Skocz do zawartości

Zdjęcie

wymiana pompy mf3080

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 19 wrzesień 2010 - 09:36

wymiana pompy mf3080 Witam.
chcialbym sie z wami podzielic swoim problemem.niedawno zalozylem ladowacz czolowy.po kilku dniach pompa hydrauliczna odmowila posluszenstwa.i tutaj zaczynaja sie schody.nowa pompa zostala zamontowana.filtr hydrauliki wymieniony na nowy.wszystko zalane olejem fusch.po wyjechaniu z garazu,500metrow i ciagnik stanal.ani wspomagania,nic...po zmianie filtra na stary,wszystko wrocilo do normy...niby,poniewaz,nowa pompa ciagle wyje,jakby ktos turbine zamontowal.czy to normalne?czy ktos wymienial pompe,odpowietrzal uklad?dodam,ze na starej pompie podnosnik podnosil z taka sama szybkoscia niezaleznie od obrotow,a na nowe...coz,tzreba pogazowac zeby szybciej podnosil.cisnienie jakie daje pompa to 190.prosze o wszelkie porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wymiana pompy mf3080 Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:29

wymiana pompy mf3080 Najprawdopodobniej kupiłeś inną pompę niż ta, która była zamontowana oryginalnie. Być może średnica otworu wylotowego w pompie jest mniejsza i to dlatego. Filtr też może być źle dobrany lub za gęsty olej. Gościu w mojej wiosce jak zalał byle jakim olejem mf-a 3095, to padło mu wszystko, co było napędzane olejem włącznie z półbiegami. Te ciągniki są wrażliwe na jakość oleju. Z resztą nie tylko te. Inne bardziej rozbudowane również. Klasa lepkości oleju musi być taka sama. Proponuję zapytać u Korbanka lub któregoś z użytkowników takiego mf-a o to jaki olej stosuje i jak ciągnik chodzi na tym oleju. Użytkowników najłatwiej znaleźć w galerii lub w pokrewnych tematach do twojego. Być może ktoś na af miał już taki problem.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:33

wymiana pompy mf3080 hej!
olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek

#4 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 20:14

wymiana pompy mf3080

hej!
olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek

z prawej strony masz takie zawory odpowietrzniki(w seri 61xx tak jest w seri 3xxx powinno byc podobnie) po odpaleniu musisz na chwile przycisnac az powietrze wyjdzie i jak zacznie chodzic podnosnik i wom to wszystko jest juz odpowietrzone sprzeglo same sie odpwietrzy, filt musi byc najlepiej oryginalny lub zamiennik z zaworem przelewowym jak zalozysz z samochodu man lub kombajnu claas ktore tez sie nadaja bedziesz mial problemy z cisnieniem

#5 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:13

wymiana pompy mf3080 Panowie,po wymianie pompy,kompletny brak cisnienia.pompa dziwnie gwizdze.biegi wchodza,ale po wcisnieciu pedalu sprzegla podczas toczenia sie ciagnika to jakby go blokowalo....znowu rozbiorka,na dole srebrne opilki,kawalki tarczy?????--metalowa,segmenciki takie na niej widac....juz nie mam sily,o co tutaj chodzi.wszystko dobrze skladane,pompa nowa,olej fusch...odpowietrzalem wg wskazan,i nic...

#6 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, internet

Napisany 22 listopad 2010 - 16:44

wymiana pompy mf3080 Ja ci tu nic nie pomoge ale chciałem cie zapytać gdzie jest ta pompa ile dałeś za nową bo ja też będę wymieniał tylko że MF 3095

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:13

wymiana pompy mf3080 http://allegro.pl/or...1298756917.html ja kupiłem u nich ale za inną trochę cenę brałem oryginalna żeby nie bawić się w późniejsze remonty
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#8 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:21

wymiana pompy mf3080 masseyf30, pytasz, odpowiadam ;)

pompa, której szukasz jest dostępna t u
W rolnictwie siła!!! :)

#9 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, internet

Napisany 22 listopad 2010 - 20:40

wymiana pompy mf3080 Aha fajnie a macie jakiś schemat gdzie ona dokładnie jest w ciągniku??

#10 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:07

wymiana pompy mf3080 dokładnie to jest z prawej strony patrząc od tyłu ciągnika odkręcasz kolo i pokrywę taka bardziej z tyłu i tam jest
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members