Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia idealna

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 11:18

Chlewnia idealna Witam. Mam zamiar postawić chlewnię na 42 sztuki loch wraz z odchowalnią na około 120 prosiąt, miejscem na knura szukarka, loszki i z zapleczem(magazyn pasz, pomieszczenie sanitarne, kotłownia...)
Dlatego zwracam się do was z prośbą o doradzenie na forum w sprawach takich jak wybór materiałów od fundamentów poprzez wyposażenie po dach.

Ja widzę ją tak: odchowalnia-2 pomieszczenia po 60 sztuk prosiąt plastikowe ruszta część posadzki i jakiś system ogrzewania, nie wiem jaki sufit i czy w ogóle
porodówka- 2 pomieszczenia po 6 stanowisk( 7 grup macior po 6szt) i tu nie wiem jaki ustawienie, chyba delta a poza tym to ni więcej szczegółów...nie mam pojęcia
centrum krycia 9m na ok12m- tu chyba bez sufitu, ruszt betonowy
lochy prośne- kojce po 6 szt na głębokiej ściółce na podwyższeniu ruszt i koryta
wentylacja nie wiem jaka tak samo jak i dach ściany zbiornik na gnojowice bo płytę już mam no i jakie koszty
Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia idealna Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:27

Chlewnia idealna Tu jest ładny projekt chlewnia.

Co do systemu utrzymania to:
porodówka- ruszt plastikowy, pod maciorą żeliwny wymiary 1.8m x 2.4m
odchowalnia- ruszt plastikowy i maty grzewcze, daszki, promienniki
sektor krycia i loch- lochy w kojcach grupowych z kojcem samoblokującym na głębokiej ściółce.

Masz już jakieś stado ?
Happiness is easy

#3 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:48

Chlewnia idealna Tak obecnie mój ojciec trzyma 12 loch a miejsca ma na 16(ale to za dobrych czasów) ale to ma mało wspólnego z prawdziwą produkcją. Budynki mamy stare, trzymamy na płytkiej ściółce tak, że roboty z obornikiem i ścieleniem jest od z... prosięta tuczymy(cykl zamknięty) też na płytko i jak ktoś kiedyś powiedział 'dniem wyrabiania tężyzny fizycznej jest sobota' Kiedyś sprzedaliśmy tylko prosięta parę razy jak były po 400zł za parkę
lochy w sekcji krycia to zgadzam się że kojce samoblokujące i ruszta, myślę tak że rząd tych kojców szerokości po 65cm-70cm a za nimi pas szerokości ok 160cm chyba nie za mało?
lochy prośne wolelibyśmy na głębokiej gnój się zawsze przyda(to podstawa)
projekt widziałem kiedyś i przerobiłem do wg własnej koncepcji i może wstawię zdjęcie

#4 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 13:45

Chlewnia idealna Musisz się skonsultować z firmami zajmującymi się wyposażeniem chlewni przyjedzie gość zrobi Ci projekt i doradzi. Najlepiej pojeździć po okolicy i zobaczyć jak prosperują takie chlewnie.
Happiness is easy

#5 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 14:02

Chlewnia idealna Firma raczej nie wchodzi w grę, może do wykonania jakichś poszczególnych elementów jak np. dach ale i to nawet można się nauczyć jak się zakłada te płyty bo strasznie drogo biorą a to nic wielkiego. Nie wiem jakie ściany bo od zewnątrz na równi z lochami prośnymi chciałbym jakiś wybieg i wtedy zewnętrzne ocieplenie nie wchodziłoby w grę chyba żeby je jakoś odgrodził jakimś dystansem. Sąsiad ma ściany z silikatu ocieplone od zewnątrz ale trzyma tam tuczniki na płytkiej a jeden znowu w tuczarni na rusztach ma ściany zrobione tak: pustak(chyba połówka) styropian i silikat czy coś takie białe... ściana ok50cm

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 14:31

Chlewnia idealna Moim zdaniem firma powinna wejść w grę, gdyż nie będziesz w stanie sam wszystkiego wykonać. Stawialiśmy kilka lat temu chlewnię to część robót wykonaliśmy sami ale część były ekipy ( i to nie dlatego że nie potrafiliśmy tylko z braku czasu), bo to jest tak szybciej budynek zasiedlisz to i szybciej zyski.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 14:39

Chlewnia idealna Nie chodzi mi o firmę która buduje Ci chlewnie od A-Z tylko o konsultantów. Bez profesjonalnej pomocy nie wybudujesz idealnej chlewni. Na wielu rzeczach nie warto oszczędzać a wiele rzeczy można wykonać we własnym zakresie

Wiem, że w ''Trzodzie Chlewnej'' ukazywały się artykuły jak profesjonalnie urządzić chlewnie od podstaw, niestety nie mam do nich dostępu.
Tu taj są ciekawe artykuły Mój odnośnik.

Często na stronach produkujących wyposażenia do chlewni są zdjęcia z realizacji.
Happiness is easy

#8 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:07

Chlewnia idealna W sumie to macie rację że lepiej żeby wykonała firma, ale ile to kosztuje koleś za założenie 1m2 warstwowej chce 30zł(szaleństwo) oczywiście murowanie ścian i kanałów to wezmę firmę bo sami byśmy rady nie dali. Boję się że ci doradcy z tych firm wcisną nam jakiś kit i będę niezadowolony wolę popytać ludzi jak oni mają , z czego są zadowoleni a co odradzają. Osobiście podobają mi się budynki wolf system czy jakoś tak, piękne są...
a link bardzo ciekawy, dzięki.

A co myślicie o ścianach z prefabrykowanych elementów?

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:15

Chlewnia idealna Ja właśnie stawiam chlewnie na 53 stanowiska dla macior + odchowalnia prosiaków około 160 sztuk.
Jak bedze miał chwile czasu mogę podesłać ci projekt.
Ale generalnie porodówka ruszta plastikowe + żeliwne pod maciorą, odchowalnia prosiaków ruszt plastikowy, sektor krycia kojce indywidualne ruszt betonowy, sektor loch prośnych smobloki + ruszt betonowy, knur też na ruszcie
Dodam ze ekipa stawiała ściany, kanały i całą murarkę generaljnie. W chwili obecnej kłade dach tj konstrukcja stalowa + płyta warstwowa. Zrobisz to sam bez problemu i bez żadnej firmy, wyposażenie całe też bedziemy montować sami

#10 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:21

Chlewnia idealna Ten wolf system też mi się podoba, ale ciekawy jestem jak to wychodzi w cenie.
Niby może drogie rozwiązanie ale szybka budowa bez dużych nakładów pracy,
a murowanie koszt bloczków, pustaków, zaprawy, tynkowania, ocieplenia, murarzy itp.

A w tych prefabrykowanych istnieje(chyba) możliwość rozmontowania konstrukcji co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Może ktoś zna koszty takich ścian prefabrykowanych ?
Happiness is easy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 06:35

Chlewnia idealna @lukaczmarek jakbyś mógł podesłać projekt to byłbym bardzo wdzięczny. (a jak jeszcze mógłbyś podać koszty...)
Tylko z tymi warstwowymi jest jeden problem bo one mają takie stopy w których się je montuje to jak taką stopę postawić na ścianach kanałów? Chyba że są jakieś inne sposoby.
może ma ktoś budynek z tych płyt?

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:06

Chlewnia idealna Jeśli chodzi o koszty no cóż tu nie ma ograniczeń. Mi udało się to zrobić za 200 tyś ale zapewniam cię że to naprawdę mało. Nie problemem jest dobić do 500 tyś czy mawet 1 mln za taką chlewnie. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania pisz na gg:7980618

#13 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:51

Chlewnia idealna Koszt tej chlewni dla 53 zamknął się w 200 tys. To nie zbyt wygórowana cena.
Mógłbyś podesłać kilka zdjęć z chlewni i paszarni.
Pisz na PW.
Happiness is easy

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 październik 2010 - 17:16

Chlewnia idealna pasjonat36 jak tylko bedzie ukonczona podesle zdjęcia

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:04

Chlewnia idealna Na prośbę kolegi wrzucam częściowe zdjęcia jakby jeszcze kogoś interesowało

http://rapidshare.com/#!download|987tl4|430445046|Kopia_chlewnia.rar|70323

#16 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 15 listopad 2010 - 18:45

Chlewnia idealna Chlewnia świetna, gratuluje budowy. Ja jestem w trakcie :P Chlewnia na ile sztuk?

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:07

Chlewnia idealna W moich postach wyżej jest opis dokładniejszy ale do ukończenia jeszcze daaaaaleka droga
A ty na ile sztuk budujesz?

#18 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 16 listopad 2010 - 22:07

Chlewnia idealna Coś nie działa ten link do rapida? ;)

#19 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 17 listopad 2010 - 16:44

Chlewnia idealna Ja modernizuje na 45 loszek ;d W tym miesiącu pewnie zakończę roboty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 22:43

Chlewnia idealna G****** rapid coraz większe limity wprowadza
http://www.seed-share.com/88d8gv804tys

Edytowany przez andrzej2110, 17 listopad 2010 - 22:46.
cenzura