Skocz do zawartości

Zdjęcie

[T 25] Wady i zalety

321 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:13

[T 25] Wady i zalety Witam wszystkich to mój pierwszy post:)
Tata dziś kupił ciągnik taki jak na tej okłatce tego czasopisma, rocznik traktorka to 81r.
http://www.allegro.p...sport_1982.html
Moje pytanie jest takie czy to dobry sprzęt? Ciągnik jest po remoncie, zapala itp...ale skrzynia biegów to jakas zagadka jest dla mnie...może ktoś wie jak tam sie wrzuca biegi bo normalnie chyba trzeba jakaś instrukcje mieć...I jedną sprawe by trzeba było zrobic na wstępie, z tyłu jest wybita szyba, to znaczy nie ma jej wogule, ktoś wie gdzie mozna takowa kupić,albo zrobic z jakiejs pleksi? Dodam że rama na szybe jest. To chyba tyle:)
Z góry dziekuje za jakies info na temat tego zabytku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[T 25] Wady i zalety Dzisiaj, 22:46
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:52

[T 25] Wady i zalety to jest ruski czyli T-25 gdzieś tu na forum jest schemat zmiany biegów zalerzy ile masz dźwigni .Kupiłeś a nie wiesz co :lol: czy zapomnialeś nazwy ?

#3 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 22:01

[T 25] Wady i zalety

to jest ruski czyli T-25 gdzieś tu na forum jest schemat zmiany biegów zalerzy ile masz dźwigni .Kupiłeś a nie wiesz co :lol: czy zapomnialeś nazwy ?

Nazwy nie znam, a dzwignia jest jedna

#4 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 23:04

[T 25] Wady i zalety Jeśli chodzi o taki schemat to był w galerii.

http://www.agrofoto....image38261.html
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 13:06

[T 25] Wady i zalety Jeśli masz oryginalną kabinę to raczej nie znajdziesz szyb(u mnie nigdzie nie dostanie) zależy skąd jesteś ale chyba lepiej już dorobić jakąś i wyciąć jedno wajchowa skrzynia jest trochę denerwująca ja tez taka mam szczególnie przy nakręcaniu tragedia ale idzie się przyzwyczaić jak byś miał już na dłużą drogę nic pracować to radził bym dorobić drugą wajchę

#6 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 13:44

[T 25] Wady i zalety

Jeśli masz oryginalną kabinę to raczej nie znajdziesz szyb(u mnie nigdzie nie dostanie) zależy skąd jesteś ale chyba lepiej już dorobić jakąś i wyciąć jedno wajchowa skrzynia jest trochę denerwująca ja tez taka mam szczególnie przy nakręcaniu tragedia ale idzie się przyzwyczaić jak byś miał już na dłużą drogę nic pracować to radził bym dorobić drugą wajchę

Kabina jest orginalna, Mam taki pomysł, żeby chyba kupić arkusz plexi i wyciąc sobie, plus uszczelka jakaś od Tira z szyby i by było...dobry pomysł? a mam takie pytanie jeszcze jak tam się wrzuca te biegi...? Nigdy traktorem niejeździłem dzis chyba 4 min szukałem wstecznego a potem drugie tyle do przodu...

#7 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 14:33

[T 25] Wady i zalety Pleksa pleksą ale to raczej nie długotrwałe rozwiązanie porysuje się zaraz biegi przód wajcha w lewo Bp tył w prawo Bw według schematu

#8 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:29

[T 25] Wady i zalety A to pole z prawej strony schematu (drugie od góry), co tam sa za znaki nie wyraźnie widać...

#9 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:45

[T 25] Wady i zalety Jak masz jedna wajche to ja ci wytłumacze na chłospki rozum jak siedzisz na fotelu to po prawej stronie masz u gory szosowe (ale nie jestem pewien) na dole masz 1 puzniej 2 i na smaymy dole masz po prawej stronie wsteczny tez nie jestm pewien ale jak nie to jest po drugiej stronie teraz lewa strona od gory na samej gurze masz przebitke na terenowe niżej masz 3 puzniej 4 i przebitke na biegi do przodu jak jestes kumaty to zrozumiesz o co chodzi ja biegi nauczylem sie w pare minut z szchematu na skrzynce narzędzi :lol:

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 23:29

[T 25] Wady i zalety Tu jest taki temat o schematach biegów we władku. http://www.agrofoto....egow-t2359.html

Osobiscie nie mam takiej skrzyni ale chociaz używanie tej jest uciążliwe ze wzgledu na czas to jest dośc proste.

Na biegach redukcynych opisanych jako Red I(II) jedziesz zawsze do przodu bez wzgledu czy jest wybrany wsteczny czy luz.
Aby jechac do przodu bierzesz dzwignia na sam dół i dajesz w lewo (B.p). Nastepnie po prostu wyjmujesz dziwgnie z tego miejsca (pójdzie bez oporu) i wkładasz jakis bieg np. 1 . i jedziesz.
Jesli chcesz jechac do tyłu to wyciagasz bieg i kierujesz wajche na sam dół i wciskasz ja w parwo na B.w i znowu wybierasz bieg.
Aby przestawic skrzynie na biegi 3,4,6 dajesz dzwignie na sama góre w lewo na II. i wybierasz bieg
W tedy także możesz wybrac czy chcesz jechac do przodu czy do tyłu i robisz to tak samo jak w czesniej .
Aby wrócic znowu na biegi 1,2,3 dajesz na sama góre i w prawo.

