Skocz do zawartości

Zdjęcie

[T 25] Wady i zalety

321 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:02

[T 25] Wady i zalety Widze że skoro masz symbol katalogowy to i masz katalog. Przyjżyj sie w nim tam wszystko jest ładnie narsowane. Ale czy warto sie meczyć w sklepie to przeciez majatku nie bedzie kosztować a bedzie pasować bez jakichkolwiek przeróbek w koncu to do tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[T 25] Wady i zalety Dzisiaj, 16:03
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:19

[T 25] Wady i zalety U nas też to się urwała przerabialiśmy spawalismy po swojemu ale nie było takie jak oryginał nie baw się z tym masz numery kup wszystko nowe szybciej wyjdzie

#23 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:53

[T 25] Wady i zalety kupił bym właśnie... pytałem po sklepach ale nie majątego ;) przynajmniej tu w okolicy. Ktos wie może gdzie takowa dzwignie mają?

#24 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:21

[T 25] Wady i zalety Co mi poradzicie na wyciszenie oryginalnej kabiny we Władku czy sama wymiana tłumika na oryginalny(teraz jest od C-330) cos da bo w kabince to nie jest za cicho. Szczególnie jak silnik pracuje na wyższysch obrotach.

Myśłałem żeby wyciszyc tu gdzie są akumulatory żeby tak silnika nie było słychac ale jak to zrobic a moze jeszcze cos?

#25 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 wrzesień 2010 - 08:55

[T 25] Wady i zalety Witam. Są ludzie, którzy by swojego T25 nigdy nie sprzedali, a niektórzy za darmo by go nie wzięli. Chciałbym aby o jego wadach i zaletach wypowiedzieli się i jedni i drudzy.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#26 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:W moim życiu
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:54

[T 25] Wady i zalety dobra to jedziemy

zalety

-szybki
-zrywny
-mocny
-skrętny
-mało pali
-dynamiczny wygląd
-wygodne siedzenie
-dużo biegów
-da się go podwyższyć i opuścić na osiach
-tanie części zamienne
-wytrzymały
-stworzony do udoskonaleń
-itp, itd

wady

-wywrotny
-chłodzony powietrzem
-zbyt wysoko usadowiona kierownica (lecz idzie się przyzwyczaić)
-nie ma wspomagania co jest dużym utrudnieniem
-brak tylnych obciążników
-rączki do podnośnika sa zbyt daleko (jest nie wygodnie)
-bardzo skromne tylne zaczepy
-brak kompresora
-brak sprężarki (beczki)
-traktor stworzony do wielu,wielu poprawek , ulepszeń

OGÓŁEM

jestem szczęśliwym posiadaczem t-25 po wprowadzeniu ulepszeń nigdy go nie oddam
---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

#27 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:43

[T 25] Wady i zalety a czemu uważasz, że chłodzenie powietrzem to wada? Ja tzn tata ma ruska od 25 lat i chwali te rozwiązanie. Tylnie obciążniki miałem od C-4011 ale teraz są zdjęte, bo po prostu mu są niepotrzebne. Z tego co wiem to tata mówił, że całą pneumatykę można było dokupić. Kierownicę sobie skrócił i jest git.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:15

[T 25] Wady i zalety Z tym chlodzeniem powietrzem to akurat dlam nei zaleta. Wywrotny? To zależy jak będą obciazniki na kołach to nie da sie go wywaloić tak szybko i naprawde kaskaderski ciągnik wtedy bo ani się nie zawiesi bo wysoki i nie wywróci. Brak sprężarki to nie wada tylko wyposażenie opcjonalne!! A sprężarka i kompresor to jedno i to samo tak ogólnie mówiac a zbiornik to jest zbiornik powietrza... Do nowego NH coś koło 90 km też zakładaliśmy spreżarke bo nie miał :) Który zaczep jest skromny? Dolny? No nie powiedziałbym ten hak jest naprawde bardzo wytrzymały no i nie trzeba wysiadać jak się podczepi tylko podnośnikiem sterować wystarczy :) A górnego w oryginale nie ma i to bym powiedział za wade bo całkowity brak górnego zaczepu
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:26

[T 25] Wady i zalety Mam do sprzedania starego ruskiego.77r. 4 lata odpoczywa w spokoju

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2010 - 16:39

[T 25] Wady i zalety Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:23

[T 25] Wady i zalety [masej]jak dbasz tak masz,ja mam t-25 z 78r i biegi mi się nie zakleszczają,luzów w kierownicy też oryginalnie nie ma Główna wada to sprzęgło jedno stopniowe .

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:26

[T 25] Wady i zalety Kierownica rozmiarami znacząco nie odbiega od tej z ciapka(kształtem owszem, a chcący może ją zmienić nawet na skórzaną), a jej wysokość wynika z faktu jego przystosowania do jazdy tyłem(wyrywaczka lnu), zakłada się przekładnię kątową, siedzenie na maskę i mamy nośnik narzędzi(dziwne, że nikt z posiadaczy nie wykorzystuje go w taki sposób jako wózek widłowy. Luz jest trudnym problemem w jego konstrukcji, a porównanie do kamaza ma się nijak gdyż tam jest inna przyczyna pływania auta po drodze.Biegów ma więcej z tytułu rewersu, nigdy mi się nie zakleszczyły(jedyny ciągnik, w którym to jest nagminne to c-360). Chłodzenie powietrzem dla jednych będzie wadą, dla innych zaletą, zimą porównaj go do ursusa zalanego płynem. Mocy wcale nie ma mniej- 22,5 lub 25kW. Nie posiadam takiego ciągnika, nie mam w planach jego zakupu ani potrzeby jego obecności na podwórzu.

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 18:38

[T 25] Wady i zalety

Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

Chłopczyku ty tego ciagnika nie widziałeś na zywo napewno bo tkaiep ierdoły wypisujesz. Jak jest słabszy puknij się w pustą mózgownice. Bo kto takie bzdety psize ten może mózg ma ale nie korzysta z niego. Zimą odpala od kopa. A jak masz zalany ciagnik plynem to rózncia zimą? O wiek nie pytam Ciebie bo to po prostu co napsiałeś świadczy o Twojej głupocie i zerowej znajomości. Schylać do wajchy od biegów? buahaha O te polskie myśli techniczne to szrootk Ręczny miedzy nogami buahah kierownicą ukręcic nie idzie ale na plus zero luzu. układ biegów zje%$#^ tutaj chociaż przejżysty jest. 8 biegów/6 takie trudne? Zapraszam na nowoczesny ciagnik
Mój Wladimirec podbija świat

#34 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:02

[T 25] Wady i zalety Masz rację @UrsusCzesio. Może @Masej jeździł takim z obciętą wajchą zmiany biegów albo w życiu nie widział ruska. @Masej jeździłeś kiedyś nim, ile masz lat?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#35 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:06

[T 25] Wady i zalety

Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

Co Ty możesz wiedzieć o tym ciągniku. Napisałeś takie pierdoły :) że aż mi się niechce tego czytać. Wiedziesz kołem na miedze i się wywruci ha ha ha koń by się uśmiał ;) :) a te biegi to zaleta a nie wada tylko że jak niewiesz jak one wcodzą to nie pisz głupot. <_<

#36 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 wrzesień 2010 - 22:43

[T 25] Wady i zalety -wada to napewno trujpunktowy układ zawieszania maszyn z orginalnymi łańcuchmi na krzyż ale to każdy przerabia.
-ogólna delikatność niaktórych elementów

#37 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 wrzesień 2010 - 06:45

[T 25] Wady i zalety Od 1992 roku był w moim gospodarstwie ten ciągnik (wersja 'A2) sprzedałem go na początku 2010 przez ten czas nakręcił ponad 2700mth pracując od nowości jako pomocniczy...

Do zalet można zaliczyc:
+skrzynia z reweraem
+ekonomiczny (o spalanie chodzi)
+w miare skrętny
+zrywny <_<
+niskie ceny części zamiennych
+możliwośc regulacji wysokości ciągnika
+dobra widocznośc
+udżwig podnośnika

Co do wad wshodniej myśli technicznej:
-WYCIEKI!!!!! ;) :)
-ramiona TUZ wyginają się :)
-dźwignia od TUZ jest za daleko umiejscowiona
-dźwignia WOM-u jest zrobiona z cienkiej blachy (urywana X razy)
-tylne błotniki bez bocznych wspomorników wyginaja się
-brak wspomagania
-masa (za lekki)
-jakośc zaczepów
-pękający wał w silniku (prawie każdemu w mojej okolicy chyba to 1 raz się zdażyło)

Posumowując ciągnik pomocniczy na na małe gospodarstwo... osobiście niekupiłbym go po raz 2!!! Jeśli miałbym kupowac coś o zbliżonej mocy poszukałbym T30A-80 :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#38 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:10

[T 25] Wady i zalety Jak u mnie to ciagniczek super.Mało paliwo zerny no i czesci tanie.A co do tego sprzegła to napewno wada ale i z tym mozna sobie poradzic.A jak sie go rozbuja to rotacyjna pieknie kosi.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:37

[T 25] Wady i zalety UrsusCzesio

Jak ten władek jest taki wspaniały to czemu masz jescze ursusa co, bo tym kacapem byś do zimy orał i byś nie zaorał a nigdy nie uwierzę w to że te ciągnik ma więcej mocy od c330 u mnie na wsi kilka ich jest i co pługi kupowali na zamówienie robione bo 2 od c330 nie chciał ciągnąć na VI klasie i to ty się puknij w pusty łeb c330 w porównaniu do t25 to jakby t25 był syrenką a c330 maybachem <_< ja osobiście mam c360 i fortschritta i powiem ci że wolałbym robić zetorem 25 niż władkiem tym to wstyd na pole wyjechać wygląd to ma że klękajcie narody a chodzi jak komarek i co ty człowieku pieprzysz że władek zimą odpala bez problemu jak on jest chłodzony powietrzem zimą z -15 olej w silniku gęsty jak h** blok zimny to chyba zapali jak całą noc będziesz go obok pieca trzymał a do ursusa gorącej wody wlać raz przekręci i chodzi przynajmniej mój ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:40

[T 25] Wady i zalety Co ty tam piszesz ,że pękają wały ? tylko z nie prawidłowej eksploatacji tzn,jazda ma wysokim biegu i małych obrotach .
Po udoskonaleniach całkiem znośny ciągnik w swojej klasie .W swoim 81r.obecnie 11tys.mth wykonałem 14 udoskonaleń i słowo daje egzemplarz nie do zajechania ,te późniejsze trochę popsuły im markę.