Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podrasowanie silnika w NH T6030

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 21:28

Podrasowanie silnika w NH T6030 Witam. Jak w temacie .... Robił już ktoś coś takiego w swoim NH? Jeżeli tak to ile to kosztuje i o ile można zwiększyć moc ciągnika takiego jak mój? Kiedyś ktoś mi mówił ze mogę go podkręcić o 10KM tj do mocy T 6050 a później słyszałem ze mogę podkręcić ciągnik do takiej mocy jaką posiada najmocniejszy ciągnik danej serii na allegro wyszukałem ze kosztuje to około 3000 tys zł i ze istnieją dwa rodzaje tuningu...

Moje kolejne pytanie:

Czy istnieje możliwość zamontowania większych siłowników od podnośnika ciągnika oraz zwiększenie wydajności pompy olejowej bez jej wymiany?
Czy jeżeli zamontuje większe siłowniki to podnośnik będzie wydajniejszy bez zwiększania wydatku oleju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podrasowanie silnika w NH T6030 Dzisiaj, 19:40
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 06:33

Podrasowanie silnika w NH T6030 Ja bym nie montował niczego, czego producent nie przewidział w konstrukcji ciągnika. Nie wiadomo, czy po wzmocnieniu podnośnika nie pęknie tylny most lub skrzynia. Trzeba to sprawdzić. Co do silnika myślę, że wytrzyma on modyfikacje, tylko, że trzeba sprawdzić w jakich modelach ten silnik ma tylko większą dawkę i inną turbinę, ponieważ to, że ma taką samą pojemność nie znaczy, że to jest taki sam, silnik. Gdzieś czytałem, że gościu w tm120 podniósł moc do 140km może ciut więcej. Jeśli już, to bezpieczny tuning jest tak do ok.20% więcej mocy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 10:03

Podrasowanie silnika w NH T6030 Musiał bym porozmawiac z kims z serwisu jesli o 20% mowisz to mogłbym zwiększyc do okolo 140km:) widzialem ze nh t6050 ma wieksze silowniki a konstrukcja jest ta sama:)

#4 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 11:46

Podrasowanie silnika w NH T6030 Na zewnątrz zawsze wszystko wydaje się takie samo. N ie widać tylko jak to wygląda w środku. Ja gdybym miał zrobić taką przeróbkę, to najpierw zapytałbym się w serwisie co i jak. Wiem, że w niektórych case i new hollanda są 2 typy osi. Jeden z nich ma większą nośność, a drugi mniejszą. Nie wiem tylko jakie to modele.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 12:42

Podrasowanie silnika w NH T6030 Ten podnośnik to za wolno podnosi, czy za mało? Wydajność pompy wzrasta wraz z obrotami(są układy o zmiennej wydajności lecz tego ciągnika, to chyba nie dotyczy), a ciśnienie można zwiększyć, tylko czy reszta hydrauliki wytrzyma.

#6 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 05:46

Podrasowanie silnika w NH T6030 za nisko w skali do 100 podniesie mi tak do 80 i to jest za nisko dopiero jak wrzucę siewnik nad agregat to podniesie do 100 ale za każdym przejazdem podnosić to trochę nie za wygodnie... mówiąc szczerze to kupiłem chyba za ciężki agregat... z nasionami wazy ponad 2000kg a jest dość długi, im dalej coś wystaje tym ciągnik ma ciężej...

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:24

Podrasowanie silnika w NH T6030 Na to wygląda, że działa na granicy udźwigu. Warto byłoby poszperać w dokumentacji i sprawdzić czy wyższe modele mają taką samą pompę i na ile mają ustawione ciśnienie w hydraulice.

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:51

Podrasowanie silnika w NH T6030 no to tak, trzeba sprawdzić jaki jest silnik w danej serii, na ogół to te same silniki tylko mają inne ustawienia. Jeśli jest pompa wtryskowa mechaniczna to to bedzie kosztowało grosze, a jeśli to elektroniczna(CR) to juz więcej, a i tak taniej jakby nowy ciągnik kupić, bo w nowym to 1000-3000zł za 1km, 3000zł podałem bo są 100km traktory z wypasem po nawet 280tys. Jeśli elektroniczna to trzeba zmieniać oprogramowanie, ale myślę że nawet jakbyś 20km dorzucił to 10tys by to nie przekroczyło, ale trzeba sie zastanowic nad tym, lepiej nie przesadzać, a i u dealera nh to nie ma co się pytac raczej, bo jak każdy tak będzie robił to ciągniki najmocniejsze w serii nie będą się sprzedawać, każdy z mniejszego zrobi większy w tańszy sposób. A i silnik ma być luks, jakiegoś zajechanego to nie opłaca się przerabiać :D

#9 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:19

Podrasowanie silnika w NH T6030 mam nh t 6030 200mth narazie tak bardzo się nie zastanawiam nad przerobieniem bo jeszcze na gwarancji ale później trzeba będzie pomyśleć :D na allegro jest ze robią to za 3000 zł:) ja mam mechaniczną pompe:)

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 08:23

Podrasowanie silnika w NH T6030 Każda pompa jest mechaniczna, nie ma czegoś takiego jak pompa elektroniczna. Sterowanie może być mechaniczne lub elektroniczne, w przypadku CR elektronicznie sterowane są wtryskiwacze.