Chyba dosc jasno wytłumaczyłem :lol:

Tak wogóle pasowało by przeniesc temat z MTZ i Pronar do Inne ciagniki, bo w końcu chodzi o Władymirca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 08:48

[T 25] Wady i zalety Przeniesione, tytuł poprawiony

KS Falubaz

#12 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 07 listopad 2008 - 17:49

[T 25] Wady i zalety Dorób sobie rewers i bedziesz miał dwie wajchyi wtedy owiele lepiej i wygodniej sie jeżdzi.

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 18:21

[T 25] Wady i zalety Kolega jeszcze nie bardzo umie obsługiwac ten ciagnik więc przerabianie czego kolwiek na razie nie ma sensu. Do przerobienia skrzyni trzeba miec wyobrażenie o jej budowie i działaniu. Jak je zdobedzie to może sie tym zająć.

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:23

[T 25] Wady i zalety A co do tego czy dobry, to bardzo dobry, u mnie sprawdza się w kazdych warunkach i wogole
Mój Wladimirec podbija świat

#15 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 17:21

[T 25] Wady i zalety

Kolega jeszcze nie bardzo umie obsługiwac ten ciagnik więc przerabianie czego kolwiek na razie nie ma sensu. Do przerobienia skrzyni trzeba miec wyobrażenie o jej budowie i działaniu. Jak je zdobedzie to może sie tym zająć.

Przerobienie skrzyni w T-25 na dwie wajchy jest tak proste ,ze praktycznie każdy sobie poradzi. Do trybów nie trzeba sie wogóle dotykać. Gdyby nie to, że trzeba podłoge odkręcać i przewody od hydrauliki przeszkadzają to cały "zabieg" zajołby mniej niż godzine.

#16 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:32

[T 25] Wady i zalety Traktorem juz sie nauczyłem jeździć nawet nie tak uciązliwe to zmienianie przełożeń...a z zawodu jestem Technikiem Mechanikiem więc zrobie sobie to spokojnie :lol: Tylko jak by ktos napisał co i jak dokładnie, to bym był bardzo wdzięczny
pozdr

#17 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:51

[T 25] Wady i zalety Jak by ktos był taki miły i napisałe jak to sie robi i jaki koszt to bym był wdzieczny :lol:

#18 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 07:56

[T 25] Wady i zalety Tu http://www.agrofoto....image48233.html masz prawie wszystkie potrzebne części. Brakuje tulejki i wodzika który kosztował coś koło 50zł. Najpierw trzeba zdjąć podłoge i zdemontować przewody hydrauliki. Niektórzy tu twierdzili, że nie potrzeba ich zdejmować ale ja np nie mogłem wyjąć pokrywy skrzyni przez nie i musiałem zdjąć. Chodzi o to że przez otwór w pokrywie wystaje stopka od blokady i nie da sie jej dlatego ssunąć na bok. Trzeba ją najpierw troche unieść a przez te przewody sie nie da. Następnie po zdjęciu pokrywy trzeba zdjąć zabezpieczenie śrób wodzika i je odkręcić. Pozatym odkręcamy przykrywki te podłużne po bokach skrzyni i przykrywke po prawej stronie od góry trzymającą sprężynki. Teraz trzeba wypchnąć przez okienko z boku prowadnice wodzika od biegów wstecznych na bok ale nie całkiem, zdjąć stary wodzik, założyć w to miejsce nowy i można składać. Trzeba jeszcze z pokrywy skrzyni usunąc taką ruchomą blache od czujnika uniemożliwiającego odpalenie władka na biegu. Jakby coś nie było jasne to pytajcie.

#19 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 07:58

[T 25] Wady i zalety

Tu http://www.agrofoto....image48233.html masz prawie wszystkie potrzebne części. Brakuje tulejki i wodzika który kosztował coś koło 50zł. Najpierw trzeba zdjąć podłoge i zdemontować przewody hydrauliki. Niektórzy tu twierdzili, że nie potrzeba ich zdejmować ale ja np nie mogłem wyjąć pokrywy skrzyni przez nie i musiałem zdjąć. Chodzi o to że przez otwór w pokrywie wystaje stopka od blokady i nie da sie jej dlatego ssunąć na bok. Trzeba ją najpierw troche unieść a przez te przewody sie nie da. Następnie po zdjęciu pokrywy trzeba zdjąć zabezpieczenie śrób wodzika i je odkręcić. Pozatym odkręcamy przykrywki te podłużne po bokach skrzyni i przykrywke po prawej stronie od góry trzymającą sprężynki. Teraz trzeba wypchnąć przez okienko z boku prowadnice wodzika od biegów wstecznych na bok ale nie całkiem, zdjąć stary wodzik, założyć w to miejsce nowy i można składać. Trzeba jeszcze z pokrywy skrzyni usunąc taką ruchomą blache od czujnika uniemożliwiającego odpalenie władka na biegu. Jakby coś nie było jasne to pytajcie. Całkowity koszt części nie przekroczył 200 zł w tamtym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal20

michal20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 00:33

[T 25] Wady i zalety Cześć
Mam prośbę, jak by ktos cyknoł fotke, tej dźwigni która załancza wałek odbioru mocy, ten do kosiarki rotacyjnej np...Mam taki problem że cała ta wajcha jest umnie urwana i nie wiem zabrdzo jak sobie dorobić nową, żeby działało to tak jak orginał. Jest tylko ten pręt (cięgno) oznaczony symbolem (T.30.41.014-01) dalej brak wszystkich elemetów, jest tylko ta blacha z dwoma wcięciami do zachaczania jej (włączoone-wyłączone).