Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 przedni napęd

155 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 luty 2013 - 12:49

t-25 przedni napęd kolego wszyscy wiedza o co chodzi a czy to sie nazywa tak czy tak to sie nie bedziemy kłócic bo w różnych katalogach różnie sa nazwane dane czesci a co do wypowiedzi że przystawka jest z lewej strony to prawda ale można by to wyprowadzic z prawego wienca jesli dobierzemy odpowiednie przełożenie i w zależności gdzie bedziemy miec wiecej miejsca na wyprowadzenie przedniego napedu bo w t25 nie ma specjalnego miejsca na przystawke, wiec orginalna nie dopasujemy tak łatwo trzeba pokombinowac jak ja polaczyc przystawka ma płaska powierzchnie styku ze skrzynia a skrzynia w tym miejscu jest skośna przynajmniej u mnie mam władka z 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 przedni napęd Dzisiaj, 01:43
  •  

#122 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 luty 2013 - 14:41

t-25 przedni napęd wałek.gif
Przenieś do galerii

Skoro znalelismy zębatki do których można by podpiąć przedni napęd i rozwialiśmy wszelkie watpliwości, to zastanówmy się jak to zrobić. Zarzucam pewnym pomysłem i pytam fachowców czy to możliwe do zrealizowania. Niestety nie znam tak dobrze tej skrzyni jak wy. Ja tylko wymieniałem w niej wodziki.

A więć na dołączonym rysunku jest szkic obudowy naszej skrzyni biegów. Moim pomysłem jest zamontowanie tam dodatkowej osi, wałka jak tam juz kto chce to nazwać. Wałek bym chciał zamontować od jednej ścianki skrzyni, do drugiej na wylot z jednej strony. Tak, aby go zakończyć wyprowadzeniem jakiejś przekładni do połączenia z wałem na przednia oś. Na wałku tym zamontowałbym zębatkę (niebieska strzałka), która by się zazębiała z jednym z interesujacych nas wieńców. I tutaj mam pytanko do znawców i fachowców tej skrzyni. Czy jest możliwe takie rozwiązanie. Zdaje sobie sprawę, że trzeba by było znalezć takie miejsce(czerwona strzałka na około naszej półosi, rękawów a właściwie wieńców), aby nie kolidowały z podzespołami skrzyni. Dochodzi tez oczywiście problem z zamocowaniem takiej osi: wiercenie, spawanie, czy jakis tam inny montaż. Wymyśliłem takie coś, ponieważ od dołu jest wieksze prawdopodobieństwo urwania takowej przystawki. Zębatka na tej osi nie musi być wcale duża, chodzi mi tylko o wyprowadzenie obrotów ze skrzyni. Dalej juz się możemy bawić w jakieś przekładnie itp. A może ktoś ma jakis inny pomysł, albo lepiej zostać przy wyprowadzeniu od dołu? Wyrazcie swoje opinie, pomysły, szkice, jak by to można było zrobic. Mam nadzieje że zrozumiale wytłumaczyłem swój pomysł.

A jeszcze jedno gdzieś wyczytałem na forum, że modele po 1991r. już nie maja tego problemu, bo sa inne kształty obudowy skrzyni i bez problemu można tylko dokupic przedni napęd dokrecić przystawkę do skrzyni i mamy po problemie. Ktos ma taki model i może to potwierdzić?

Edytowany przez wewer, 14 luty 2013 - 15:07.

#123 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2013 - 16:42

t-25 przedni napęd

ale można by to wyprowadzic z prawego wienca jesli dobierzemy odpowiednie przełożenie

Jest to możliwe, ale gorsze rozwiązanie.
Ten wieniec jest mniejszy więc ma dalej do dna skrzyni, a wiec przystawki.
Koło zębate w przystawce będzie musiało być większe aby zachować obroty i sięgnąć do tego wieńca, powoduje to większą dziurę w dnie skrzyni i większe gabaryty przystawki. Czyli zmniejszenie prześwitu.

#124 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:24

t-25 przedni napęd

Kolego Goral w tamtym, roku robiłem podnosnik w 3p to widziałem ze przekładnia głowna ma zeby proste poza tym zobacz nawet w internecie. Wpisz w google grafika PRZEKŁADNIA GŁOWNA C360 i 2 obrazek przedstawia schemat na którym tez widac ze koło talerzowe ma zeby proste

Czy to sa zęby proste
skos jest o wiele mniejszy niż u zetora ale na pewno jest
Dodany obrazek
Przekładnia stożkowa z uzębieniem GLEASONA. Zęby wygięte w lekki łuk ale prostopadle do osi wałka atakującego i równolegle do osi koła tależowego.

Edytowany przez GoRAL1, 14 luty 2013 - 20:34.

#125 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:52

t-25 przedni napęd Ale skos ciekawe co on daje widze ze nie wiesz o co biega to ci pokarze o co mi chodzi... co to jest przekładnia skośna która ciszej pracuje zetorowska...

Załączone miniaturki

• 031378.JPG

#126 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:00

t-25 przedni napęd Dobrze wiem o co biega
pokaż mi prosta w jakimkolwiek ciagmiku
bo to ty pisałeś ze c 360 ma prosta

#127 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:23

t-25 przedni napęd O kurde jaki ty jestes dokładny pisałem ze chodzi mi o duzy kąt zębów skosu a nie taki ze ledwo go widac. Ta przekładnia co załaczyłes zdjecie huczy a ta co ja załaczyłem jest spro cichsza o to mi chodziło wiec nie wprowadzaj juz zamentu prosze o błachostke.

#128 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 14 luty 2013 - 21:28

t-25 przedni napęd Ok Panowie wyjaśniliście sobie sprawę wracajcie do tematu bo będą ostrzeżenia.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#129 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:36

t-25 przedni napęd wewer

tam gdzie narysowałeś to raczej wałka z kołem nie zmieści
a pod spodem ,z którego koła wyprowadzić to trzeba by zdecydować po obliczeniu ,trzeba by było znać przełożenie przedniego mostu i rozmiar kół

#130 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 14 luty 2013 - 22:36

t-25 przedni napęd Skośne są zawsze, tylko mogą być proste lub takie wygięte

Koniec Offtopu

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 luty 2013 - 23:22

t-25 przedni napęd Ten wałek tak tylko naszkicowałem dla przykładu i zobrazowaniu pomysłu. Zapytałem czy było by mozliwe domontowanie takiego wałka, bo nigdy nie zagladałem głębiej do skrzyni niz tylko do wodzików. A co do szybkości obrotów, to juz bym dobrał sobie jakąś przekładnie poza skrzynia biegów, tym się zajmę póżniej. Narazie chce sie skupic na wyprowadzeniu jakichkolwiek obrotów ze skrzyni biegów. Pytam też jak z montażem takiego wałka od razu bo nawet nie orientuje sie z jakiego stopu jest obudowa skrzyni, może ktos tam coś dospawywał, wiercił w obudowie skrzyni albo jakieś przeróbki robił.

A co to wszyscy się już przestraszyli przedniego napędu?

Wiem że z tym jest sporo pracy, kombinacji, przeróbek i jest to kosztowne, ale realne do wykonania. No cóż szkoda.... A miałem nadzieje, że zaglądają tu też jacyś majsterkowicze. A nie tylko Ci, co bez orginalnych części nie potrafią nic wiecej zrobić.

Edytowany przez wewer, 21 luty 2013 - 22:33.

#132 Share dziko1

dziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:46

t-25 przedni napęd Witam koledzy jestem nowy i posiadam owy ciągnik t-30. Jeśli komuś to pomoże mogę zrobić zdjęcia przekładni przekazującej napęd na przód ponieważ mam ją zdjętą. Kolego Wawer czy posiadasz opis do zdjęcia przekładni? Potrzebuje numeru katalogowego części bo wysypał mi się tryb z przekładni i nigdzie nie mogę tego odnaleźć.

#133 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:54

t-25 przedni napęd Podaj kolego adres e-mail to postaram się przesłać.

#134 Share dziko1

dziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:06

t-25 przedni napęd Witam dzieki za chęć pomocy.

Edytowany przez dziko1, 29 marzec 2013 - 19:32.

#135 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 28 marzec 2013 - 19:07

t-25 przedni napęd Wstaw jakieś fotki władzia do galerii :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#136 Share dziko1

dziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 19:34

t-25 przedni napęd Jutro może będę miał chwilkę to zrobie zdjęcia Władka :)

#137 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:07

t-25 przedni napęd To co z tym adresem? Bo nie wiem jak i gdzie mam przesłać.

Edit:
Wysłane na podany adres.

Edytowany przez mtracz, 30 marzec 2013 - 19:19.

#138 Share dziko1

dziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:59

t-25 przedni napęd Dzięki za pomoc

Edytowany przez dziko1, 09 kwiecień 2013 - 20:42.

#139 Share MlodyRusek

MlodyRusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:02

t-25 przedni napęd -- połączono --

Czy ktoś założył do dnia dzisiejszego przedni napęd w T25,i jak? prosilbym o wstawienie jakichs zdiec z montazu.

-- połączono posty --

ja kiedys wyczytalem ze ktos byl w trakcie robienia tego napedu.

Edytowany przez Marcin91, 08 styczeń 2014 - 22:39.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:06

t-25 przedni napęd Jak nie ma wyjścia w moscie to jak mozna zalożyć? Faktycznie T25 jako model T25 nie miał takowego wyjścia jak juz to może T-30-69 To może i miały to wyjscie wiec temat do zamknięcia
Mój Wladimirec podbija świat