Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

wymiana pompy mf3080

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
10 odpowiedzi na ten temat

#1 mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 19 wrzesień 2010 - 09:36

wymiana pompy mf3080 Witam.
chcialbym sie z wami podzielic swoim problemem.niedawno zalozylem ladowacz czolowy.po kilku dniach pompa hydrauliczna odmowila posluszenstwa.i tutaj zaczynaja sie schody.nowa pompa zostala zamontowana.filtr hydrauliki wymieniony na nowy.wszystko zalane olejem fusch.po wyjechaniu z garazu,500metrow i ciagnik stanal.ani wspomagania,nic...po zmianie filtra na stary,wszystko wrocilo do normy...niby,poniewaz,nowa pompa ciagle wyje,jakby ktos turbine zamontowal.czy to normalne?czy ktos wymienial pompe,odpowietrzal uklad?dodam,ze na starej pompie podnosnik podnosil z taka sama szybkoscia niezaleznie od obrotow,a na nowe...coz,tzreba pogazowac zeby szybciej podnosil.cisnienie jakie daje pompa to 190.prosze o wszelkie porady.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
wymiana pompy mf3080 Dzisiaj, 19:00
  •  

#2 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • 36998609

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:29

wymiana pompy mf3080 Najprawdopodobniej kupiłeś inną pompę niż ta, która była zamontowana oryginalnie. Być może średnica otworu wylotowego w pompie jest mniejsza i to dlatego. Filtr też może być źle dobrany lub za gęsty olej. Gościu w mojej wiosce jak zalał byle jakim olejem mf-a 3095, to padło mu wszystko, co było napędzane olejem włącznie z półbiegami. Te ciągniki są wrażliwe na jakość oleju. Z resztą nie tylko te. Inne bardziej rozbudowane również. Klasa lepkości oleju musi być taka sama. Proponuję zapytać u Korbanka lub któregoś z użytkowników takiego mf-a o to jaki olej stosuje i jak ciągnik chodzi na tym oleju. Użytkowników najłatwiej znaleźć w galerii lub w pokrewnych tematach do twojego. Być może ktoś na af miał już taki problem.
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#3 mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:33

wymiana pompy mf3080 hej!
olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek
  • 0

#4 Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • 6640992

Napisany 19 wrzesień 2010 - 20:14

wymiana pompy mf3080

hej!
olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek

z prawej strony masz takie zawory odpowietrzniki(w seri 61xx tak jest w seri 3xxx powinno byc podobnie) po odpaleniu musisz na chwile przycisnac az powietrze wyjdzie i jak zacznie chodzic podnosnik i wom to wszystko jest juz odpowietrzone sprzeglo same sie odpwietrzy, filt musi byc najlepiej oryginalny lub zamiennik z zaworem przelewowym jak zalozysz z samochodu man lub kombajnu claas ktore tez sie nadaja bedziesz mial problemy z cisnieniem
  • 0

#5 mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:13

wymiana pompy mf3080 Panowie,po wymianie pompy,kompletny brak cisnienia.pompa dziwnie gwizdze.biegi wchodza,ale po wcisnieciu pedalu sprzegla podczas toczenia sie ciagnika to jakby go blokowalo....znowu rozbiorka,na dole srebrne opilki,kawalki tarczy?????--metalowa,segmenciki takie na niej widac....juz nie mam sily,o co tutaj chodzi.wszystko dobrze skladane,pompa nowa,olej fusch...odpowietrzalem wg wskazan,i nic...
  • 0

#6 masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, internet

Napisany 22 listopad 2010 - 16:44

wymiana pompy mf3080 Ja ci tu nic nie pomoge ale chciałem cie zapytać gdzie jest ta pompa ile dałeś za nową bo ja też będę wymieniał tylko że MF 3095
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#7 ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • 10233194

Napisany 22 listopad 2010 - 18:13

wymiana pompy mf3080 http://allegro.pl/or...1298756917.html ja kupiłem u nich ale za inną trochę cenę brałem oryginalna żeby nie bawić się w późniejsze remonty
  • 0
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#8 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:21

wymiana pompy mf3080 masseyf30, pytasz, odpowiadam ;)

pompa, której szukasz jest dostępna t u
  • 0
W rolnictwie siła!!! :)

#9 masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, internet

Napisany 22 listopad 2010 - 20:40

wymiana pompy mf3080 Aha fajnie a macie jakiś schemat gdzie ona dokładnie jest w ciągniku??
  • 0

#10 ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • 10233194

Napisany 22 listopad 2010 - 21:07

wymiana pompy mf3080 dokładnie to jest z prawej strony patrząc od tyłu ciągnika odkręcasz kolo i pokrywę taka bardziej z tyłu i tam jest
  • 0
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members