Skocz do zawartości

Zdjęcie

dymienie z tylu ciagnika MF 6180

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:36

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 [z tym dymieniiem z tyłu ciagnika to tez u siebie zauwazyłem najlepiej widac w nocy gdy sa z tyłu halogeny włanczone. ja przypuszczam ze o moze byc z baku paliwa gdyz nawet w dzien gdy cignik długo pracuje i zajrzy sie do baku to widac taki unoszcy sie dymek. a przeciez to nie sa jakiejs stare silniki zeby odma dymił jesli silnik jest zdrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Dzisiaj, 15:29
  •  

#22 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2011 - 23:10

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 A co ci się tam w baku dymi :lol: :lol: :lol: Czy stary czy nie z odmy może poddymiać. Ja mam jedną taką maszynę co odmą dymi więcej niż z wydechu i już tak chodzi ze 3 lata. :lol:

#23 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:29

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Dymienie z baku? spoko tam zawsze jak paliwo jest cieple to pojawia się taka mgiełka,ale którędyj to niby ma sie wydostawać na zewnątrz bo ja myślalem że zbiornik jest wykonany ze szczelnego tworzywa?i tylko korek ma odpowietrznik z reguły, zajrzyj tam zobaczysz ze to z odmy leci i nie snuj spiskowych teorii których nie ma.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#24 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:55

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 nie snuje zadnych spiskowych teori tylko tylo takie było moje przypiszczenie na ten temat. w koncu kazdy tu ma prawo wyrazac swoje opinie o tym co mysli

#25 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 10:14

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 tak ale czasem warto wsadzić głowę i zerknąc bo nie wiem czy zauważyłeś temat już sie jakiś czas temu wyjaśnił i został potwierdzony ;)
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#26 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:01

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Próbował ktoś z was połączyć odmę z kolektorem ssącym. W osobówkach tak nie raz jest i działa. Problem dymienia by się rozwiązał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 luty 2011 - 08:20

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 możesz śmiało to zrobić tyklo są dwie zasady i jedna wada rozwiązania. adą jest to,że zasyfia się kolektor i dolot , w wolno ssącym podłaczasz się na końcu kolktora na ostatnim cylindrze, zeby wszystkie tego oleju nie ciągneły , a w silniku turbo musisz się wpiąć przed turbiną, żeby wysysała a nie pchała powietrze do odmy bo nie nadążysz kupować bagnetów i korków :D
Mechanika Rolnicza.

#28 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 31 maj 2011 - 18:26

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 ja chyba wiem czemu ci dymi jak ci sie rozgrzeje to zajzyj do skrzyni (wlewem oleju) i zobacz czy sie niezagotowal ja mialem olej slabej jakosci i sie zagotowal bo tam jest duze cisnienie i slabe oleje niewytrzymuja

#29 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 maj 2011 - 18:53

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Kolego sprite ta kontrolka świeci się właśnie dlatego, że nie wymieniłeś tego filtra po prawej stronie. Nie jest to filtr od wspomagania, to jest dokładniejszy filtr od hydrauliki. jest zamontowany na układzie wysokiego ciśnienia, czyli podnośnik i wyjścia. Należy go wymieniać kilka razy częściej niż ten puszkowy. Ja robię tak, że wymieniam go ja mi się kontrolka zaświeci, a powinno się go wymieniać co 400 mth.

Edytowany przez MichalR, 31 maj 2011 - 18:55.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#30 Share piotrek19699

piotrek19699

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka oraz gry :)

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:47

Panowie u mnie  3125  przy zapalaniu kopci na niebiesko , przy odkręconym kolektorze widać jakby z dwóch cylindrów tylko kopcił. Co może być przyczyną ?  bo sami wiecie mechanicy to od razu cały silnik do remontu a zimny pali nawet bez podgrzania przy ok.minus 10 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:12

Temat nie tyczy się tego typu ciągnika, a nawet nie silnika.

Poszukaj innego odpowiedniego tematu.

Pozdrawiam.