Warto byłoby poszperać w dokumentacji i sprawdzić czy wyższe modele mają taką samą pompę i na ile mają ustawione ciśnienie w hydraulice.

Podejrzewam że różnica wynika z innych siłowników pomocniczych, poza tym tego typu modyfikacja jest znacznie bezpieczniejsza niż podnoszenie ciśnienia w układzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 26 wrzesień 2010 - 07:16

Podrasowanie silnika w NH T6030 no napisałem elektroniczna bo jest CR, lub DCR jak w Deutz, a mechaniczna bo bez udziału elektroniki <_<

#12 Share 4motoracing 4motoracing

4motoracing
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2010 - 10:15

Witam. Jak w temacie .... Robił już ktoś coś takiego w swoim NH? Jeżeli tak to ile to kosztuje i o ile można zwiększyć moc ciągnika takiego jak mój? Kiedyś ktoś mi mówił ze mogę go podkręcić o 10KM tj do mocy T 6050 a później słyszałem ze mogę podkręcić ciągnik do takiej mocy jaką posiada najmocniejszy ciągnik danej serii na allegro wyszukałem ze kosztuje to około 3000 tys zł i ze istnieją dwa rodzaje tuningu...

Witam;

NH T6030 i T6040 maja ten sam silnik tylko inaczej wysterowany. T6030 mozna bez obawy wyposazyc w modul Rapid Tractor, dzieki ktoremu moc i moment obrotowy silnika wzrosna o okolo 25%. Przyrostem mocy i momentu mozna sterowac poprzez odpowiednie zaprogramowanie modulu. Modul mozna tez w kazdej chwili wylaczyc - jesli dodatkowa moc akurat nie jest potrzebna.
Instalacja modulu w tych ciagnikach zajmuje nie wiecej niz 15 minut.
Wiecej informacji znajduje sie tu: http://4motoracing.pl/?p=79

pozdrawiam;
Witek

#13 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 październik 2010 - 11:03

Podrasowanie silnika w NH T6030 A jak to sie ma do spalania paliwa?

#14 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 30 październik 2010 - 11:04

Podrasowanie silnika w NH T6030 Nie mają tego samego bo T6030 ma 6 cylindrów a T6040 ma 4 cylindry.
Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na fakt że modele 6010,20,30,50,70 z serii delta i plus mają pompę sterowaną mechanicznie więc do czego ten box podłączysz? Tylko do serii elite, rc, i pc można coś takiego zrobić.

Widze kolego że masz serie delta więc żadne modyfikacje elektroniczne silnika nie wchodzą w gre, jakbyś miał T6030 RC czy PC to można dać boxa lub bardziej zaawansowana sprawa to modyfikacja oprogramowania sterującego pracą silnika.
Spalanie w ciężkich pracach powinno spaść (przeliczone na hektar oczywiście) bo na godzine pracy ciągnik więcej wypije.
U nas w pługu po wzroście mocy o 50 koni w nh tm spalanie spadło bo pług na całą szerokość można było rozstawić oraz szybciej jechac, no i wydajność pracy wzrosła.

#15 Share 4motoracing 4motoracing

4motoracing
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2010 - 11:49

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na fakt że modele 6010,20,30,50,70 z serii delta i plus mają pompę sterowaną mechanicznie więc do czego ten box podłączysz? Tylko do serii elite, rc, i pc można coś takiego zrobić.

Witam;

Oczywiscie, masz racje. Pomylilem modele. Przy pompach mechanicznych faktycznie trudno jest dzialac.

pozdrawiam;
Witek

#16 Share kamilt7040

kamilt7040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 05 marzec 2011 - 14:59

Podrasowanie silnika w NH T6030 Jak masz kolego mechaniczną pompe to sam możesz sobie podnieść moc, mój znajomy ma NH TM 120 i mówi że przy pompie jest jakaś śrubka która rególuje dawke paliwa i tym samym podnosi moc!!

#17 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 15:03

Podrasowanie silnika w NH T6030 Podnosi moc i jednocześnie głód na paliwo :P

#18 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:33

Podrasowanie silnika w NH T6030 Witam
Jeśli już mowa o silniku to chciał bym sie dowiedzieć czy długo docieraliście ciągniki
Kupiłem T6030 i narazie sie dociera ale do ilu mth mam tak go docierać ?
Czy one były jakoś docierane w fabryce ??

#19 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 maj 2011 - 15:20

Podrasowanie silnika w NH T6030 tak wg dilera ciągnika nie trzeba docierac, może od razu iść w pole:P gdzie kupiłeś ile dałeś jakie wypo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:35