Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Od zawsze Poznańska Fabryka Maszyn Żniwnych i polskie sieczkarnie samojezdne od Z310 do Z350/3.
    Od niedawna Fabryka Maszyn Żniwnych i kombajny Bizon.
    W przyszłości pewnie Ursus...

Napisany 25 wrzesień 2010 - 18:48

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Kolejna pozytywna opinia na temat Case'a MX :D No właśnie obsługa, im prostrza tym lepsza. Nadmiaru elektroniki też chciałbym uniknąć. A jeszcze jedną zaletą jest wygląd <_< Nie różni się znacząco od modeli dziś produkowanych :) Maszyna (ciągnik) jest jak kobieta, im ładniejsza tym współpraca z nią jest milsza :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Dzisiaj, 05:42
  •  

#42 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:48

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM ale coś mi się wydaje że te Case mają jakąś elektronikę ale która jest przydatna i ułatwia pracę w pojedynkę<_< Może ktoś napisze coś o tych Case'ach jeszcze coś??

#43 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Od zawsze Poznańska Fabryka Maszyn Żniwnych i polskie sieczkarnie samojezdne od Z310 do Z350/3.

Napisany 26 wrzesień 2010 - 18:56

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Czemu taki tani???
http://otomoto.pl/ca...xum-A18547.html

czemu taki tani???

o co chodzi? Nie mogę linku dodać...

#44 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 07:15

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM kolego tez się zastanawiałem że one takie tanie w dość świeżych rocznikach. Może ktoś się wypowie na ten temat??

#45 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 07:24

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Ciężko to wytłumaczyć w jednoznaczny sposób... Przecież Fendt'y o podobnych parametrach są o kilka dziesiąt tysięcy droższe. Nie mam pojęcia o co chodzi...
Proszę o porade jakiegoś eksperta :D

#46 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 wrzesień 2010 - 08:04

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM witam:)
Ekspertem to a nie jestem :D Ale moge powiedziec ze te case ktore u nas pracowaly przy zwozce kukurydzy mialy o wiele lepiej wygladajacy lakier i nie były malowane a mialy prawie 2 razy tyle mtg(jeden jest nawet w mojej galerii z poprzedniorocznych zbiorow)wiec przebieg tej maszyny moze wynosic 16 tys godzin ale to nic pewnego bo po za lalkierem ciągnik jak na 11 lat jest ok. Co do ceny to nie wydaje mi sie jakas strasznie niska moim skromnym zdaniam po prostu jest wmiare uczciwa biorąc pod uwage wiek maszyny i jej stan

#47 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:38

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM ;) nie da się zaprzeczyć że ciągniki o zbliżonych parametrach, wieku i przebiegu innych znanych marek są droższe. Poprostu uzytkownicy Case to ludzie którym nie zalezy na pieniądzach, tylko na tym żeby ciągnik trafił w dobre ręce za zadowalajace obie strony cenę :D Cena niektórych kusi. Mają przedni TUZ, klimę, amortyzowaną przednią oś może nawet EHR i kosztują około 100 tys :) Lakier też pewnie ma duży wpływ na cenę, zniszczona zewnętrznie maszyna nie kusi kupujących tak jak wypolerowany i "wyszykowany" egzemplarz.

#48 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:19

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Z zewnątrz może byc jak laleczka ale warto zajrzec do kabiny środeczka...

i wtedy widac jak był eksploatowany...
Czy był szanowany...
czasem możne to bardzo rozczarowac :) a wręcz zaszokowac :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#49 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:12

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM John Deere, Case czy McCormick? Sprecyzowałem krąg zainteresowań do tych marek. Szukałem ciągników z lat 2000-2005 o mocy 150-180 kM. Patrzyłem tez na wygląd i wyposażenie. Moim zdaniem powinienem kupić któregoś z nich... Co Wy na to? Czy ma to sens? :D

#50 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 05 październik 2010 - 13:19

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Znajomy ma Case MX 135 i bardzo sobie chwali ten ciągnik robi nim główne prace a fendta 412 nowego ma jako pomocniczego. Case MX 170 słyszałem że jest to mniej udany ciągnik od mniejszych MX raczej bym się w to niepchał. O JD i innych markach zbytnio się nie wypowiem. Ciekawą opcją jest też NH z serii TM najlepiej model TM 165. Broń Boże model TM 175 i TM 190 tego nie kupuj bo ta maszyna jak przekroczy 5-6 tys godzin to już jest trochę kłopotliwa. Polecam TM155, ma mechaniczną pompę wtryskową mamy w nim ponad 5000 godzin i nic się nie dzieje, kilku sąsiadów ma TM165 i jest to o wiele lepszy model od 175 i 190 pod względem bezawaryjności. Jeden to w TM165 przekręcił już licznik i maszyna chodzi cały czas. Seria TM w nh to odpowiednik serii MX w case więc podobne ciągniki. Ogólnie seria tm jest udana z wyjątkiem dwóch największych modeli 175 i 190, mają one już elektroniczną pompę wtryskową i ogólnie nie tylko ze względu na pompę są one dużo bardziej awaryjne. Dlatego mam jakieś przeczucie że jeżeli nh tm 175 jest wadliwy to i z tym casem mx170 mogą być problemy.
Uważaj na ciągniki sprowadzone, wiele z nich ma opony do wymiany, nie ma zaczepu tylnego, obciążników i wtedy trzeba to uzupełnić, a często także nie mają sprężarki powietrza na hamulce do przyczep.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 październik 2010 - 17:51

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Dziękuje bardzo za tak wiele wartościowych informacji :D
Seria MX w Case ma takie same silniki jak TM w NewHollandach, czy jeszcze jakies inne podzespoły? Pewnie coś w tym jest że trafiają się modele ciągników mniej wadliwe... No nawet ładne te TM-ki :)
Powiedz coś więcej o Twoim NewHollandzie... udzwig, z jakimi maszynami współpracujesz (pług, agregat), przybliżone spalanie, ile kosztuje wymiana filtrów i oleju. Chciałbym się dowiedzieć podstawowych rzeczy :o

#52 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 październik 2010 - 20:58

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Generalnie mamy 3 NH. Tm155 Tm175 i T6070. Koszty przeglądów to 1000-1500 zł zależnie od tego czy wymieniamy sam olej i filtry czy jeszcze filtry paliwa które kosztują coś koło 300 zł. Oczywiście wszystkie filtry oryginalne zakładamy i olej z pewnego źródła taki na jakim ciągnik jeździ od nowości. W TM zmiana oleju jest co 300 godzin a filtr paliwa trochę rzadziej wymieniamy tu nie ma stałej reguły. Co 1000 godzin trzeba zmienić filtry oleju hydraulicznego i olej, nie pamiętam ile to kosztowało.
TM 155 nie pracuje z pługiem generalnie. TM 175 pracuje z pługiem 5 skibowym obrotowym z vario na resorach i packomatem, 155 nie poradzi sobie z takim pługiem. w 175 zwiększyliśmy moc do tego pługa do 200 koni chiptuningiem silnika. Do 155 optymalny pług na ciężkie ziemie to solidna 4 obrotowa 4x50 lub 4x45. My przed 5 skibowym mieliśmy - mamy dalej - overuma 4x45 to na glinie ciągnik 175 koni miał co robić naprawdę. Sporadycznie ten pług chodzi teraz ze 155 ale w zasadzie jak dobrze idzie to jednym pługiem da rady się wyrobić.
Mamy parę maszyn, ale nie ma konkretnego ciągnika do nich, mianowicie agregat upr siewny 3 m aktywny z siewnikiem nabudowanym pneumatycznym, brona aktywna 4m ( głównie chodzi z 175 ale jak jest potrzeba to i 155 pociągnie), gruber 3 metry, agregat uprawowy z długimi sztywnymi zębami 3,5 m, siewnik do nawozu 1500 litrów ( siewnik często z zetorem chodzi, ale jak zetora nie ma to się zaczepia nawet największy ciągnik do niego), kultywator ciągany rozkładany 5 metrów, włóka 6 m. Dodatkowo do dwóch mniejszych nh mamy komplety wąskich kół i wtedy pracują one z opryskiwaczem 5000 litrów (lub zetor), obsypniki aktywny 4 rzędowy 3,60m (155 lub 6070) i bierny ( bierny to do zetora i 6070). W transporcie ciągniki wożą od 20 do nawet 35-38 ton czystego ładunku ( głównie zestawy po 25-27 ton i 30-32 tony). Oprócz tego mniejsze chodzą w kombajnach do ziemniaków dwurzędowych gdzie jest duże obciążenie - ciężar maszyny to jakieś 15 ton z ładunkiem, obciążenie womu oraz hydrauliki więc ciągnik ma co robić. 155 ma ponad 5000 godzin i chodzi bez żadnej większej awarii czego nie można powiedzieć o jego większym bracie niestety który przekroczył juz 6500. nowy nabytek 6070 ma już 1100 godzin od kwietnia więc widzisz że ciągniki u nas mają dobry poligon testowy.

#53 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:40

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Szukałem ciągnika i jeszcze nie znalazłem nic co by mi w 100% odpowiadało...
Do gustu przypadło mi kilka modeli:
Lamborghini Champion 150/180 - podobno wadliwe silniki miały
Same Rubin 150-180 (to samo co Lambo prawie)
John Deere 6920 - drogie troche ale pewnie wart swej ceny
Case MX(150-170) lub MXM(150-170) albo McCormick 150-170 (nie ma wielkiej różnicy)
Massey Ferguson 8220 (lub troszkę większy)

Dodam że już wykluczyłem Zetora i Ursusa (mają za mało biegów na taką moc).
Co sądzicie o tych modelach? Przypomnę że górna granica cenowa to 125 tys zł brutto, a dolna granica jeżeli chodzi o rok to 2000.

Pomińmy prosze opinie na temat że to zbyt duże ciągniki na 48ha (przybyła kolejna dzierżawa):)
(to prawda, ale ja nie mam czasu żeby większość życia spędzić w orce i pracach polowych, może będę zły patrząc na wzrost cen ON ale jestem świadom tego co mnie czeka).
Z góry dzięki za pomoc:)

#54 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 21 luty 2011 - 20:55

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM A myślę że powinieneś lekko obniżyc granicę wieku tak do 1998 i poszukac czegoś z ostatnich egzemplarzy Fendta 515 ciągniki może drogie jak na swój wiek ale bardzo bogato wyposażone.
http://moto.allegro....1460724927.html

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#55 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:12

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Brałem fendta pod uwagę, ale dla mnie to tak jak Porche w samochodach :D Luksus :)Żaden z użytkowników których znam nie narzekał na swojego fendta, ale właśnie ta cena mnie boli :) Pewnie cena jest adekwatna do jego możliwości. No nie powiem ten F515 jest w idealnym stanie, nie ma się czego "uczepić" (tylko ta cena) :) pomimo 13 lat ma taką wartość. Wolałbym coś młodszego, z duchem tego Fendta (może to myślenie godne głupka ale Fendt'y są za drogie) wszystko cud miód malina :D
Dzięki za opinie :D

#56 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:24

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM i jaki masz ciagnik? ja zastanawiam sie nad case mx 175 lub 190 lub 150

#57 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:26

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM w tej chwili jako "głównego konia" mam ursusa 1222 ;D czyli nadmiaru mocy nie mam ;D cały czas szukam dobrych ofert ww ciągników, ale nie mogę się zdecydować. Boje się kupić traktor pochopnie... mogę powiedzieć że jeśli trafisz na dobrego, nie najechanego case mx to posłuży Ci długo. myślałem też o mx'ie :D

#58 Share Gaculek

Gaculek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:38

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Witam .
mamy taki dylemat ze potrzebujemy ciągnika mocnego , w miare małe spalanie ,
bedzie uzywany do lasu do pomocy itp.
nie mamy nic ziemi wiec bedzie jezdzil tylko z przyczepą.
jaki polecacie ??
cena do 95 000 zł
od roku 2000.

Edytowany przez Gaculek, 03 kwiecień 2011 - 21:38.

#59 Share amanlostinlife

amanlostinlife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:06

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Witam.
Nie polecam Ursusa, mało na pewno nie pala te 155 konne 1614, 1634 lub większe. Do transportu się średnio nadają - chyba że jakąś wersje ze szybką skrzynią i synchronizacją biegów "wyłowisz". Mówi się że New Hollandy są oszczędne (nie wiem nie mam takiej maszyny że by to potwierdzić) :) Poza tym spalanie jest uwarunkowane pracą, ciągnik z pustą przyczepką nie spali tyle co ciągnik z dwiema 10-tonowymi przyczepami :D Przy ciężkiej pracy musisz liczyć się z tym że on trochę spali tego cennego płynu, zwanego paliwem xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 04:59

Dobry używany ciągnik 150 - 180 KM Który ciągnik byłby najlepszy do samej uprawy(długi,duży i ciężki) spośród: fendt serii 600lsa, johndeere 4xxx, international 1x55 xl,deutz fahr dx 160/7.1, mf 2620-2725 czy ford tw. Lata produkcji 1980-1990, cena do 40tys zł?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.