Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup prasy stałokomorowej.

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2010 - 17:59

Zakup prasy stałokomorowej. Witam, tak jak w temacie ;) Z ojcem postanowiłem zakup paru maszyn i w tym prasę do mojej n-ki (140 km). Więc pierwszy i najważniejszy warunek musi być stałokomorowa oraz baloty 1,5m, myślałem coś nad Krone ale nie wiem za dużo o zachodnich prasach. No i taki banał dobrze by było jakby była nie awaryjna ;)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup prasy stałokomorowej. Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:01

Zakup prasy stałokomorowej. moze kolega nam rozjaśni co to jets prasa ZIEMNOkomorowa ??? to jakaś maszyna do ziemniaków ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:08

Zakup prasy stałokomorowej. No widzicie pomyliłem nawet Zmiennokomorową(ziemno komorowa heh mój błąd) a ma być stało komorowa. Dzięki za pomyłkę MECHANIZATOR ;)
KPK Kumurun Team

#4 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:12

Zakup prasy stałokomorowej. JD 590 szeroki wybór rozmiarów bel i nie jest droga w porównaniu do krone.

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:14

Zakup prasy stałokomorowej. Może podaj więcej kryteriów. Ma być nowa, czy używana, ile chcesz floty na nią przeznaczyć?

#6 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:16

Zakup prasy stałokomorowej. Nówka, Dokładnie nie wiem ile prasy kosztują ale ze 140k. ale dobrze by było jak by była tańsza ma mieć też noże, szerokie koła, siatka no i żeby dało się szybko jechać ;) ;)
KPK Kumurun Team

#7 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:33

Zakup prasy stałokomorowej. a te 140k to cena netto czy brutto bo to duza roznica i dlaczego chcesz stalokomorowa?

#8 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:37

Zakup prasy stałokomorowej. @slawny no bo byliśmy oglądać prasę zmieno komorową(mówił na nią stało komorową i dlatego mi się pomyliło w temacie ;)) i mówi ze do siana, siano kiszonki będzie lepsza bo przy jego pasy co sezon są wymieniane a jeden 1500 zł to też spory koszt ;) Cena 140 to brutto.
KPK Kumurun Team

#9 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:54

Zakup prasy stałokomorowej. a mozesz napisac co to za prasa byla, troche to dziwne co piszesz, na forum jest bardzo duzo uzytkownikow pras zmienno komorowych i nawet po kilku latach uzytkowania pisza, że stan pasow niewiele rozni sie od stanu fabrycznego, nawet krone w swoich prasach zastapilo lancuch pasem, z czego mozna jasno wywnioskowac ze pas sprawuje sie lepiej, http://www.agrofoto....-vicon-rv-1901/ zdjecie i opis mowi samo za siebie a prasa nie ma owijacza siatka co zwieksza zuzywanie maszyny przy owijaniu sznurkiem. jak prasy to tylko pasowki, najlepsza to welger ale niewielu stac, wiec polecam jd nowy vicon czyli galigani wiec i mf i fendt pottinger bo to jedna fabryka kuhn i deutzfahr tez, jd claas, wazne przy zamawianiu aby prasa miala pasy bez spinek czasami trzeba doplacic ale warto bo dzieki temu zywotnosc pasow jest jeszcze dluzsza a najslabszym ogniwem byla wlasnie spinka, minusem pras jd jest wlasnie brak takich pasow i to najbardziej powstrzymalo mnie przed zakupem. w prasach jestem bardzo zorientowany bo sam kupowalem na ten sezon wiec jak masz jeszcze jakies pytania to wal smialo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:02

Zakup prasy stałokomorowej. Co to za prasa za 140 tys mi się wydaje droga.
Nie myślałeś o praso owijarce ?

Gdy bym stał przed takim wyborem to bym wybrał Classa, Krone lub Leyly Welger, ponieważ są to sprawdzone i solidne firmy które od lat produkują najwyższej jakości prasy.

Jesteś nastawiony na stało komorową ?
Na ilu hektarach ma pracować ?
Happiness is easy

#11 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:02

Zakup prasy stałokomorowej. @slawny prasa lely
KPK Kumurun Team

#12 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 20:06

Zakup prasy stałokomorowej. jak lely to dosc dziwne, moze cos nie tak z ta prasa albo pasy nieodpowiednie;/ co do prasoowijarek to wlasnie lely ma nowy super patent, konstrukcja robi wrazenie no i dzieki temu jest bardzo kompaktowa co nie byla za duza domena prasoowijarek

#13 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 październik 2010 - 08:01

Zakup prasy stałokomorowej. Witam

Mam mały problem chcemy kupić prasę lecz nie wiemy z jakiej firmy. Prasa ma pracować w szczególności przy sianokiszonce oraz sianie ale i słomy zdoła zrobić około 1000 jak będzie trzeba. Mam takie pytanie do użytkowników którzy robią sianokiszonkę jaka belarka jest lepsza zmoenno czy stało komorowa kiszonka to u nas priorytet odnośnie prasy. Prasa ma być nowa i musi pochodzić choć z 10-15 lat.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie odpowiedzi

#14 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 październik 2010 - 18:55

Zakup prasy stałokomorowej. Zdecydowanie zmiennokomorowa-bardzo dobrze zbite bele od samego środka,małe zapotrzebowanie na moc,prosta budowa.Firma zależy od ilości pieniędzy,ale np. JD, NH, Kuhn.

#15 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:37

Zakup prasy stałokomorowej. Poruszcie trochę temat bo może wiosenne zakupy będą :)
KPK Kumurun Team

#16 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:34

Zakup prasy stałokomorowej. poczytaj sobie inne tematy w dziale ostatnio naprawde duzo zostalo napisane o tym co cie interesuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 10:34

Zakup prasy stałokomorowej. Tu masz linki do innych tematów http://www.agrofoto....__fromsearch__1
http://www.agrofoto....e/page__st__440
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15