Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 przedni napęd

155 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:31

t-25 przedni napęd skrzynia cała.gif
Przenieś do galerii
W orginale T30 do tego wieńca jest podpiety przedni napęd, tylko od dołu skrzyni biegów i zdrugiej strony jest identyczny wieniec tylko ma 59zebów, a nie jak ten ma 66zębów, jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

skrzynia.gif
Przenieś do galerii
a tu ujęcie wymontowanej całej przekładni głównej

wyprowadzenie ze skrzyni,gif.GIF
Przenieś do galerii
ta część wyprowadza napęd ze skrzyni na przednią oś, dalej jest wał. Umiejscowiona pod skrzynią biegów na lewej połowie.

dyfer.gif
Przenieś do galerii
tutaj mamy tzw. przedni most, dyferencjał, jak już tam kto sobie to nazywa

koło.gif
Przenieś do galerii
a to jest przekładnia przy przednim kole, czyli ten dyferencjał o podwyzszonym prześwicie.

Może ktoś ma jakieś fotki tych podzespołów, bo to sa tylko suche rysunki, schematy.

Edytowany przez wewer, 13 luty 2013 - 01:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 przedni napęd Dzisiaj, 10:28
  •  

#102 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:47

t-25 przedni napęd Ja bym powiedział, że to jest to większe koło zębate numer 8.

#103 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 luty 2013 - 01:05

t-25 przedni napęd Różne sa opisy w różnych katalogach itp. to jest tylko moja sucha teoria, a jak jest naprawdę, to niech sie wypowiedza fachowcy i znawcy.

#104 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 13 luty 2013 - 13:32

t-25 przedni napęd no sądząc po wyglądzie przystawki, różowa strzałka faktycznie powinna pokazywać koło nr. 8 a nie 9

EDIT: czerwona też jest źle

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 13 luty 2013 - 13:37.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#105 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:22

t-25 przedni napęd Choć jak sie teraz patrze na drugi rysunek to dochodze do pewnych wniosków. Przedni napęd nie zawsze nam może działać w tym rozwiązaniu, gdyż jęśli ciągnik zacznie sie nam zakopywać, to może nam się krecic prawe koło czyli slizgać a lewe będzie stało w miejscu i przód nie będzie ciągnął. Wtedy bedziemy musieli wcisnąć blokadę, aby ciągnął przód.

To może wytłumaczysz jak to powinno byc i pod który element jest podpięta przystawka, jeśli wiesz dokładnie? Staram się to wytłumaczyć tak schematycznie, uwzględniając także tych którzy są zieloni a chcieli by zrobic perpetum mobile:-)

Edytowany przez wewer, 13 luty 2013 - 17:32.

#106 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 luty 2013 - 18:33

t-25 przedni napęd Kolego troche złe masz wnioski bo te 2 wience duze sa osadzone na koszu dyferencjału i sa nim połaczone czyli razem sie obracają czyli jak sie zakopie to przód bedzie ciągnoł.Raz jeden wieniec jest zazębiony ze srodkowym wałkiem raz drugi zalerzy od stopnia podwajacza

#107 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 13 luty 2013 - 18:40

t-25 przedni napęd Jeden mądry, który zrozumiał schemat :D

KPK Kumurun Team

#108 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:32

t-25 przedni napęd Kolego jeśli zacznie Ci się kopać ciągnik to zdarza się, że jedno koło Ci się kopie a drugie się nie kręci - TAK? (nie zawsze tak musi być ale zdarza się najczęściej przy oraniu). No i jęśli będzie kopać ta półoska do której nie będzie podłączony przedni napęd, to się wkońcu zakopiesz a przód Cię nie pociągnie jęśli nie zblokujesz dyferencjału. Dobrze myślę czy dalej będziesz przystawał przy swojej teori?

#109 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:41

t-25 przedni napęd Kolego nie zrozumiałeś kosz dyferencjału łaczy te 2 koła na stałe a własciwie te koła obracaja tym koszem napedzajac satelity i koła dyferencjału.Czyli nie ma znaczenia czy sie właczy blokade czy nie bo te dwa wience sa tak jakby jedna duzą rurą z kołami zebatym w srodku połaczone:) A przy oraniu koło lewe czesto sie ślizga tak bo traktor jest przechylony w strone oranego pola czyli cieżąr ciagnika leci na prawe koła. Lewa strona wtedy wazy mniej czyli słabsze tarcie jest pod kołem lewym i dlatego boksuje. Analogicznie bedzie gdyby orał ciągnikiem w drugą strone obrotówka. Rusek ma zwykły mechanizm róznicowy jak każdy inny pojazd koło które ma lżej kreci sie szybciej. Przecież w innych ciągnikach też boksuje zawsze lewe koło jak maja cięzko ze zwykłym pługiem zagonowym.

Edytowany przez t25aaa, 13 luty 2013 - 19:54.

#110 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:47

t-25 przedni napęd Kolego
mechanizm róznicowy działa w ten sposób
napęd przychodzi ze skrzyni przez to duże koło ( jedno albo drugie zależnie od przełaczenia reduktora) kreci sie ono z pewna szybkością jest bono przykręcone do obudowy mechanizmu różnicowego ,gdy ciagnik jedzie prosto to oba to cały mechanizm kręci sie razem z półosiami
gdy cignik kopie sie jednym kołem to jest tska sytuacja , mechanizm różnicowy obraca sie z taka sama prędkością jak wyżej a różnica w obrotach półosi [powstaje przez obrót satelit i kół koronowych w ten sposób że jeżeli jedno koło stoi w miejscu to drugiemusi wykonać drugie tyle obrotów
podobnie jest na zakręcie ile obrotów ubędzie na kole wewnętrznym tyle samo przybędzie na zewnętrznym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:05

t-25 przedni napęd Kolego Goral prawde piszesz ale podwajacz a nie reduktor. Reduktory sa w 30 i 60. Rożnica taka ze biegi w władymircu powinno sie liczyć normalnie bo kązdy bieg jest troszke szybszy od mniejszego tylko wachlować niestety trzeba ze stopniami bo połowa biegow jest na jednym a połowa na drugim stopniu. ale dla mnie nie ma zadnego problemu z szybką zmiana

#112 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:23

t-25 przedni napęd zgadza sie z tym podawaczem
lata przejeździłem ale po górach jest z przełączaniem trochę trudniej zwłaszcza pod dużym obciążeniem często robie 6-4-2

#113 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:04

t-25 przedni napęd W naszych rejonach gorki sa niezlee szczegolnie Somsiory i okolica, tam kaskaderzy jezdza tymi swoimi Wladkami.... Tam by sie naped przydal, raz wjechalem na takki przechyl ze stracilem przyczepnosc jednego kola i nie moglem sie ruszyc :wacko:

KPK Kumurun Team

#114 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 luty 2013 - 03:10

t-25 przedni napęd Nigdy nie rozumiałem tych dyferencjałów, pamiętam tylko jak się zakładało blokade dyferencjału żukowskiego z płaskownika i linki kupowanej na metry, takiej jak były do motoru od sprzegła czy hamulców.

Czyli mam rozumieć, że te wieńce to są te stałe obroty czyli ten mechanizm różnicowy, a te małe zębatki w srodku to sa te satelity, koła koronowe, które zmieniaja predkość obrotową wraz z półosiami dzieki poślizgu kół czy krótszej drodze na zakretach. Czyli dobrze oznaczyłem miejsce gdzie można by sie doczepic z przednim napedem, teraz tylko zostaje wykonanie - tak?

#115 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:21

t-25 przedni napęd W sumie to dobrze, bo od obojetnie ktorego wienca wezmiemy naped to bedzie dzialal. bo dopiero za tym zaczyna sie rozdielenie napedu na poszczegolkne kola tylne w zaleznosci od 'potrzeby'. Ta skrzynia jest troche uproszczona i dlatego ma dwa te wience na obudowie mech. rozn. a nie jeden tak jak zwyczajna skrzynia np w MTZ. Sory za polskie znaki pisze z tabletu.

KPK Kumurun Team

#116 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:09

t-25 przedni napęd Ej no jak dobrze?? przyjrzyj sie na zdejcie tego wywróconego ciagnika. Przecież tam widać ze obudowa z kołem zembatym znajduje sie po lewej stronie skrzyni. Lewa strona to ta z której nie ma bocznego wyjscia wału posredniego na przystawke pasową czyli w zwykłym władymircu to ta z której sie wsiada do ciągnika. Czyli naped jest zazebiony z wiekszym kołem na koszu mechanizmu roznicowego. Co do wypowiedzi wewera to w T25 nie ma koł talerzowych. Koło talerzowe jest w np w c 360. Tam do koła talerzowego jest przyczepiony kosz mechanizmu róznicowego tak samo jak w maluchu. We władymircach zamiast jednego koła talerzowego wymyslili własnie te 2 wience dzieki czemu mozna było zrobić więcej biegów przy uzyciu podwajacza. Aha a w 60, 3P itp to własnie tam na dyferencjale tak wyje skrzynia bo na kole talerzowym i trybie atakujacym sa zęby proste. Niektórzy przerabiąją to wstawiając koło talerzowe i tryb atakujący od jakiegos zetorka gdzie w zetorach sa zeby skośne na tych czesciach i o wiele ciszej chodzi skrzynia. Sam myslałem o tej przeróbce w 3P bo tez głosno chodzi najgorzej jest z kosiarka jezdzić po 3 h jak sie wyjdzie z ciągnika to przez jakis czas az sie słabiej słyszy:/ Dlatego wole Władkiem jezdzic i wogole fajniejszy:)

#117 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:17

t-25 przedni napęd Kolego w 60 koło tal i wałek atakujący maja zęby skośne
takie przełożenie nie nadaje sie do skrzy z rewersem bo nie jest przewidziane do pracy ciągłej ze względu na kształt zębów i rozkład sił

Już po sesji

Edytowany przez GoRAL1, 14 luty 2013 - 10:18.

#118 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 luty 2013 - 11:12

t-25 przedni napęd Kolego Goral w tamtym, roku robiłem podnosnik w 3p to widziałem ze przekładnia głowna ma zeby proste poza tym zobacz nawet w internecie. Wpisz w google grafika PRZEKŁADNIA GŁOWNA C360 i 2 obrazek przedstawia schemat na którym tez widac ze koło talerzowe ma zeby proste

Edytowany przez t25aaa, 14 luty 2013 - 11:15.

#119 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 14 luty 2013 - 11:33

t-25 przedni napęd Dokładnie w c360 atak ma zęby proste w zetorowskim są skośne.
Ale nie o tym temat :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 luty 2013 - 11:40

t-25 przedni napęd No własnie o tym pisałem Razor przecież. Dlatego wstawiają niektórzy przekładnie główna od zetorków.