Skocz do zawartości

Zdjęcie

[T 25] Wady i zalety

321 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:07

[T 25] Wady i zalety Chodziło mi oto że zawsze jeżdżę z pedałem w podłodze. :D A do do silników 3p może są oszczędne ale nie do takiego stopnia żeby paliły 3 czy tam 3,5l.Sąsiad w prasie ciąga 3p to wiem ile mu spali. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[T 25] Wady i zalety Dzisiaj, 11:28
  •  

#222 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:17

[T 25] Wady i zalety To długiej i bezawaryjnej pracy życzę w takim razie. Ja swojego 3P oszczędzam i jakos mi chodzi bezawaryjnie a wszyscy na wsi narzekają jakie to ch.we egzemplarze im się trafiły. No ale jak się jeździ ile fabryka dała i każdy ze wsi sobie pożycza to takie są efekty,że się co sezon silnik robi.Jakiego masz belarusa? Ja kupiłem pronara 1025a i też słyszę że każdy na niego wrzuca strasznie a mi się spisuje świetnie.

Edytowany przez milanreal1, 30 czerwiec 2011 - 20:56.
cytowanie poprzedniego posta

#223 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:22

[T 25] Wady i zalety Jak jeździsz 3p na oborach 1500 to ci spala 3l/3,5l pociśnij do końca i wtedy zmierz spalanie i nie będziesz pisał bzdur że ci spala 3l.

A co do ciągników mam tylko T25.

#224 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:02

[T 25] Wady i zalety Tylko po co?to jest bez sensu.Ten silnik maxymalny moment obrotowy ma w przedziale 1300-1500obr/min. po co mam cisnąć mu 2200- ile na tym pośpieszę 5...10 min a paliwa stropie więcej na ha(o zużyciu ciągnika nie wspomnę).Chociaż przy wspomnianych 2200obr/min myślę,że wyszło by 4-4,2l/mth.
A co do ruskiego to co ile Ci wskakuje mth bo u mnie to w orce wychodzi 1,5h-2h zegarowych.

Co to jest!!! Jakie ostrzeżenie. Dlaczego inni piszą tu same bzdury a jak ja chce coś z sensem to dostaje po d... Panie moderator może trochę wyrozumiałości a nie tak jak gestapo.Zasady tego forum są słabe, dlatego że umożliwiają nabijanie postów, np. ,,Nie mam i nie będę miał ale nie uwiężę że spala tylko 3l przy obrotach 1500-2000. B)'' - za takie coś nie należy się ostrzeżenie?

Edytowany przez milanreal1, 30 czerwiec 2011 - 20:56.

#225 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:05

[T 25] Wady i zalety Po co cisnąć? to banalnie proste, ciągnik to nie zabawka, chodzić musi niekiedy w ciężkich warunkach, i co nadal go meczysz i katujesz małymi obrotami? W ciężkich warunkach na małych obrotach szybciej zajeździsz silnik niż w ciężkich warunkach z dużymi obrotami. 3p ma max moc na 2250obr/min. Zresztą nie wiem o jakiej tu orce mówicie. Podajcie rodzaj gleby, wilgotność, prędkość roboczą, czas zaorania 1ha, głębokość orki, szerokość odkładnic itd.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#226 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:13

[T 25] Wady i zalety Dzięki że mnie potraktowałeś jak cyberprzestępce, pewnie piotrunio mnie zakapował. Właśnie dlatego że to nie zabawka nie należy go cisnąć do odcinki. Oczywiście w wyorywce na 28 cm nie będę jeździł 1300-1500 bo może tulejke obrócić czy coś.

#227 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:07

[T 25] Wady i zalety Zalety t-25
-małe spalanie
-w miarę wygodna kabina
wady:
-biegi
-mały rozstaw kół przez co łatwo go obalić
-sprzęgło
-chłodzenie powietrzem
-odpalanie w zimę (mówcie co chcecie ale poniżej 15 stopni to horror)
-wygląd

jestem szczęśliwym posiadaczem c 330M i za nic nie oddał bym jej a do ruska też nic nie mam . mój wujek posiada rusanta to w żniwa się nim wielokrotnie jeździło to niekiedy aż się chciało go utopić w rzece ciężko chodzi kierownica biegi są porozrzucane po całej skrzyni jak sie jedzie drogą to niekiedy aż sie zatrzymać trzeba jeszcze jednym minusem jest wysoka kierownica

jak sie od wujka przyjeżdżało i była robota trzydziestką to aż sie chciało pracować i biegi bez problemu można znaleźć i jeszcze jeden plus dla c 330 M to szybka skrzynia a utwierdziło mnie to że jak kilka lat temu jeździliśmy po belki siana na dwa ciągniki (łąka 5 km od domu) to c 330m zawsze szła przodem bo szybsza

wiem że teraz pojawi się jakiś komentarz typu (ty chyba T-25 widziałeś tylko z daleka lub c 330 szybsza od władka bardzo śmieszne ) no ale cóż wiem co zrobiłem pisząc ten post a wady i zalety też wymieniłem więc chyba bardzo nie ma się czego czepić
C330MM jestem z Tobą posiadacze Polskich maszyn się nie dadzą :P
pozdro Tanco96

Edytowany przez Tanco96, 30 czerwiec 2011 - 23:10.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#228 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:12

[T 25] Wady i zalety Chciał byś mieć tak zestopniowana skrzynie w ciapku jak rusek ma. Ci moge nagrać film jak mistrz kierownicy perfekcyjnie przerzuca biegi nawet od 1 do 6 . sądząc po nicku jesteś 96 rok no to mój kolega z 97 jak wsiadł pierwszy raz i zatrybił elegancko
Mój Wladimirec podbija świat

#229 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2011 - 00:32

[T 25] Wady i zalety Wiesz dla Ciebie zmieniać biegi w rusancie to może być czysta przyjemność a dla mnie przykry obowiązek ale wiesz człowiek przyzwyczajony do prostoty i do skrzyni w 30-stce a jak co do czego to do skrzyni w rusancie przyzwyczaić się nie mogę

pozdro

Edytowany przez milanreal1, 01 lipiec 2011 - 21:43.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#230 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:21

[T 25] Wady i zalety Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:33

[T 25] Wady i zalety

Dzięki że mnie potraktowałeś jak cyberprzestępce, pewnie piotrunio mnie zakapował. Właśnie dlatego że to nie zabawka nie należy go cisnąć do odcinki. Oczywiście w wyorywce na 28 cm nie będę jeździł 1300-1500 bo może tulejke obrócić czy coś.

@miranreal1 tu często zagląda i nie muszę nikogo kapować.To na jakich oborach jeździsz w orce i na jakim biegu?Teraz napiszesz pewnie 2000 nie?

A te % na pewno nie dostałeś za darmo.

#232 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:57

[T 25] Wady i zalety

Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..

Zgadzam się z przedmówcą, jeździłem 30 nie jest to wielka rozkosz. Z tyłu dziura wszystko się kurzy i te akumulatory,kto to wymyślił tam je umieścić. Mogę być nie obiektywny bo mam ruska,i na odwrót kto ma 30 zawsze będzie ją chwalił bo co kto ma to najlepsze. B)

#233 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:14

[T 25] Wady i zalety a ja nie mam ani 30 ani ruska... tylko tyle, że wyjeździłem na jednym i drugim po ok 90 mth.. (u sąsiada ma oba a, że chory na cukrzyce to mu pomagałem obrabiać.) i powiem, że wolałem robić ruskiem.. tylko podstawa! (jak w każdym ciągniku) to dobra konserwacja sprzętu.. ktoś kto nie smaruje przodu to zawsze będzie krzyczał/pisał że to szajs bo ciężko się skręca..
Myślenie Nie Boli!!!

KPK Kumurun Team

#234 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:43

[T 25] Wady i zalety Nie ma co kryć układ w rusku nie jest najlepszy w 30 jest lżejszy.

#235 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:22

[T 25] Wady i zalety

@miranreal1 tu często zagląda i nie muszę nikogo kapować.To na jakich oborach jeździsz w orce i na jakim biegu?Teraz napiszesz pewnie 2000 nie?

A te % na pewno nie dostałeś za darmo.

W podorywce orałem 2 UG na 3 biegu 1600 obr/min, w wyorywce na piachu na 3, na dołku na 2, ok. 1800-1900obr/min.Najwięcej miałem kiedyś 2100 na blacie przy kosiarce jak już miałem noże tępe.
C-360 3P to najekonomiczniejszy ciągnik jakim robiłem. W podorywce spala mi 9,5 l/ha- wydajność 1h/3h. Jaki współczesny ciągnik to potrafi? Robiłem tym ciągnikiem 10 lat i próbowałem go na różnych obrotach i w przedziale 1500-1600 spala najmniej.
Do orki lepiej się nadaje T-25a a nie c-330M bo ma za mało biegów.

#236 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:26

[T 25] Wady i zalety

Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..

I opcjonalnie mogleś brać koła do niego 9,5-32 B)

tanco ale co tam jest skomplikowanego Samo wrzucanie jest lepsze niż w 330 bo tam to patrząc na schemat to bardzo dziwnie to wymyślili w praktyce lżej. Ale w rusku masz 4 biegi na polowych i na szosowych więc co tam trudnego i nie suzkasz jak w 30 tego biegu bo masz to już widoczne gdzie on jest przez ,,znacznik" przy dźwigni i tam jak wsiądzie 5 cio latek to od razu wie co i jak
Mój Wladimirec podbija świat

#237 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:31

[T 25] Wady i zalety czesiu.. wiem, że były wąskie koła... ale po co? skoro i tak oryginalne są węższe niż w 30. więc do międzyrzędzi... elegancja.. :)
Myślenie Nie Boli!!!

KPK Kumurun Team

#238 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:56

[T 25] Wady i zalety już może w tym temacie ktoś to napisał ale ten który ma ruska pójdzie za ruskiem a kto ma c 330 to pójdzie za trzydziestką i tyle mam do powiedzenia i przestańmy już off topować

#239 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 13:02

[T 25] Wady i zalety Dokładnie, ale ja mam i T-25a i C-330M. Ciężko wybrać lepszy.Każdy z nich ma swoją duszę i jest niepowtarzalny;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 14:03

[T 25] Wady i zalety Koledzy się licytują że skrzynia w rusku jest lepsza od 30 i 60 nie zawsze, miałem 60 i nim wybierałem karlikiem ziemniaki jak czyste pole to 4 polową jak łecina i grupy to 3 polową sprzedałem 60 kupiłem większy i teraz wybierać planuje władkiem dorobie drugie wyjście hydrauliczne i spokojnie da radę tylko brak biegów 1ka będzie chyba za szybka pozostanie dwójka spowolniona innej opcji nie ma dobrze że dużo nie sadzę ziemniaka