Zaloguj się, aby obserwować  
amanlostinlife

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM

Polecane posty

Dziękuje bardzo za tak wiele wartościowych informacji :D

Seria MX w Case ma takie same silniki jak TM w NewHollandach, czy jeszcze jakies inne podzespoły? Pewnie coś w tym jest że trafiają się modele ciągników mniej wadliwe... No nawet ładne te TM-ki :)

Powiedz coś więcej o Twoim NewHollandzie... udzwig, z jakimi maszynami współpracujesz (pług, agregat), przybliżone spalanie, ile kosztuje wymiana filtrów i oleju. Chciałbym się dowiedzieć podstawowych rzeczy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Generalnie mamy 3 NH. Tm155 Tm175 i T6070. Koszty przeglądów to 1000-1500 zł zależnie od tego czy wymieniamy sam olej i filtry czy jeszcze filtry paliwa które kosztują coś koło 300 zł. Oczywiście wszystkie filtry oryginalne zakładamy i olej z pewnego źródła taki na jakim ciągnik jeździ od nowości. W TM zmiana oleju jest co 300 godzin a filtr paliwa trochę rzadziej wymieniamy tu nie ma stałej reguły. Co 1000 godzin trzeba zmienić filtry oleju hydraulicznego i olej, nie pamiętam ile to kosztowało.

TM 155 nie pracuje z pługiem generalnie. TM 175 pracuje z pługiem 5 skibowym obrotowym z vario na resorach i packomatem, 155 nie poradzi sobie z takim pługiem. w 175 zwiększyliśmy moc do tego pługa do 200 koni chiptuningiem silnika. Do 155 optymalny pług na ciężkie ziemie to solidna 4 obrotowa 4x50 lub 4x45. My przed 5 skibowym mieliśmy - mamy dalej - overuma 4x45 to na glinie ciągnik 175 koni miał co robić naprawdę. Sporadycznie ten pług chodzi teraz ze 155 ale w zasadzie jak dobrze idzie to jednym pługiem da rady się wyrobić.

Mamy parę maszyn, ale nie ma konkretnego ciągnika do nich, mianowicie agregat upr siewny 3 m aktywny z siewnikiem nabudowanym pneumatycznym, brona aktywna 4m ( głównie chodzi z 175 ale jak jest potrzeba to i 155 pociągnie), gruber 3 metry, agregat uprawowy z długimi sztywnymi zębami 3,5 m, siewnik do nawozu 1500 litrów ( siewnik często z zetorem chodzi, ale jak zetora nie ma to się zaczepia nawet największy ciągnik do niego), kultywator ciągany rozkładany 5 metrów, włóka 6 m. Dodatkowo do dwóch mniejszych nh mamy komplety wąskich kół i wtedy pracują one z opryskiwaczem 5000 litrów (lub zetor), obsypniki aktywny 4 rzędowy 3,60m (155 lub 6070) i bierny ( bierny to do zetora i 6070). W transporcie ciągniki wożą od 20 do nawet 35-38 ton czystego ładunku ( głównie zestawy po 25-27 ton i 30-32 tony). Oprócz tego mniejsze chodzą w kombajnach do ziemniaków dwurzędowych gdzie jest duże obciążenie - ciężar maszyny to jakieś 15 ton z ładunkiem, obciążenie womu oraz hydrauliki więc ciągnik ma co robić. 155 ma ponad 5000 godzin i chodzi bez żadnej większej awarii czego nie można powiedzieć o jego większym bracie niestety który przekroczył juz 6500. nowy nabytek 6070 ma już 1100 godzin od kwietnia więc widzisz że ciągniki u nas mają dobry poligon testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ciągnika i jeszcze nie znalazłem nic co by mi w 100% odpowiadało...

Do gustu przypadło mi kilka modeli:

Lamborghini Champion 150/180 - podobno wadliwe silniki miały

Same Rubin 150-180 (to samo co Lambo prawie)

John Deere 6920 - drogie troche ale pewnie wart swej ceny

Case MX(150-170) lub MXM(150-170) albo McCormick 150-170 (nie ma wielkiej różnicy)

Massey Ferguson 8220 (lub troszkę większy)

 

Dodam że już wykluczyłem Zetora i Ursusa (mają za mało biegów na taką moc).

Co sądzicie o tych modelach? Przypomnę że górna granica cenowa to 125 tys zł brutto, a dolna granica jeżeli chodzi o rok to 2000.

 

Pomińmy prosze opinie na temat że to zbyt duże ciągniki na 48ha (przybyła kolejna dzierżawa):)

(to prawda, ale ja nie mam czasu żeby większość życia spędzić w orce i pracach polowych, może będę zły patrząc na wzrost cen ON ale jestem świadom tego co mnie czeka).

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem fendta pod uwagę, ale dla mnie to tak jak Porche w samochodach :D Luksus :)Żaden z użytkowników których znam nie narzekał na swojego fendta, ale właśnie ta cena mnie boli :) Pewnie cena jest adekwatna do jego możliwości. No nie powiem ten F515 jest w idealnym stanie, nie ma się czego "uczepić" (tylko ta cena) :) pomimo 13 lat ma taką wartość. Wolałbym coś młodszego, z duchem tego Fendta (może to myślenie godne głupka ale Fendt'y są za drogie) wszystko cud miód malina :D

Dzięki za opinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili jako "głównego konia" mam ursusa 1222 ;D czyli nadmiaru mocy nie mam ;D cały czas szukam dobrych ofert ww ciągników, ale nie mogę się zdecydować. Boje się kupić traktor pochopnie... mogę powiedzieć że jeśli trafisz na dobrego, nie najechanego case mx to posłuży Ci długo. myślałem też o mx'ie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaculek    0

Witam .

mamy taki dylemat ze potrzebujemy ciągnika mocnego , w miare małe spalanie ,

bedzie uzywany do lasu do pomocy itp.

nie mamy nic ziemi wiec bedzie jezdzil tylko z przyczepą.

jaki polecacie ??

cena do 95 000 zł

od roku 2000.

Edytowano przez Gaculek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie polecam Ursusa, mało na pewno nie pala te 155 konne 1614, 1634 lub większe. Do transportu się średnio nadają - chyba że jakąś wersje ze szybką skrzynią i synchronizacją biegów "wyłowisz". Mówi się że New Hollandy są oszczędne (nie wiem nie mam takiej maszyny że by to potwierdzić) :) Poza tym spalanie jest uwarunkowane pracą, ciągnik z pustą przyczepką nie spali tyle co ciągnik z dwiema 10-tonowymi przyczepami :D Przy ciężkiej pracy musisz liczyć się z tym że on trochę spali tego cennego płynu, zwanego paliwem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Który ciągnik byłby najlepszy do samej uprawy(długi,duży i ciężki) spośród: fendt serii 600lsa, johndeere 4xxx, international 1x55 xl,deutz fahr dx 160/7.1, mf 2620-2725 czy ford tw. Lata produkcji 1980-1990, cena do 40tys zł?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za te pieniądze to raczej DF lub JD, Fendt będzie kilka lat starszy aczkolwiek gdyby trafił się zadbany egzemplarz to chyba byłby najlepszym wyborem z ww marek ;)

niezastanawiałeś się nad np. jakimś Renault lub Valmetem 2105, bo też można je nabyc dysponując taką kwotą :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Spośród ww ciągników O Renault słyszałem, że zrywają się często wałki ataku przedniego mostu, a valmet jest bardzo rzadki i mało części do niego będzie,będą bardzo drogie, a poza tym nie znam nikogo,kto by go miał.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Spośród ww ciągników O Renault słyszałem, że zrywają się często wałki ataku przedniego mostu, a valmet jest bardzo rzadki i mało części do niego będzie,będą bardzo drogie, a poza tym nie znam nikogo,kto by go miał.

 

 

W mojej okolicy fińskie ciągniki są dośc popularne, jesli masz gdzieś w pobliżu serwis Valtry to możesz spokojnie kupowac niemartwiąc się o dostępnośc do części, fakt do Deutz-Fahr'a części są nieco tansze ale do Fendt'a raczej droższe :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam poszukuje ciągnika w tym przedziale mocy i mam trudny wybór czy kupić fendt 515c z lat 97-99, oglądałem dwie sztuki obie zadbane, nie zniszczone z dobrymi oponami w cenie około 110tyś brutto lub case mxm 190, 155. Case 155 jest z roku 2003 ma około 6000mth skrzynia 18/6 ale oponki do wymiany cena za niego to około 128tyś brutto, a case 190, 2003 rok, stan bardzo dobry opony po 90% też około 6000mth w cenie 110tyś netto. W case przeraża mnie natłok elektroniki. Przy oględzinach case 190 nacisnęliśmy na raz 2 przyciski i unieruchomiliśmy wałek oraz podnośnik ( musiał przyjechać człowiek z serwisu i odblokowywać kompa). Mam dylemat co wybrać, biorę pod uwagę jeszcze Jelonka z serii 6xxx lub jakiegoś Nh TM 165 (wiem że podobny do case) tylko w mojej okolicy nie ma nic ciekawego z tych ciągników. Mam problem z wyborem ponieważ będzie to przesiadka z zetora i każdy ciągnik wydaje się super. Cena jaką mogę zapłacić to 130 brutto. Może ktoś z kolegów coś doradzi albo zaproponuje coś innego bo wydaje się, że ciągników za takie pieniądze powinno być dużo ale jak się jeździ i ogląda to nie ma nic godnego uwagi, a wydać tyle kasy i kupić coś trefnego a potem tego żałować to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kupiłem na wiosną, ale trochę tańszego, za 86, Case MX 150 z 2001 roku, z ponad 8 tyś mth, z książką serwisową.Tak samo jak ty wybierałem a pojechałem po JD a kupiłem case.

Jestem z niego bardzo zadowolony, a zwłaszcza z ilości paliwa które spala. Tutaj jestem trochę w szoku bo się nie spodziewałem że będzie aż tak mało palił w polu.

Kupiłem go pod Grodziskiem =Wielkopolskim a dokładnie w Ratajach gość ogłasza się na allegro z paroma ciągnikami i maszynami. polecam gościa, ma ładne maszyny, doradzi a nawet pod zamówienie ściągnie.A ma tak parę maszyn. Miał tam wtedy JD 7710 z 2004 roku., dawałem mu więcej za niego to nawet gadać nie chciał. O tego chodzi. http://moto.allegro.pl/claas-jaguar-850-i1791799814.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Tez rozglądałem się za mx 150 ale nic ciekawego godnego uwagi nie było na allegro. Czy oprócz tego co ma na allegro wystawiane ma jeszcze jakieś maszyny na placu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Właśnie o to chodzi że ma na placu lub ma przywieść a nie ogłasza się z nimi. Można coś zamówić lub pojechać z nim po konkretny ciągnik. Jak ci się nie spodoba po roku czy 2 to możesz się z nim wymienić na inny. Ale tylko jak brałeś od niego. Tak mi mówił. Ten handlarz mi się spodobał bo jest konkretny, i ma ładne maszyny. Za tego 7710 chciał 110 tyś na łysych oponach. Ale ładny był,dawałem mu ponad 115 ale nie chciał gadać. A dokładnie takiego szukałem.Pod zamówienie go przywoził.Miał jeszcze przywieść 6920 ale miałem być trzeci w kolejce, to kupiłem MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj