Skocz do zawartości

Zdjęcie

[T 25] Wady i zalety

321 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 11:59

[T 25] Wady i zalety U mnie ludzie co mają ruski to też mówili że woleli by c330 a ruska kupili przez to że był tańszy od nowej c330 a jak robili przetarg w RSP lub SKR to używana c330 czy c360 nieraz była droższa od nowej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[T 25] Wady i zalety Dzisiaj, 21:33
  •  

#162 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 luty 2011 - 12:03

[T 25] Wady i zalety Koledzy na porównywanie który lepszy jest specjalny temat.

#163 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 12:07

[T 25] Wady i zalety Taka prawda że ludzie wolą c330 a komfort u mnie na wsi 90% rolników nie wie co to jest :D

#164 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 16 luty 2011 - 12:19

[T 25] Wady i zalety Uważam że najlepiej by było gdyby o wadach i zaletach t25 wypowiadali sie właściciele tych ciągników.
Bo takie pisanie że ktoś gdzieś przez kogoś od kogoś na imprezie na kacu słyszał że podobno stryjeczny brat ciotecznego dziadka
ma władka i mu sie zepsuł jest troche chore...Każda pliszka swój ogonek chwali...Rusek nie jest super ciągnikiem ale
po drobnych poprawkach i tuningach jest ok.

#165 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 luty 2011 - 12:22

[T 25] Wady i zalety Volvo dobrze piszesz.

#166 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 16 luty 2011 - 12:36

[T 25] Wady i zalety Koledzy armi95 i BSZ110 na waszym miejscu kupiłbym sobie coś takiego - -
a nie jakieś rozklekotane zetory i ursusy,które tylko dymią,olej palą i gubią go po polach i drogach.
Każdy robi tym na co go stać.Szanowni właściciele władków,nie pozwalajmy szargać opinii o naszych ulubieńcach przez
obcych.Kosy na sztorc i do ataku!!!

#167 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 16 luty 2011 - 12:44

[T 25] Wady i zalety Kolejny user ktorego kłuje w oczy minusy swojego ciągnika :lol: Kolego najpierw troche przemysl co pokazujesz ;) Mysle, ze wiesz o co mi chodzi.

Ja tu koncze swoja wypowiedz bo jest osobny temat na temat Ruska i Ursusa :)

Serdecznie Cie pozdrawiam @volvo B)

#168 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 16 luty 2011 - 12:54

[T 25] Wady i zalety Kolego BSZ110 dzięki za pozdrowienia i wzajemnie.Ale nie wypowiadaj sie na temat ciągnika którego nie masz.
I przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem moje posty.Ja nie uważam władka za cud techniki.Jest jaki jest i koniec.
Choć i tak wiem że ty swoje wiesz i basta,klapki na oczach.Trzeba mieć otwarty umysł na inny światopogląd
niż własny.Każdy jest człowiekiem i ma prawo do pomyłki,tylko ze trwanie w błędzie jest głupotą

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 14:09

[T 25] Wady i zalety Jak ciągnik jest zadbany i dobrze chodzi to każdy jest dobry a jak jest zaniedbany i rozpiepszony to każdy się będzie je*** nawet fendt
tak więc wedle przysłowia "pokaż mi swój ciągnik a powiem ci jakim jesteś gospodarzem"

#170 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 16 luty 2011 - 15:21

[T 25] Wady i zalety @Volvo
" Kosy na sztorc i do ataku!!! "
Żal....

Jak ktoś powiedział " nie kłóć się z głupim bo Cię zniży na swój poziom i pobije doświadczeniem".
A i moje ciągniki ( Zetor i Ursusy) nie są rozklekotane. Nie wystarczyłoby Ci rusków na wsi aby pokryć cenę moich.

Nie chce się śmiać i szydzić z posiadaczy T-25 bo sam zaczynałem od c 330.
To by było na tyle.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:49

[T 25] Wady i zalety armi95 wchodzisz tutaj by sie ponabijać i sobie humor poprawić bo jeździsz żetorkiem?
Ciekawe jakbyś sie czuł gdyby na temat twoich ursusów wypowiadali sie właściciele Fendtów,
Claasów i John Deerów,dla których twoje traktorki to kupa szmelcu...
Współczuje ci,bo z tego co ty wypisujesz to faktycznie masz za***isty poziom,
wszystko wiesz najlepiej.Marnujesz swój talent chłopie

#172 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 16 luty 2011 - 16:47

[T 25] Wady i zalety Masz racje Zetor to nie jest cud techniki ale jeździ się nim komfortowo, a właścicielom Fendtów szczerze zazdroszczę szybkiej skrzyni i EHR w Masseyach. Trzeba jeździć tym czym się ma. A co masz na mysli mówiąc że wiem wszystko najlepiej? Zapewniam cie że tak nie jest bo nie jestem Bogiem. Myślę że trzymam poziom na forum nie klnę ("za***isty") i nie mam agresywnych zamiarów wobec innych userów (" Kosy na sztorc i do ataku!!! ") w przeciwieństwie do ciebie. Szkoda zaśmiecać to forum więc nie będę reagował na twoje dalsze posty.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 17:09

[T 25] Wady i zalety armi95 niekiedy zetor czy ursus jest lepszy jak fendt czy john deere choćby jak coś nawali jedziesz do najbliższego sklepu z częściami do ciągników kupujesz daną część za nie duże pieniądze zakładasz i jedziesz a z fendtem już gorzej szukaj sklepu z częściami a jak znajdziesz to taką cenę ci zaśpiewają że włosy z głowy ;) nie ma co zazdrościć tylko cieszyć się z tego co się ma B)

#174 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:14

[T 25] Wady i zalety Przepraszam,może mnie troche poniosło ale ja nie sugerowałem tak jak ty głupoty innego forumowicza.
Staram sie nikogo nie obrażać tak jak ty a hasło do ataku to był żart,trzeba mieć poczucie humoru.
Forum służy do wymiany uwag i spostrzeżeń dotyczących naszych pojazdów,pomocy w naprawach i
udoskonaleniach a nie do obrażania i osobistych wycieczek.Musiałem zareagować na żałosne teksty
fanów zetorów wyśmiewające t25.Z moich spostrzeżeń to dawniej w ZSRR robili lepsze pojazdy niż
u nas-żiguli-fiat125,łada samara-polonez,mińsk-wsk.Zetor to taka troche poprawiona czterdziestka
z dużą kabiną.Szału nie ma...Kosy już schowałem.Pozdrawiam

#175 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:54

[T 25] Wady i zalety

@Volvo
" Kosy na sztorc i do ataku!!! "
Żal....

Jak ktoś powiedział " nie kłóć się z głupim bo Cię zniży na swój poziom i pobije doświadczeniem".
A i moje ciągniki ( Zetor i Ursusy) nie są rozklekotane. Nie wystarczyłoby Ci rusków na wsi aby pokryć cenę moich.

Nie chce się śmiać i szydzić z posiadaczy T-25 bo sam zaczynałem od c 330.
To by było na tyle.

No więc ja ise kłocic nei mam zamiaru z kims kto o danym ciagniku nie ma pojecia. Bo lubię sobie polemizować z kimś kto jest w temacie wymiana sensownych poglądów i idzie sie dogadać i wymienić swoja wiedze miedzy sobą nie widzę sensu wypowiadania sie w temacie ludzi którzy widzieli go na foto. Kłócilem sie kiedys z jednym idiotą twierdzil że rusek jest węższy od ciapka i już bo jak patrzy nan iego to tak wygląda a ja powiedziałem sensowna rzecz. Z sąsiadem sadzimy jedna sadzarką on 330 ja T25 i sadzarka ustawiona na sztywno na odciągach pasuje ślad w ślad w oby dwóch ciagnikach. Aleon upraty ze ruski jest węzszy bo o tak ma ursusa i on jest szerszy. Z takimi ludźmi nie można rozmawiać takich trzeba leczyc na umysł..

Co do Zetora to chciałem kiedyś kupic ale wyszło tak że za 20 tyś kupi młodego jedynie 5211 wiec odpuścilem sobie.. Ale gdybym miał do wyboru tylko Ursus Zetor bez wahania Zetor

A i bym zapomniał do BSZ110

A Ciebie jak kłuje fakt że Fortschritt jest lepszy od bizona? A niestety tak jest :) Bo fortschritt miał lepszy sprzet w seryjnej produkcji niz bizon prototypy :lol:

Edytowany przez UrsusCzesio, 16 luty 2011 - 17:56.

Mój Wladimirec podbija świat

#176 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 luty 2011 - 18:02

[T 25] Wady i zalety

Tyle, że porównuj ceny ruskuów i c 330 z tych samych lat produkcji. Nigdy nie uwierzę, że za twego ruska z 92 roku kupisz c 330 z tych samych lat. Kolego ile ten twój rusek jest warty 12 tyś. to góra a c 330 z tego roku jakieś 22 tys, więc cen nie porównuj. Taka sytuacja też jest z Mtz- ami. Kupują je Ci którzy albo nie mają zbyt dużych funduszy, albo nie patrzą na wygląd i wygodę. Zamiast MTZ-a szczerze wolałbym kupić starego Zetora mimo, że więcej pali. Ale powracam do tematu.
Plusy T-25 to:
* wzmacniany siłownikiem TUZ
* rewers
* szczelna kabina
* dobra widoczność z tyłu

Minusy T-25
* wysoki
* wąski
* układ kierowniczy
* zbyt oddalone i zrobione z cienkiej blachy dźwignie
* jednostopniowe sprzęgło
* chłodzony powietrzem ( mimo wielu spekulacji dla mnie to minus)
* mała masa w konsekwencji słaby uciąg
* słabo obciążony
* ciężko palą w mrozy (niech mi nikt nie wmawia, że pali od strzała, bo kolega ma ruska z 86 roku nowe ruskie akumulatory i rozrusznik od c 360 i z odprężnikiem od biedy przy małym mrozie zapali)

Minusów jest mniej niż plusów ale to było moje niezamierzone działanie. A i ktoś pisał, że nigdy ruska na oczy nie widziałem i nawet nim nie jeździłem otóż oznajmiam, że ruska widzę codziennie na oczy mało tego nawet nim jeżdżę.

Przez przedstawiciela PZU mój ciągnik został wyceniony z pługami na
25 000tyś zł, a bez na 20 000tyś zł. Popatrz sobie chłopie na Ruski, które można kupić za 12 000tyś zł i porównaj z moim :D

Masz tu o nim trochę informacji, a potem wskaż lepszą c330 :rolleyes:
http://www.etraktor....hp?article_id=6
http://www.etraktor....p?article_id=11

I filmik

Odnośnie wad- napisałeś, że jest:
-wąski- można go poszerzyć i to o wiele (4 możliwości)
-wysoki- zależy od ustawienia zwolnic
-układ kierowniczy- nie rozumiem o co chodzi :blink:
-cienka dźwignia jest tylko od WOM, a jednak mimo wszystko w wersji Ruska A2 (1500mtg) ani razu nie urwałem :blink:
-nie wiem, które dźwignie są oddalone...
-mała masa- większa niż w c330 po założeniu 8 obciążników na przód i 2 na tył
-chłodzony powietrzem- napewno, gdy odśnieżasz z dnia na dzień jest to lepsze rozwiązanie niż na ciecz (wlewanie/ wylewanie- uciążliwe)

Przy małym mrozie nie odpala :lol: Na oryginalnym do -15 odpala, a niżej mając szybkoobrotowy rozrusznik pali jak trzeba- może twój kumpel ma już wodę w silniku, a filtry nie czyszczone od nowości???

C330 z 1995 roku nie widziałem, więc nie wiem, co za znajomość z twojej strony wychodzi w pierwszych zdaniach :blink:

Kupiłem Ruska ze względu na to, że większy ciągnik mi niepotrzebny, a on mało spali, zwinny jest i mało awaryjny.

Wiem na 100%, że w Rusku jest o wiele lepsza hydraulika...
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#177 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:18

[T 25] Wady i zalety zgodze się ze sprzęgłem, zgodze sie że bez obciążników jest troche za lekki. Chłodzenie przy rozwalonych aku tak jak u mnie jest to po niekąd wadą bo po wlaniu gorącej wody lżej kręcic wałem. Ale przy dobrych aku kręcić będzie niewiem z kąd twe bzdury że nie zakręci konstrukcja sinika wysokoprężnego jak każdego innego tylko że chłodzony powietrzem a nie cieczą. A pali dobrze przy dobrym zakręceniu bo jak to mówią lepiej tupnąć raz a dobrze niż pierdzieć po kawałku. Całą noc się ładował dzisiaj -13 zakręcił raz, drugi i nic. Kable z MTZ wziąłem a tam nowe aku zakręcił jak głupi i moment odpalił no cóż zawsze zwleka sie z tym aku no bo jak ciepło to jest ok. Kiedyś uratowało mnie to że ładowałem go w domu przy 20 stopniach i szybko aku wsadzić i kręcić żeby się nie schłodził i też to pomogło bo przy -10 to jest chyba tylko 80 czy 90 % mocy z akumulatora a dodać że aku już słaby i ogólnie fabrycznie mały 120Ah gdzie fabrycznie 195 mają być. Jak wsadze taki to nie będzie takiego mrozu że nie odpali jeszcze ta wydajna świeca żarowa teraz nie grzeje bo aku pada
Mój Wladimirec podbija świat

#178 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:17

[T 25] Wady i zalety Cześć, dzisiaj kręciłem swojego i powiem że nawet ładnie zagadał oczywiście z "pogrzebaczem" a stał ze trzy tygodnie nie ruszany. Baterie mają jakieś 5-6 lat . Vladimir, Ciebie chyba jeszcze nie pytałem czy próbowałeś go obniżać. Jeśli tak to opisz. Pług masz samoróbkę czy firmowy, wygląda całkiem nieźle. Dobry film!

#179 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 luty 2011 - 19:30

[T 25] Wady i zalety I najlepiej mieć szybki rozrusznik. bo na orginalnym to tylko stęka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:57

[T 25] Wady i zalety U mnie jest zmieniony ale na jakiś polski, bez odprężnika ciężko nawet w lecie :(