Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka spalinowa

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 wrzesień 2010 - 13:00

Kosiarka spalinowa Witam wszystkich. Planuję zakup kosiarki spalinowej i właśnie chciałbym się zapytać co powinna posiadać tzn. jakie wyposażenie i tak dalej? Jaką markę polecacie, jaki silnik? Powiem tylko, że chciałbym, aby kosiła ok. 50 cm na raz. Cena jaka mnie interesuje to ok. 1 tys.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka spalinowa Dzisiaj, 19:02
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 18 wrzesień 2010 - 14:03

Kosiarka spalinowa Moim zdaniem dobry wybór to tak:
-Firma Dobra i nie za droga- Techumsech
-Przodni napęd-silnik 4T
-ja mam taka techumsech i ma naped, kosi 50 cm, i kosi juz u mnie 7 sezon, ja mam duże podwórze i dostaje po garach bo kosi duzo trawy dziennie i chodzi, nic w niej nie robie aby ostrze nóż i olej zmieniam. Polecam Techumsech.

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 14:25

Kosiarka spalinowa Techumsech miałem ją 4 lata tylko pierwszy sezon przepracowała w miarę bez awaryjnie. A później to szkoda gadać! Z wiosny nie chciała zapalić więc poszła do mechanika. Następnie zepsuła się w środku sezonu :D Także pracowała tylko 2 sezony. A teraz mam Husqvarnę i sprzęt bardzo dobry! Zero awarii i zapala za pierwszym razem :) Ale wątpię żebyś za 1 tys kupił Husqvarnę :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#4 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:16

Kosiarka spalinowa U mnie jest Viking ,kosiarka działa już 4 rok i jest OK!.Silnik Briggs & Stratton,pali jak diabli.Spalanie 1 litr benzyny na 2 godziny pracy.Polecam,tylko za 1 tysiąc ciężko coś będzie wyrwać,sąsiedzi mają Alko i Hondę i też ostro pracują bez awarii.Tak więc wybór jest spory?.

#5 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:42

Kosiarka spalinowa Wilam ja posiadam kosiarkę Alko jakiś 8 sezon i nic tylko paliwo leje myślę ze dostałbyś już coś dobrego za 1000zl . Osobiście polecam napęd na tył moi zdaniem kosiarka z napędem na tył jest zwrotniejsza:) http://allegro.pl/ko...1231530028.html
Silnik B&S wiec trochę pochodzi:)

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:50

Kosiarka spalinowa U mnie też jest viking, z silnikiem B&S, troche pali, ale przez 4 sezony nic sie z nią nie stało, a naprawdę nie kosi małej trawki przed domem, już nawet nie pamiętam ile razy w coś wjechałem i tylko raz musiałem wymienic uchwyt noża kosiarki i to wszystko. Teraz zaczyna mnie martwic, że silnik troche szybko się grzeje... Jak szeroko kosi to nie wiem, około 40 cm, a kosztowała tysiac zlotych, więc mogę ci ją spokojnie polecic.

KS Falubaz

#7 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:54

Kosiarka spalinowa nie ważna firma kosiarki
ważna firma silnika.... a silniki to tylko brigsa i żadne inne
miałem już z 5 kosiarek i tylko te z silnikami brigsa trochę wytrzymywały.
a wizualnie zawsze można poprawić kosiarkę

takie jest moje zdanie i doświadczenie w tym temacie

#8 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 21:53

Kosiarka spalinowa Silnik B&S polecam! Chodzi już 5 sezon! Tylko obudowa się posypała i trza było spawać :D szerokość 50cm i z bocznym wrzutem bez kosza. nie jeden kamień już nią przejechałam i dalej działa :) kosztowała w OBI niecałe 700 zł

#9 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:40

Kosiarka spalinowa odnosnie napedu to nie polecam o 1km masz slabsza, a taki cienki jestes ze kosiarki nie popchasz ja mam murray 550 za chyba 900 zl i tez nie narzekam i jest podajrze 4 sezon a niejedno przeszla
silnik na B&S

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 21:05

Kosiarka spalinowa filip94lemken Jak policzyłeś stratę tego 1KM?
Na koniec sezonu powinny być promocje cenowe. Jak koledzy pisali z silnikiem B&S i bierz taką co najmniej 5kM z napędem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrek1969

piotrek1969

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 12:41

Kosiarka spalinowa Polecam kosiarki spalinowe VIKING. Jest to firma, która ma duuuuże doświadczenie w temacie maszyn ogrodowych. Blisko powiązana z firmą STIHL.

#12 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 13:57

Kosiarka spalinowa Najbardziej niezniszczalną kosiarkę jaką widziałem to Kubota, taka mała ogrodowa z napędem ale nie widzę takich ani na allegro ani w sprzedaży w Polsce. Ja tam szukałbym czegoś solidnego z aluminiową obudową, bądź z jakiejś nierdzewki. Ja mam już 2 kosiarkę, tym razem husqwarnę, wcześniej miałem jakąś używkę sprowadzoną z zachodu. Najdłużej pracowała ta sprowadzona, ale w pewnym momencie wyskoczył korbowód bokiem :D Husqwarna kosi do dzisiaj, choć ma już 2 silnik w pierwszym wyskoczył bokiem korbowód, ale tu była moja wina, bo zbyt długo kosiłem nią strome zbocza i nie smarowała się wystarczająco. Niestety obudowa siada bardzo szybko, sporo rdzy i pęknięcia, które doraźnie można ratować spawaniem. Obudowa ma już z 7 lat i już dogorywa, więc szykuje się wkrótce wymiana.
Dokładnie jest to coś takiego:
http://allegro.pl/ko...1227148989.html

Ogólnie nie polecam, bo z solidnością szwedów te kosiarki nie mają nic wspólnego. Sąsiad posiada Vikinga i owszem na początku wyglądała pięknie, ale z czasem (5 lat) zaczyna się sypać, więc też taka godna polecenia marka to, to nie jest.

Teraz szukam czegoś nowego. Musi mieć przynajmniej 5,5 - 6 KM, minimum 55 cm nóż i napęd. Może być bez kosza, albo z koszem + opcja wyrzutu na bok. Obudowa tylko aluminium, "inox" bądź jakieś solidne tworzywo. Silnik B&S, albo Honda.
Poleci ktoś jakiś pewniak?

#13 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 15:55

Kosiarka spalinowa A co mu się sypie w tej kosiarce? :D

KS Falubaz

#14 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:33

Kosiarka spalinowa Co prawda niewiele, ale rozleciał się rozrusznik, coś w napędzie siadło i takie tam drobne. Są to raczej standardowe usterki jeśli chodzi o kosiarki, ale są. W mojej husqvarnie te elementy rozleciały się 2 razy szybciej, ale np sąsiad po drugiej stronie ma już leciwą hondę z aluminiową obudową i hydrostatycznym napędem, i tylko leje paliwo i kosi. Powierzchnie do koszenia mamy podobne.

Nie powiem dziś gdybym kupował kosiarkę to na husqvarne bym nie spojrzał gdyby tylko obok stał viking, ale widziałem już lepsze kosiarki, choćby ta kubota, honda na aluminiowej obudowie to też odrobinę solidniejszy sprzęt.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 23 wrzesień 2010 - 15:35.

#15 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:48

Kosiarka spalinowa Wuj ma taką i od końca czerwca obserwuję i ani złotówki nie staniała: http://allegro.pl/ko...1236690524.html . Tej raczej nie kupię ale po obserwować warto.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#16 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:37

Kosiarka spalinowa Husky Jet 50 z silnikiem B@S.Boczny wyrzut,bez napędu.11 rok pracy.

Edytowany przez Matey, 23 wrzesień 2010 - 15:03.
cytowanie poprzedniego posta

#17 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 15 październik 2010 - 18:09

Kosiarka spalinowa Masz dużo krzaków lub innych przeszkód w trawniku bo to istotne przy wyborze kosiarki z napędem i bez ponieważ jeśli masz gładki trawnik to lepiej dołozyc do napedu i aż koszenie stanie się przyjemne xD. Kosiarka obowiązkowo musi byc na silniku B&S bo są bezawaryjne. Innych nie bierz pod uwagę, no ewentualnie honda ale reszta to loteryjka. Całe "podwozie" najlepsze jest aluminiowe chociaż jesli dbasz o kosiarke, myjesz po koszeniu, konserwujesz na zime itp to stal też posłuży :(
Najlepiej dołóż z 500zł i kup kosiarke Partner P53 625D. Sam mam taką i złego słowa nie powiem. Szerokośc 54cm, napęd, silnik B&S, centralna regulacja wysokości, wyrzut boczny, BioClip, zbieranie do kosza.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#18 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 październik 2010 - 02:43

Kosiarka spalinowa Zetor-zgadzam sie z tobą w stu procentach.Po każdym użyciu kosiarki myje jej obudowe i dzieki temu mi służy.Tecumsen i B&S to są dobre silniki ale użytkownicy ignorują jedną bardzo ważną sprawe podkreśloną w instrukcji obsługi.Mianowicie-czy w czasie transportu,a co gorzej w czasie pracy nie wolno tych silników przechylać w strone cylindra.Wyraże sie jaśniej-nie wolno kosiarki podnosić za uchwyt by stala tylko na przednich kołach.Nie znam konstrukcji tych silników,ale wtedy olej dostaje się nad tłok,a nawet zaczyna wyrzucać go tłumikiem.Jeżeli silnik go przepali i pracujemy dalej,to pracuje on już z niższym lub za niskim,poniżej minimum poziomem oleju co znacznie skraca jego żywot.Nowe kosiarki nie mają oleju w silniku i znam przypadek,że sprzedawca nie poinformował o tym kupującego i nowy silnik pracował kilka minut.Na sucho miał prawo do zatarcia sie.

#19 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 październik 2010 - 10:34

Kosiarka spalinowa Miałem poprzednio kosiarke z silnikiem Tecumseh Prisma 37 i to była masakra, szczególnie po zimie nie obeszło się bez podania paliwa pod świece... ogólnie to taka niższa półka. No i oczywiście trzeba pamiętać o regularnej wymianie oleju. Pierwszy raz po 5 godzinach, a potem co 25 kolejnych godzin pracy :blink: I od czasu do czasu zajrzeć do filtra powietrza.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 kwiecień 2011 - 16:10

Kosiarka spalinowa Co sądzicie o tych kosiarkach warte są uwagi?
Miał ktoś może doczynienia z którąkolwiek z nich?

http://allegro.pl/ko...1575547001.html
http://allegro.pl/hi...1584992900.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