Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożar

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 13:27

Pożar przyjechali goście z PZU "zwarcie instalacji elektrycznej' mój tata do nich przecierz w stodole nie było prądu

a co z gościem daliście mu chociaż wpierdal?

nie ale każdy we wiosce wiedzał o co chodzi już tu nie mieszka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pożar Dzisiaj, 21:10
  •  

#22 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 listopad 2006 - 11:24

Pożar U mnie też jest niezłe podczas ustalania cen kombajnowania ;D. Każdy bierze inaczej. Ale każdy też ma swojego kombajniste we wsi i nawet jak ten bierze więcej niż konkurencja to i tak go zawoła do młocki. Ale ogólnie jest spoko ;).

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2006 - 16:16

Pożar

U mnie też jest niezłe podczas ustalania cen kombajnowania ;D. Każdy bierze inaczej. Ale każdy też ma swojego kombajniste we wsi i nawet jak ten bierze więcej niż konkurencja to i tak go zawoła do młocki. Ale ogólnie jest spoko ;).

to masz tak jak u nas. kazdy bierze tego kogo chce, ja kombajnu nie mam i roznych kombajnistow czasem biorę i rozne ceny mają i jest to normalne.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share mario

mario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 21:58

Pożar   to chociaz moze z tych bizonow hedery ocalaly bo chetnie bym odkupil jakby co dajcie mi cynk        mp97971@tlen.pl ;)

#25 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 16:39

Pożar mój wuja ma takiego pecha do kombajnów bizon ze jednego spalił podczas mucenia bo sie łożysko rozwaliło a drugiego gdy w domu spawał coś koło mucarni a mucarnia była zapchana słomą. teraz  kupił sobie znowu bizona i ciekawe kiedy ten się spali

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#26 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 15:42

Pożar a u mojego wujka w niedziele jest klątwa :ojak ktoś idzie w pole to mu sie sprzęt psuje ;Dale tylko w niedziele :D
:)

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 grudzień 2006 - 19:52

Pożar

a u mojego wujka w niedziele jest klątwa :ojak ktoś idzie w pole to mu sie sprzęt psuje ;Dale tylko w niedziele :D

nie tylko u was.
do koszenia zawsze kogos bierzemy. jakos gosc nie mogl przyjechac w sobote i uparl się w niedziele - jakby to powiedziec - zapomnial o ręcznym no i malo co pola nie spalil o kombajnie nie mowiąc.
ja zalatwilem kiedys dwie (jedna na smietnik poszla) opony - niedziela po poludniu czy jakos tak i uparlismy się  dokonczyc bronowac.szlo o dokonczenie naroznikow itp bo sobote robilo się caly kawalek zeby zdążyc rozbronowac bo jakby zostalo na dluzej to pozniej broną by nie rozbronowal - taka ziemia.
bylo po 18stej. cofalem i brona się odpiela a ja nie zauwazylem (4 bronki cięzkie zawieszane i c385 z oponkami 18,4xr38 chyba-> tyl wysoko a  widocznosc do tylu zadna na zewnetrzne brony). dobrze ze w zetorku mam normalne ogumienie ;)

jak nie patrzyl - tez w niedziele nie robi się u nas nic oprocz pilnych robot (zwierzaki itp)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 21:11

Pożar u nas terz tylko zwierzaki ;D
:)

#29 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 19:20

Pożar my tak samo jak coś w niedziele wypadnie zrobić np. w żniwa to coś sie rypie. Raz nawet to łożysko poszło i się ściernia podpaliła ale cudem sami zagasiliśmy
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#30 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 23:12

Pożar Kurde, to chyba u wszystkich jest tak, że w niedziele nie można zaczynać żniw :). U mnie stale sąsiedzi powtarzają: "nigdy nie zaczynaj żniw w niedziele" :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 11:04

Pożar u nas jak sąsiad pojechał w niedziele balotować to zamiast zbalotować to spalił 10ha słomy 15ha zboża mały lasek i mi 05ha kukurydzy

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#32 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 11:31

Pożar Ja mam takiego pecha  ze zawsze w srodku zniw musi sie spalic przynajmniej 0,5ha zboza >:(   
2 lata temu uczestniczylem w gaszeniu takiego pozaru MTZ + plug 3  pod sama rame,jechalem tak z 1m od ognia wtedy to mialem cieplo w ciagniku i w gaciach :)

Honda - The Power of Dreams :)

#33 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 11:39

Pożar u nas w tym roku w lesie gminnym runo leśnie się spaliło jakieś 0,5ha

#34 Share KOMBAJNista

KOMBAJNista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 18:10

Pożar genrelanie u mnie jest tak ze żniwa zaczyna sie w sobote albo w srode. Nawet raz objechac pole kombajnem ale wazne zeby zaczac.
W tym roku chyba w kazdej okolicy paliło sie zboze. Ja jak kosiłem 4 pola dalej zapaliło sie zboze od NH ale jak to zoabczyłem to miałem mokro bo myslałem ze sie kombajn pali. Facet uciekł tym NH a ktos zaraz z pługiem przyjechał i zgasił

#35 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 styczeń 2007 - 20:22

Pożar

Kurde, to chyba u wszystkich jest tak, że w niedziele nie można zaczynać żniw :unsure:. U mnie stale sąsiedzi powtarzają: "nigdy nie zaczynaj żniw w niedziele" :(.

Zaczynac zniwa w niedziele?!?! Boże broń!!! U nas (od kiedy mamy swoj kombajn) zawsze zaczynamy w srode albo w sobote. A w niedziele kosimy tylko wtedy jak nadaja deszcz albo cos. O innych pracach (typu oranie czy cos podobnego) nie ma mowy.

#36 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 22:06

Pożar Ja tak w tamtym roku patrze nad monitor (przeglądałem af) przez okno a w pobliskiej wsi dym że świata nie widać :wacko: zaraz do remizy pojechałem a tam już komendant Stara (benzyniak) grzał. Zajerzdżamy a tam gościu spr**** bizonem a za nim ogień wkoło 3 traktory i już orają Hyba z 8 jednostek już bylo. Pole bylo przy lesie ale spaliło sie tylko 5 hektarów słomy i hektar zboża. Od sieczkarni się zapaliło. Ale jakbyście widzieli bizona na full gazie uciekającego przed ogniem to był widok nie zapomne tego...

#37 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 maj 2007 - 21:09

Pożar A w mojej wsi gościowi nawaliła prasa rolująca. Zjechał z pola ze słomą w komorze i zaczął na podwórku spawać tą prasę :lol:. Wiadomo co było potem... ;) . Trzeba być niezłym łosiem ;) , żeby spawać prasę pełną słomy.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#38 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 maj 2007 - 22:56

Pożar

u nas we wsi to za 5 gr by się pozabijali :'( :'( przykład - proszę kupiłem ( tata ) 1,2 ha ziemi 3-4 kl jeden pan XXX wziął zapałki i stodoły nie ma :lol: :'( a w niej :orkan 3 przyczepy w tym 2 ze zbożem do siewu full słomy świniki i inne ogulnie za nie mamiętam chyba 180 tys największy pożar w okolicy od 10 lat było to w 95 miałem 4 lata ale pamiętam.i jeszcze okna w domu popekały (30m) sąsiada króliki i płot i okan u 2 sąsiada i to wszystko za 1,2 ha ziemi ;) ;) :o

W sąsiedniej wiosce była podobna akcja.. wszyscy wiedzieli kto ale policja nie znalazła dowodów.. koleś spalił 2 stodoły przy trzeciej mu sie nie udało.. złapał go właściciel.. nie dzwonił po policje tylko od razu po karetkę.. tak mu naje***li, że nie mógł chodzić.

#39 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 07 maj 2007 - 07:56

Pożar i co potem z nim sie stalo?? bylo sledztwo ws pobicia "niewinnego" dla policji obywatela, czy nie? :blink::D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 maj 2007 - 12:52

Pożar

i co potem z nim sie stalo?? bylo sledztwo ws pobicia "niewinnego" dla policji obywatela, czy nie? :D:D

Nie było żadnego śledztwa... nie wniósł oskarżenia (policja też nie szukała "winnych" pobicia) bo wiedział co go czeka :blink: ..szkoda trochę bo byłaby powtórka z rozrywki :D