Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka spalinowa

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 07 maj 2011 - 19:23

Kosiarka spalinowa Polecam kosiarkę Stiga Excel 50SB, dopiero co ją kupiliśmy, ale konstrukcja jest zwarta, koła łożyskowane podwójnie, leciutko chodzi,silnik B&S 6km funkcja 4w1, oczywiście napęd i dobry bajer z myciem kosiarki, podłączamy wąż i kosiarka sama się czyści :D Ale cena trochę większa bo 2500zł.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka spalinowa Dzisiaj, 11:17
  •  

#22 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 czerwiec 2011 - 08:41

Kosiarka spalinowa Ja po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na ten model http://www.husar.net...id=30&Itemid=38 zapłaciłem 1199 zł tutaj chyba cena jest pomylona. Koszę nią od wiosny i na razie nie mogę narzekać.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#23 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 16:47

Kosiarka spalinowa

W nożu od kosiarki spalinowej 55-56cm zrobiła się dziura na zgięciu "łopatek" ułatwiających wyrzut trawy (na przykładzie zaznaczyłem na czerwono). Mogę dziurę zaspawać z umiarem aby wszystko było w miarę wyważone, czy lepiej od razu zmienić nóż? Spawał już może ktoś nóż od kosiarki, czy raczej dla bezpieczeństwa tego nie robić?

38aa3788ec.jpg

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 lipiec 2015 - 17:47

Kosiarka spalinowa

Skoro już się przeciera tutaj to pewnie cały nóż jest mocno wytarty i niedługo w innych miejscu zaczną wyłazić podobne uszkodzenia. Ja bym proponował wymienić. Drogi nie jest.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 18:29

Kosiarka spalinowa

Tylko wymiana noża, ja już wymieniłem 6 nóż w mojej kosiarce gdy tylko widać takie pęknięcie. Jak pospawasz to gdy przywalisz w kamień końcówka noża może sie urwać bo to jest specjalny materiał odpowiednio twardy lecz i sprężysty. Piszą tu niektórzy że kosiarka po 4 czy 5 roku na złom poszła, to naprawde kupa złomu z takiej kosiarki. Moja ma już 14 lat, ma do koszenia prawie 30 arów. Napęd działa do dzisiaj bez żadnej awarii tylko pasek wymieniłem bo już się wytarł. Silnik B&S 6km do dzisiaj nie bierze oleju, tylko w tym roku profilaktycznie wyczyściłem gaźnik. Obudowa nie popękana tylko lekko skrzywiona bo 2 razy skrzywiłem wał.