Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jumz D65 zbytnio sie grzeje

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:38

Jumz D65 zbytnio sie grzeje Koledzy wydaje mi się że moja białoruśka przegrzewa się. Jeżeli jeżdże na pusto samym traktorem to temp. przekracza 80 no a jak zapnę duży kultywator albo pług 3 skibowy to po chwili mam 100 i wtedy zaczyna puszczać powietrze przez wlew oleju nie wiem czy to normalne gdy olej zagrzeje się do tej temp? dodam ze silnik jest po generalnym remoncie, a wiec robiony był wał i panewki tuleje pierścienie głowica itd.nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny, czy w termostacie czy może chłodnica wody kiepsko chłodzi, czy chłodnica ojeju, a może coś w silniku nie tak? napewno jest on juz dotarty. nic w nim nie stuka odpala zawsze bez problemu ogólnie silnik pracuje ładnie.
Może ktoś coś mi podpowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jumz D65 zbytnio sie grzeje Dzisiaj, 18:18
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:09

Jumz D65 zbytnio sie grzeje :D skoro przed naprawą się nie grzał to wina nie jest w chłodnicy,nie zdziwiło by mnie gdyby to była uszczelka pod głowicą :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 05:31

Jumz D65 zbytnio sie grzeje Sprubuj sprawdzić czy dobrze czujnik wskazuje temperature, a poza tym to też sprawdź termostat bo może nie otwiera się do końca albo się zawiesił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:04

Jumz D65 zbytnio sie grzeje Wskażnik temp. na zimnym silniku pokazuje 40 dziś jeszcze nie miałem czasu popatrzec do termostatu, ale przy jakiej temp. powinien on się otwierać? I co się stanie gdy poprostu go wyciągnę i obieg na chłodnicę będzie cały czas. Ja kupiłem traktor uszkodzony więc nie wiem czy przed tem grzał się czy nie. do jakiej temp. taki silnik może pracować 90 ? czy więcej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:47

Jumz D65 zbytnio sie grzeje Temperatury otwarcia termostat mogą być różnie, zależnie od konstrukcji fabrycznej silnika.
http://motoallegro.p...y_nowy_typ.html
Na tym zdjęciu widać , że jeden z nich ten z prawej uruchamia się przy 70, a ten z lewej (chyba)przy 87 stopniach C. Temperatura pracy silnika jest bezpieczna do momentu wrzenia wody, a tak ogólnie to powinna zawierać się w granicach 80-95.