Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjscia Hydrauliczne

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 15:07

Wyjscia Hydrauliczne

ale mam belarke na te nakręcane, owijarke samozaładowczą i przewracarke a EURO mam w rozrzutniku, włoce i kosiarce no i taniej mi wyjdzie kupic taką przejściówke tylko dobrać jej nie moge

no i dzis miezyłem suwmiarką te gniazdo to razem z gwintem mam 3.6 cm. to musze brać M36?

Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś takiego: http://www.sklep.miz...uro-p-1109.html

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyjscia Hydrauliczne Dzisiaj, 11:24
  •  

#42 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 marzec 2015 - 20:06

Wyjscia Hydrauliczne

Tuleja jest zamocowana sztywno  a wnętrze przesuwa się w dwie strony zwalniając zabezpieczenie. Czyli biorąc samca z przyczepy tylko wciskasz go w samiczkę. Środkowa część się przesuwa i zwalnia zabezpieczenie kulkami. 

Cofając trochę do tyłu cofnie się całość ale samiec nie wyjdzie z samiczki, kulki zabezpieczą przed wysunięciem. Sorrki za te samiczki i samce ale nie chce mi się walić naukowymi frazami :)

Nazewnictwo  jak  najbardziej  zrozumiałe  ;)

Ale  nie  rozumiem  do końca  jak  to  działa ....   kombinowałem trochę   z  moimi  i  przy  zamocowaniu  za  tuleję ,  wyciągając samca  z  samicy zabezpieczenie  się  zwalnia  ,  ale  wepchnąć  za  cholerę  się  nie  da ....... 

No  i przewód  zasilający  samicę  musi  być  elastyczny 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#43 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:14

Wyjscia Hydrauliczne

jak masz cisnienie w wezu to wyjac sie da, ale za chiny nie wejdzie :)

dotyczy sie to obydwu stron, po prostu przed rozpieciem trzeba albo dac w rozdzielaczu na polozenie swobodne (?) albo zgasic ciagnik poruszac dzwignia hydrauliki zeby cisnienie zniklo i dopiero odpinac/zapinac weza od przyczepy.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:18

Wyjscia Hydrauliczne

Widocznie to złącze nie jest przystosowane. Mam takie w ciągniku chociaż są już trochę zdezelowane. Jedno wala się gdzieś luzem jak się uda to nagram ci film jak to działa.

W każdym razie tuleja gdy złączke trzymał byś w rękach musi przesuwać się w przód i w tył odblokowując kulki i wracać w środkowe położenie samoczynnie.

Kolego Dcnt masz racje. Ale akurat pod ciśnieniem żadnej z tych złączek nie zapniesz a i rozpiąć bieda chyba że tuleje młotkiem zbijesz. 

Edytowany przez seweryn20, 16 marzec 2015 - 20:19.

KPK Kumurun Team

#45 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 07:57

Wyjscia Hydrauliczne

W  moim  tuleja  przesuwa  się  tylko  w  tył, teraz  rozumiem  że  masz  inne  .

W traktorze Ford  7740 mam  złącza które  bez problemu się zapinają  pod  ciśnieniem ,  zdarzyło  sie  że  zagrzązłem  z  przyczepą  podniesioną  do kiprowania , musiałem  odczepić  traktor  i  się przestawić ,  odpięło  się  i  zapięło  bez  problemu  jedną  ręką 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#46 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:13

Wyjscia Hydrauliczne

Ta złączka jest już trochę zdezelowana. Z przodu mam dwie grodziowe które działają tak samo włoskiej firmy Stucchi.

Edytowany przez seweryn20, 17 marzec 2015 - 18:14.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:09

Wyjscia Hydrauliczne

Dzięki  za  zadanie  sobie  trudu  

Jak  już  pisałem  w  moich  tuleja  przesuwa  sie  tylko do tyłu , muszę  poszukać  innych ,  bo podłączanie  krokodyla  czasem  wyprowadza  mnie  z  równowagi .....

Pozdrawiam  :)

#48 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:16

Wyjscia Hydrauliczne

Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby gniazdo było montowane za tuleję, najczęściej jest wkręcone w rozdzielacz (trzyma się na gwincie) lub jest na rurce z tyłu, ciekawe jak wtedy by działało. Bardzo przypomina zwykłe gniazdo z dołożonymi pierścieniami osadczymi i na pewno nie jest takie jak w zachodnich ciągnikach.

@mariuszd93 mnie zaskoczyłeś z tym gniazdem że możesz odpiąć i zapiąć pod ciśnieniem :blink:. Normalnie to nie może być ciśnienia bo ciśnienie rygluje złącze żeby wtyczka nie została wypluta przez ciśnienie. Druga sprawa to wtyczka, gdy jest ciśnienie w wężu to grzybek jest nie do wciśnięcia a żeby działało to po wpięciu wtyczki grzybek musi się wdusić, tak że nie wiem co Ty masz za nowinki?

Co do krokodyla to pewnie masz ten problem że zawsze jest ciśnienie w którymś wężu bo jak nie domkniesz to górna wisi i wytwarza ciś. a jak domkniesz to znowu na zamykaniu jest a gdy jest ciś. to grzybek nie może się wdusić i nie idzie zapiąć wtyczki jak wcześniej wspomniałem. Ja poradziłem cobie w ten sposób że mogę odciąć zasilanie tura i wtedy manewrując dzojem (bez zasilania olejem) pospuszczam ciśnienia i nie ma problemu z podpinaniem.

Edytowany przez ptaszyna, 17 marzec 2015 - 21:23.

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:19

Wyjscia Hydrauliczne

Jeśli szybkozłącze jest mocowane za "gwint" nie ma możliwości używać go tak jak na filmie. 

W sumie dziwię się że nie widziałeś bo właśnie w rolnictwie spotyka się je najczęściej.

http://www.rectus.pl/faster.html

Chociaż są i takie mocowane za gwint.

Edytowany przez seweryn20, 17 marzec 2015 - 21:23.

KPK Kumurun Team

#50 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:30

Wyjscia Hydrauliczne

Też potwierdzam słowa @ptaszyny. To jest normalne jak sie mocuje za zewnętrzna tuleje tak będzie działać i jest to żaden bajer, teraz jakie są w sklepie eurozłacza przesuwają się  w obu kierunkach.

Co do odpinania przewodu pod ciśnieniem to nie problem a z przypięciem to fakt w DF już na tych "bajeranckich" złączach jest problem bo co wepniesz i to nie jest lekko i potrafi samo wyskoczyć jak dasz dźwigną ciśnienie na złącze 

#51 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:00

Wyjscia Hydrauliczne

W sumie dziwię się że nie widziałeś bo właśnie w rolnictwie spotyka się je najczęściej.

http://www.rectus.pl/faster.html

No widzisz akurat nie w moim. Gdy byś wrzucił coś z cenami tymi niskimi (oprucz tych mocowanych za tuleję) o których pisałeś to byłbym naprawdę wdzięczny bo jestem w potrzebie a faster to z taniością mi się nie kojarzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 07:43

Wyjscia Hydrauliczne

Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby gniazdo było montowane za tuleję, najczęściej jest wkręcone w rozdzielacz (trzyma się na gwincie) lub jest na rurce z tyłu, ciekawe jak wtedy by działało. Bardzo przypomina zwykłe gniazdo z dołożonymi pierścieniami osadczymi i na pewno nie jest takie jak w zachodnich ciągnikach.

@mariuszd93 mnie zaskoczyłeś z tym gniazdem że możesz odpiąć i zapiąć pod ciśnieniem :blink:. Normalnie to nie może być ciśnienia bo ciśnienie rygluje złącze żeby wtyczka nie została wypluta przez ciśnienie. Druga sprawa to wtyczka, gdy jest ciśnienie w wężu to grzybek jest nie do wciśnięcia a żeby działało to po wpięciu wtyczki grzybek musi się wdusić, tak że nie wiem co Ty masz za nowinki?

Co do krokodyla to pewnie masz ten problem że zawsze jest ciśnienie w którymś wężu bo jak nie domkniesz to górna wisi i wytwarza ciś. a jak domkniesz to znowu na zamykaniu jest a gdy jest ciś. to grzybek nie może się wdusić i nie idzie zapiąć wtyczki jak wcześniej wspomniałem. Ja poradziłem cobie w ten sposób że mogę odciąć zasilanie tura i wtedy manewrując dzojem (bez zasilania olejem) pospuszczam ciśnienia i nie ma problemu z podpinaniem.

Co do odpinania  przyczepy , zagrzązłem  kiprując  obornik z  przyczepą  podniesioną  do  kiprowania  , ładunek  się  zsunął ale  częściowo  został  na  przyczepie - a  ja  nie  mogłem  wyrwac  przyczepy .

Odczepiłem  się  bez  problemu po przestawieniu - ku mojemu zdziwieniu  dało  się  podłączyć  też  bez  problemu ,  wyciągnąłem  przyczepe  i nie  dało  sie  opuścić - musiałem podać  ciśnienie żeby  drgnęła  do  góry  , dopiero opuściło .

Widocznie  jest  zakiś  zawór zwrotny  odcinający .

http://www.rectus.pl...mages/4SRPV.jpg

Np to  złącze umozliwia  łączenie  pod  ciśnieniem  ,   moje  jest  podobne -  chociaż jest  schowane w  takiej  gumowej  osłonie  to nie  wiem  czy  identyczne 

Co  do  krokodyla ciśnienia  nie  ma ,  zawsze przed  odpięciem   zamykam  3  sekcję  na  zgaszonym  traktorze.

chodzi  o  to że  złącza  są  w trudno  dostępnym  miejscu 

Edytowany przez mariuszd93, 18 marzec 2015 - 07:55.