam a spalanie wieksze, najprościej i najlepiej jest przeprogramować sterownik silnika ale to niestety kosztuje

#45 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 październik 2014 - 12:24

To może czepiłby się skrzyni ciekawe w jaki sposób podawany jest impuls o tym że mamy już "biegi transportowe" i dodatkowa moc sie załącza - może jest tam jakiś czujnik który daje sygnał do komputera :)

Tak samo z wolnymi obrotami które spadają po wyjściu z kabiny ale dopiero wtedy jak olej sie nagrzeje i jeszcze kilka warunków będzie spełnionych... czasami jest to denerwujące.. ciekawe czy to jakoś można oszukać lub "cziperzy" też z tym by sobie poradzili.

Edytowany przez matttic, 27 październik 2014 - 12:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 31 październik 2014 - 11:41

Wykonuję takie układy scalone oszukujące komputer aby dodatkowa moc się pojawiała i była całkowicie przenoszona na koła, a nie na WOM. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontatku.