chwiolas

Wspomaganie samoróbka- prowadza po całej drodze

Polecane posty

chwiolas    28

Zrobiłem wspomaganie do ursusa c-360.Orbitrol 160,siłownik od wspomagania od c-385(z grene),pompa od trolla(zasila równiez tura).Wszystko jest ok jak pracuje na terenie gospodarstwa.Ale niestety jak jade 4 czy 5 biegiem drogą to niestety ale tak mnie nosi że jakby ktoś patrzył z boku to pomyśli że pijany jedzie.Czy to jest jakiś standardowy mankament wspomagań samoróbek.Czy może gdzieś popełniłem jakiś błąd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Moim zdaniem to za duży orbitrol dałeś, jak by był 80 to by był mniej wrażliwy i trochę łatwiej by się sterowało i prościej by było ustawić prosty tor jazdy. Ja tak myślę ale nie miałem z wspomaganiem nic do czynienia i nie wiem dokładnie, tyko słyszałem o tych orbitrolach.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Gdzie jest błąd kolego,ja mam samoróbkę i jest świetnie, opisz dokładnie co się dzieje. może masz luzy na przodzie? Może masz za duże ciśnienie, albo za duży orbitrol i za mocno reaguje na ruch kierownica? Cały pic polega na dopasowaniu orbitrola do siłownika żeby ani nie było za dużo krcęnia kierownica ,ani tak że za szybko skręca.

Edytowano przez SZYMANOX
Popełnianie błędów ortograficznych w postach/komentarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Można spróbować założyć dławiki na króćcach siłownika, co spowolni przepływ oleju, a zarazem reakcję na ruch kołem kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Luzy na przodzie to niepowiem bo mam zajebis.e,przodek do regeneracji,ciśnienie powinno być dobre bo jest rozdzielnik strumienia.A co do skrętu to gdzieś tak 3 razy kierownica dookoła w lewo i 3 razy w prawo mam pełny skręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

No to skasuj luzy, w piastach kół też, sprawdź czy koła nie są rozbieżne i daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

To jest raczej robotoa na zime. Ciągnik mi jest codziennie potrzebny,pracuje w turze.A troche rozbierania jest,dodatkowo nie wiem czy dać na wymiane przodek czy robić ten.Także narazie dzięki za pomoc panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Podobny problem miałem u siebie po wymianie orbitrola w bizonie- nosiło go po całej drodze. Przyczyna- nowy orbitrol został przykręcony bez regulatora przepływu( sam to tam nazywam bo nie wiem jak to się nazywa)- regulator przepływu wzięliśmy ze starego orbitrola( jest przykręcony bezpośrednio do orbitrola)i wszystko gra bizon jedzie jak chcesz bez żadnego korygowania kierownica. Fajnie ze nikt nie mówi jak sprzedaje orbitrol nowy ze to nie wszystko ze brakuje jeszcze tej części. Kupując orbitrol miejcie na uwadze ze w większości przypadków sprzedawane są "same gole" orbitrole bez tego regulatora. Także może to jest to, druga przyczyna może zbieżność jak pisali wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nowe orbitrole mają wbudowane te zawory w środku. Zakłada się bez tej kostki. Trafiłeś na orbitrol bez zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Zregenerowałem cały przodek i jak ręką odjął. Już mi raczej nikt nie powie jak przejade przez wieś że znowu piłem :P . Być może jest też troche racji z tym za dużym orbitrolem bo jest czuły bardzo, ale teraz kiedy cały przodek jest sztywny spokojnie moge sypać 5 biegiem bez obaw że zalicze rów albo samochód z naprzeciwka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie wiem czy jeszcze mogę pisać w tym temacie ale spróbuję.Mam podobny problem jaw wyżej koledzy.Orbitrol z classa 80-ka ale pompa od wspomagania (łopatkowa) Ford osobówka i jedzie się "wężykiem" czy to szybko czy w polu np.pielnik trudno uprowadzć w międzyrzędziach.Może ta pompa za małe ciśnienie ma albo wydajność,kierownica chodzi lekko lecz żle prowadzi się ciągnik, trzeba ciągle korygować tor jazdy kierownicą.Przód nie ma luzów ale jest na poduszkach gumowych (amortyzatory)

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A może wina tkwi w używanym orbitrolu?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Dławik załóż na wejściu ( przewód pompa - orbitrol) spróbowałbym z dławikiem o średnicy otworu 2,5mm

Edytowano przez BIZULEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zrobiłem tak jak doradziłeś tylko nie miałem wiertła 2,5mmm i zrobiłem 3,2 mm jest duuuużo lepiej.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam pozwolę sobie odnowić ten wątek, mianowicie buduje wspomaganie i mam do wyboru orbitrol 100 kupić nowy czy od widlaka(dodam że wolał bym stary od widlaka(myślę że jakość mają lepszą) niż te nowe), do tego pompa o przepływie od 10 do 15l bo takie posiadam, siłownik będzie z wspomagania z allegro, a moje pytanie dotyczy jak się podłącza orbitrol na 5 wyjść?, ten na 4 to proste a ten pięcioma to nie wiem.i czy ktoś z was się orientuje czy te orbitrol mają zawory czy trzeba będzie do kupować? Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj