Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn do pora

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:00

Kombajn do pora Witam. Mam takie pytanie jak myślicie czy te kombajny do pora są warte swojej ceny i czy ursus c 330 poradziłby sobie z nimi? Proszę o opinie Z góry wielkie dzięki. http://moto.allegro....1229539352.html lub http://otomoto.pl/ko...pory-A1839.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn do pora Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 18 wrzesień 2010 - 09:49

Kombajn do pora 330 na pewno nie da rady. Moze sama maszyna nie byłaby zbyt ciezka, ale dodaj do tego jeszcze skrzyniopalete załadowaną do pełna i czesc roslin na przenosniku. Pory na przechowanie zbiera sie na jesieni kiedy jest mokro, ba czasem pada deszcz lub snieg i wszystko to mogłoby wazyc dobre 1,5t. Podejrzewam ze kombajny sa przeznaczone do ciagników o mocy co najmniej 80 KM.

#3 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 18:19

Kombajn do pora kolega ma racje pracuje w norwegi na farmie uprawaiamy pora
i kombajn ciaga 80 km lambo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#4 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:00

Kombajn do pora panowie co do tego pierwszego kombajnu to się z wami zgadzam ale co do drugiego to do ku... ja bym go ręcami uniósł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 luty 2011 - 16:39

Kombajn do pora a powie mi ktoś czy kombajn do pory nadaje się do zbioru pory z siewu czy tylko sadzoną. zastanawiałem się nad kupnem używki ale nie wiem czy to ma sens skoro i tak ręcznie będę musiał rozrywać splątane korzenie przed włożeniem do skrzyniopalety. a co do mocy to 60-tka tej jesieni nie dawała rady nawet przy wyorywaczu bocznym tak nią rzucało tak wiec tu bardziej chodzi o ciężar przodu ciagnika. no i wydajność pompy hydraulicznej z ciągnika (chyba że ma własną )moim zdaniem ciagnik z przednim napędem 70km to minimum przy kombajnie z bocznym wyorywaczem.

#6 Share Arciu

Arciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:36

Kombajn do pora Witajcie !!! Do kombajnu jest potrzebny minimum sprzet 80 KM z przednim napędem, poniewaz kombajn wazy ok. 1 tony plus paleta i 1 lub 2 osoby na kombajnie.

#7 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 26 październik 2011 - 18:48

Kombajn do pora neptun do buraków waży przeszło dwie tony, buraki przeszło 1,5 i ciapek jak sucho daje radę, wszystko zależy od pogody, jak mokro to i 150 będzie mało bo wszystko będzie się krzyżowało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:00

Kombajn do pora

Może ruszę ten temat dalej.

Chciałbym się dowiedzieć czy kombajnem do pora można kopać marchew czy pietruszkę ewentualnie czy można go przerobić może ktoś ma jakieś doświadczenie .