Zaloguj się, aby obserwować  
zeberka363

cielęta na ruszcie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zeberka363    1

Czy ktoś z was ma cielęta częściowo(1/3 chlewka)na rusztach? Czy chów cieląt bezściełowy do 6 miesiąca życia się uda? Nie będą się rozjeżdżały? Muszę cielęta puścić luzem bo będę mieć kontrolę a jedyne wolne miejsce to tylko chlewek na ruszcie obok tuczników ;) pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam to może być trochę ryzykowne wiadomo cielaki lubią się wygłupiać i czy podczas takich wygłupów sobie czegoś nie zrobią jak będzie ślisko noga ujedzie i nieszczęście gotowe ale jak nie masz wyjścia to spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

NO JEŚLI TO OD ŚWIŃ RUSZTA to weź na czas tej kontroli je tylko tam wpuść ale weź naściel grubo słomy najwyżej później wyrzucisz i wywieziesz gnojówkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

No tylko jak słoma do kanału się dostanie to będzie problem...nie spłynie razem z gnojówką tylko rurę odpływową zatka i co potem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

I wpuściłam te cielaki na ruszt i są tam do tej pory i nie ma większych problemów tylko trzeba gnój usuwać ten co nie jest na ruszcie ;) Nie rozjeżdżają się i są wesołe więc towarzystwo świnek im nie przeszkadza a kontrola miała być i do tej pory jej nie ma :lol: ;[

 

Słomy nie daję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojwar00973    0

Witam Forumowiczów!

Wydaje mnie się, że odpowiedz na pytanie (chyba) nie została udzielona.

Również chciałbym się dowiedzieć:

Czy jest możliwy chów cieląt na rusztach od ich urodzenia? (Jak na to polskie prawo?)

Chodzi mi o to, czy krowa po ocieleniu w oborze wolnostanowiskowej (bezściółkowej) może być razem z cielęciem?

Myślę o bydle opasowym.

Edytowano przez wojwar00973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj