michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vladimir    21

Tyle, że porównuj ceny ruskuów i c 330 z tych samych lat produkcji. Nigdy nie uwierzę, że za twego ruska z 92 roku kupisz c 330 z tych samych lat. Kolego ile ten twój rusek jest warty 12 tyś. to góra a c 330 z tego roku jakieś 22 tys, więc cen nie porównuj. Taka sytuacja też jest z Mtz- ami. Kupują je Ci którzy albo nie mają zbyt dużych funduszy, albo nie patrzą na wygląd i wygodę. Zamiast MTZ-a szczerze wolałbym kupić starego Zetora mimo, że więcej pali. Ale powracam do tematu.

Plusy T-25 to:

* wzmacniany siłownikiem TUZ

* rewers

* szczelna kabina

* dobra widoczność z tyłu

 

 

Minusy T-25

* wysoki

* wąski

* układ kierowniczy

* zbyt oddalone i zrobione z cienkiej blachy dźwignie

* jednostopniowe sprzęgło

* chłodzony powietrzem ( mimo wielu spekulacji dla mnie to minus)

* mała masa w konsekwencji słaby uciąg

* słabo obciążony

* ciężko palą w mrozy (niech mi nikt nie wmawia, że pali od strzała, bo kolega ma ruska z 86 roku nowe ruskie akumulatory i rozrusznik od c 360 i z odprężnikiem od biedy przy małym mrozie zapali)

 

Minusów jest mniej niż plusów ale to było moje niezamierzone działanie. A i ktoś pisał, że nigdy ruska na oczy nie widziałem i nawet nim nie jeździłem otóż oznajmiam, że ruska widzę codziennie na oczy mało tego nawet nim jeżdżę.

 

Przez przedstawiciela PZU mój ciągnik został wyceniony z pługami na

25 000tyś zł, a bez na 20 000tyś zł. Popatrz sobie chłopie na Ruski, które można kupić za 12 000tyś zł i porównaj z moim :D

 

Masz tu o nim trochę informacji, a potem wskaż lepszą c330 :rolleyes:

http://www.etraktor.pl/readarticle.php?article_id=6

http://www.etraktor.pl/readarticle.php?article_id=11

 

I filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=EJoIA6tvYqQ

 

Odnośnie wad- napisałeś, że jest:

-wąski- można go poszerzyć i to o wiele (4 możliwości)

-wysoki- zależy od ustawienia zwolnic

-układ kierowniczy- nie rozumiem o co chodzi :blink:

-cienka dźwignia jest tylko od WOM, a jednak mimo wszystko w wersji Ruska A2 (1500mtg) ani razu nie urwałem :blink:

-nie wiem, które dźwignie są oddalone...

-mała masa- większa niż w c330 po założeniu 8 obciążników na przód i 2 na tył

-chłodzony powietrzem- napewno, gdy odśnieżasz z dnia na dzień jest to lepsze rozwiązanie niż na ciecz (wlewanie/ wylewanie- uciążliwe)

 

Przy małym mrozie nie odpala :lol: Na oryginalnym do -15 odpala, a niżej mając szybkoobrotowy rozrusznik pali jak trzeba- może twój kumpel ma już wodę w silniku, a filtry nie czyszczone od nowości???

 

C330 z 1995 roku nie widziałem, więc nie wiem, co za znajomość z twojej strony wychodzi w pierwszych zdaniach :blink:

 

Kupiłem Ruska ze względu na to, że większy ciągnik mi niepotrzebny, a on mało spali, zwinny jest i mało awaryjny.

 

Wiem na 100%, że w Rusku jest o wiele lepsza hydraulika...


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

zgodze się ze sprzęgłem, zgodze sie że bez obciążników jest troche za lekki. Chłodzenie przy rozwalonych aku tak jak u mnie jest to po niekąd wadą bo po wlaniu gorącej wody lżej kręcic wałem. Ale przy dobrych aku kręcić będzie niewiem z kąd twe bzdury że nie zakręci konstrukcja sinika wysokoprężnego jak każdego innego tylko że chłodzony powietrzem a nie cieczą. A pali dobrze przy dobrym zakręceniu bo jak to mówią lepiej tupnąć raz a dobrze niż pierdzieć po kawałku. Całą noc się ładował dzisiaj -13 zakręcił raz, drugi i nic. Kable z MTZ wziąłem a tam nowe aku zakręcił jak głupi i moment odpalił no cóż zawsze zwleka sie z tym aku no bo jak ciepło to jest ok. Kiedyś uratowało mnie to że ładowałem go w domu przy 20 stopniach i szybko aku wsadzić i kręcić żeby się nie schłodził i też to pomogło bo przy -10 to jest chyba tylko 80 czy 90 % mocy z akumulatora a dodać że aku już słaby i ogólnie fabrycznie mały 120Ah gdzie fabrycznie 195 mają być. Jak wsadze taki to nie będzie takiego mrozu że nie odpali jeszcze ta wydajna świeca żarowa teraz nie grzeje bo aku pada


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Cześć, dzisiaj kręciłem swojego i powiem że nawet ładnie zagadał oczywiście z "pogrzebaczem" a stał ze trzy tygodnie nie ruszany. Baterie mają jakieś 5-6 lat . Vladimir, Ciebie chyba jeszcze nie pytałem czy próbowałeś go obniżać. Jeśli tak to opisz. Pług masz samoróbkę czy firmowy, wygląda całkiem nieźle. Dobry film!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

I najlepiej mieć szybki rozrusznik. bo na orginalnym to tylko stęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

U mnie jest zmieniony ale na jakiś polski, bez odprężnika ciężko nawet w lecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Cześć, dzisiaj kręciłem swojego i powiem że nawet ładnie zagadał oczywiście z "pogrzebaczem" a stał ze trzy tygodnie nie ruszany. Baterie mają jakieś 5-6 lat . Vladimir, Ciebie chyba jeszcze nie pytałem czy próbowałeś go obniżać. Jeśli tak to opisz. Pług masz samoróbkę czy firmowy, wygląda całkiem nieźle. Dobry film!

 

Miałem próbować, ale jednak nie obniżam, bo:

-zmniejszy się prześwit, a w las to nie jest wskazane

-poszerzyłem go i ma teraz 162cm i wywrotny nie jest- jako uzasadnienie niżej filmik wrzucę :D

-wg instrukcji (kupiłem 3 książki) na średnim ma się większość prac wykonywać

-jeśli obniżę, to na zimę łańcucha nie ubiorę na koła, a dużo odśnieżam (na usługi) i bez łańcucha ani rusz (górzyste tereny)

 

Pługi- zarówno przód jak i tył to samoróbka- wykonuję pługi na sprzedaż- za przedni liczę 2tyś- więc porównaj z tymi z allegro (3-3,5tyś), a grubość użytych materiałów taka sama :rolleyes:

 

 

On (na filmie) ma na fabrycznym ustawieniu i nie "legnął" :blink:

 

Doceniłem panowie dzisiaj w Rusku wielką zaletę :rolleyes: A mianowicie świecę żarową :rolleyes: Podgrzałem na 45 sekund przy -10 i za pierwszym obrotem zarysał :lol: Aku 195mAh i oryginalny rozrusznik i nawet nieźle idzie. Ale na przyszłą zimę zmieniam na szybkoobrotowy :D


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Poszerzał nie będe bo w ziemniaki sie nie zmieści, dałem przód jedynie szerzej, znając życie nie będzie czasu na rozkręcanie przed wiosną ale ciekawi mnie dlaczego sie nie da. Twoje pługi wygladają na profesjonalnie zrobione. Sam coś zmajstruje na następną zimę, widziałem patent na przód przy Zetorze, podnoszenie na linkach zaczepionych do tylnego podnosnika, nie trzeba kupować siłownika, wariant oszczędnosciowy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Pługi wyglądają, bo i wykonane są dobrze :rolleyes: Patent na linkę dobry, ale jednak lepiej 400zł dołożyć i masz hydraulikę, jak należy :rolleyes: Np. do spychania ziemi ci się przyda z przodu hydraulika :rolleyes: Ja mogę całego Ruska jak koparkę w powietrzu zawiesić :lol: Bo i tu dociążanie i tu :lol: Z przodu zdemontuję tylko blachę od spychania, siłownik i te trójkąty, które trzymią pług; czacha i te wzmocnienia zostaną, bo na nie przyjdzie wciągarka hydrauliczna B)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no ty masz te większe laczki i łańcuch sie nie zmieści :D. Ogólnie rusek obniżony to taki jedynie do bronowania bo nie buja ale ja wole na maxa poszerzyć bo szybciej. ja obniżałem mojego i podnosiłem a teraz poszerze ile fabryka dała na żniwa będzie można jeszcze szybciej zapierdzielac :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

No w nowszych modelach były już opony ze Stomila 12,4 x 28 i to decyduje o mojej decyzji :rolleyes: Ja może poszerzę na ten przedostatni wariant, ale jeszcze nie wiem :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Ja mam opuszczony poszerzony opony na przodzie 10-tki a na tyle 14,9 od 60-tki. Ćapek wygląda przy nim jak młodszy brat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Witam Wszystkich. chciałbym podać kilka przykładów za co lubię ,,ruska,,.Jestem 3 pokoleniem które na nim pracuje.Jest on z 1974r i chociaż mam kilka większych ciągników to nie oddałbym go za żadne pieniądze;) A więc:

-Na pierwszym miejscu superwygodna skrzynia z dużą ilością biegów i rewersem(P8,T6)

-Elastyczny i ekonomiczny silnik nawet w ciężkiej pracy,

-Odprężnik w kabinie,

-Świeca żarowa,

-Nie trzeba trzymać wajchy od podnośnika tylko pyk do góry i sam podnosi(to samo kiper),

-Chłodzenie powietrzem(oszczędność na płynie,mniej pracy przy obsłudze, nie ma się co psuć),

-Wygodne siedzenie(podłokietniki),

-Wskaźniki na desce dobrze rozmieszczone,brakuje trochę wskaźnika paliwa, ale za to jest bardzo wygodna miarka,

-Otwierana do przodu maska,ładnie odsłaniająca cały silnik,

-Filtr paliwa płukany(nie trzeba kupować co sezon nowego;)),

-Napęd pompy podnośnika nie przez sprzęgło,

-Regulowany rozstaw kół i prześwit,

-Duża i łatwo dostępna skrzynka na narzędzia,

-Podnośnik szybko podnosi nawet na małych obrotach i nie opada bardzo długi czas,

-Łatwość z podłączeniem tura,b.dobrze nadaje się do tura,

-Duży zbiornik paliwa(55 l),

-Wytrzymałość wszystkich ważnych podzespołów(5500 mth i 37 lat bez remontu),

-Lakier dobrze się trzyma i nie blaknie, zero rdzy,

-Gniazdo pod deską do podłączenia np oświetlenia kabiny,

-Można smało lać o. opałowy zamiast ON.

 

Wady(nie są one dokuczliwe dla mnie osobiście ale dla przyzwoitości je wymienię):

-Dźwignia blokady mechanizmu różnicowego często jest zabrudzona(konieczność czyszczenia z piachu etc.)

-Dość słaby skręt w porównaniu do konkurencyjnego C-330,

-Halogeny przednie nie są asymetryczne (istnieje możliwość oślepiania kierowców z naprzeciwka,

-Kierownica ciężko chodzi, najlepiej od razu zmienić na URSUSowską,

-Daleko dźwignia podnośnika,

-Brak sprężarki(nie wiem czy to wada),

-Długa 1 mth i brak dziesiątych części mth,

-Konieczność dorobienia zaczepu transportowego,

-Wycieki,szczególnie podnośnik,

-Sprzęgło 1-stopniowe.

Ogólnie bardzo uniwersalny ciągniczek.Można jeździć szybko na wstecznym. Awarii praktycznie nie mięliśmy. Raz tylko urwało mi się koło(byłem mały i nie zauważyłem ze odkręciły się szpilki). Wymieniona kolumna kierownicy, kilka razy pompa oddawana do regeneracji ale to nic na tyle lat bezawaryjnej pracy.Z chęcią bym kupił ruska ale niestety to już nie te czasy.Pozdrawiam

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

-nie wiem w czym ci przeszkadza zabrudzony grzybek od blokady,

-jak dla mnie taki promień skrętu wystarczy,

-jeśli będziesz smarował układ kierowniczy to będzie chodzi lekko przynajmniej u mnie chodzi lekko,

-dźwignia mi wcale nie przeszkadza,już dawno się do niej przyzwyczaiłem

-ja posiadam sprężarkę :)

-mtg mi nie przeszkadzają,

-co to zaczepów masz 100% rację,

-podnośnik uszczelniłem i nigdzie mi się nie poci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Właściwie mi nie przeszkadzają te,,wady,, ale chcę być jak najbardziej obiektywny w swojej ocenie. Grzybek od blokady ciężko wyczyścić,ale radzę sobie odkurzaczem;).Promień skręt ogólnie wystarcza ale w C-330 jest dużo większy.Ukł. kierowniczy mam od c-360 i spisuje się rewelacyjnie.Przyzwyczajenie przyzwyczajeniem ale musisz się garbić np przy pracy turem.Mth przeszkadzają w dokładnym zmierzeniu zużycia paliwa na mth.

Btw.Sprężarkę rozumiem że masz fabrycznie. jest odłączana czy na stałe?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No sprężarki nie zaliczajmy do wady bo to wyposażenie opcjonalne tak samo jak powiedzieć że zetor ma wade bo nie ma klimy. Ma ale w opcji


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak dla mnie to im model t25 starszy tym bardziej udany i lepszy a im młodszy tym gorsze wykonanie i odlewy, mój t25 ma 35 lat 0 awari nigdy mnie nie zawiódł, jak trzeba było to nawet (ruską przyczepę) z 6 tonami buraków tachał pod górkę i nawet nie zajękł. według mnie może ma jakieś pojedyńcze wady ale ogólnie to najlepszy traktor jaki moze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal07    0

Zalety

-Można szybko jeździć do tyłu

-Miarka paliwa

-Wentylatory

Wady

-Brak instalacji pneumatycznej

-Sprzęgło 1 stopniowe

-mała kabina nie otwierana tylna szyba, dach

-Bardzo słabe zaczepy

-Dużo pali(mam ursusa c360 3p i on pali mniej od ruska)

-Bardzo słaby rozrusznik

-Chłodzony powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kabina mała? :blink: dużo pali? ja zejde ponizej 2 litrów spokojnie przy sianokosach a w orce 2,5 to max a chłodzony powietrzem hmmm jak ci sie grzeje i dużo pali znaczy że trup silnik bo mi powyżej 80 nie podejdzie nigdy!


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rusek może być ale do lekkiej roboty bo do ciężkiej to on się nie nadaje zresztą ciapek też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

znakomity do cieżkiej roboty no tylko wydajność jaka jest taka jest tylko 30 km


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Zalety

-Można szybko jeździć do tyłu

-Miarka paliwa

-Wentylatory

Wady

-Brak instalacji pneumatycznej

-Sprzęgło 1 stopniowe

-mała kabina nie otwierana tylna szyba, dach

-Bardzo słabe zaczepy

-Dużo pali(mam ursusa c360 3p i on pali mniej od ruska)

-Bardzo słaby rozrusznik

-Chłodzony powietrzem

Nie ma co narzekac na ten sprzęt :D Z tym że dużo pali to chyba jesteś pierwszy kto tuaj tak napisał pewnie :)

Rozrusznik wymieniasz na inny i już hula a nawet ten fabryczny może słaby jest ale trwały. Chłodzenie powietrzem to zależy dla kogo wada - w zimie np. jak ktoś często go używa przy mrozie to nie trzeba ciągle chodzic z wodą :) tytlko palisz kiedy chcesz i gaz :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego mam ruska 32 lata 3p 26 lat i 3p mało też pali ale pali jednak więcej dawno nie sprawdzałem spalania ale co pamiętam władek przy robocie konkretnej 3 l z groszami a 3p spokojnie 5l z groszami na godz ,chłodzenie powietrzem tylko plus dla władka, minus to fabryczny rozrusznik ale wstawiano ursusowskie teraz obrotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czesiu miałem na myśli że orka 2 skibami w moim przypadku ponad 30 hektarów to robił bym to od września do zimy aż bym zamarzł ;) to teraz planuję założyć 5 skibę do pługa żeby szybciej szło no i na jesień już uprawowo-siewnym będę siał B) a taki ruskiem czy ciapkiem to co 2 metrowym drapakiem uprawić i bronami 3 bronować :P dobre rozwiązanie ale dla działkowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj