Skocz do zawartości

Zdjęcie

dymienie z tylu ciagnika MF 6180

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 21:39

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 witam wszystkich.. podczas pracy za ciagnikiem sie dymi, troche smierdzi jakby przepalonym olejem, dym wydobywa sie z tylu pod kabina pomiedzy zbiornikiem paliwa a tylnym mostem, szczegolnie jest to widoczne przy pracy w nocy - widac dym w reflektorach, dymi tylko pod obciazeniem i wraz z dymem wydobywa sie duzo ciepla. Dodam, ze wszystko działa tak jak nalezy, oprocz zapalającej sie kontrolki od filtra oleju hydraulicznego po nagrzaniu sie oleju pomimo wymiany oleju i filtrow. Mial ktos podobny problem? Czym to moze byc spowodowane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Dzisiaj, 04:09
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 21:59

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Ciśnienie w układzie hydrauliki może być za niskie, co powoduje słabe smarowanie i smród spalonego oleju. Być może też któreś ze sprzęgieł się zużyło w środku.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 10:11

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Zadna z tych żeczy nie powinna dawać efektu w postaci widocznego dymienia na zewnątrz ciągnika jeśli to nie jakieś dziwne złudzenie jak nie chcesz sie władować w poważne k0oszta w przyszłości to lepiej trzeba to zdiagnozować i odnaleść bo nie wiadomo co to jest A tak poza tym to jeśli dymienie masz z lewej strony pomiędzy zbiornikiem a skrzynią to na miljon procęt jest to z odmy silnika bo ona tam właśnie jest wyprowadzona ze skrzyni nie ma prawa ci nic dymić
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 07:24

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Witam. Ja rowniez mam podobny problem, tylko ze mam mf 3125,
Ten dym jest w tym samym miejscu jak u ciebie, ale juz jestem pewien skad dokladnie sie wydobywa.
Zgadzam sie z wypowiedzia mariusza, poniewaz ten dym wydobywa sie z silnika. W pokrywie zaworow jest taki wąz gumowy ktory prowadzi na skrzynie, mniej wiecej za sprzeglem z gory i stad ten dym.

Tylko teraz mam pytanie do tych co sie znają na tym dlaczego ten dym sie wydobywa z silnika ?

Dodam iz silnik praktycznie oleju nie bierze(od wymiany do wymiany okolo 150mth robie i nic nie dolewam) oraz jest na turbinie.

Moje domysly mowią mi ze to moze byc cos z pompa paliwową, lub koncowki wtryskiwaczy(jak zimny zapale to przez chwile dymi na bialo, a jak zimniej jest to nie rowno chodzi prze 1-3min)
Jezeli np koncowka leje to moze byc nie spalona ropa.

Lub 2 wariant to moze byc cos z turbina np zawor.

Ale jeszcze raz prosze o wypowiedz kogos kto zna ten temat blizej i mnie poprawi lub ukierunkuje.

pozdrawiam

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 06:14

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 kolego z każdego silnika wydobywa sie ten tzw dym do to nie jest dym tylko para wodna i ta rurka jest nieezbędna w celu odpowietrzania komory korbowej jedynie jak ci będzie z tamtąd olejem żygał to koniec motoru bliski ale będze też go ubywało jak ci nie bierze oleju to nie masz się czym przejmować a co do nie równej pracy to tu masz racje któraś z końcówek może siedzieć ale nie sądzę zęby to była pompa jaj dobrze pali to nie ma sensu ruszać
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:00

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Każdy MF którego widziałem "oddychał " przez odmę
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#7 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:30

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Acha, dzieki za sensowną odpowiedz,
Narazie dobrze pali wiec moze jeszcze z tym poczekam.

pozdrawiam

#8 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:23

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 mariusz - dzieki wielkie za odpowiedz i za zainteresowanie... faktycznie ten dymek leci z odmy na 99% bo ona jest tam wyprowadzona.. zastanawia mnie jeszzce czemu ta kontrolka od filtra hydraulicznego sie zaswieca jak sie ciagnik nagrzeje.. olej wymieniony i filtry tez (oprocz tego cienkiego po prawej stronie - chyba od wspomagania).. mial ktos podobny problem?

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 06:07

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 a nie słabnie ci wspomaganie albo podnośnik jak jest rozgrzany bo masz w zasadzie dwie opcje albo już pompa siada albo czujnik w tym wypadku ciężko jest się jednoznacznie wypowiedzieć bez oględzin a jakim olejem zalałeś?
Mechanika Rolnicza.

#10 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:21

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 tak - slabnie podnosnik - jak jest rozgrzany to wolniej podnosi i ciezej sie kreci kierownica - czyli to pompa bylaby na wykonczeniu? Podobno nowa niedawno zalozona (tak gadal sprzedajacy :/) Skrzynie zalalem Hydramotem 10w40, wyczyscilem wklad siatkowy, filtr puszkowy wymienilem a ten cienki dlugi wklad chyba od wspomagania zostawilem. Ale nie pali sie kontrolka od niskiego cisniena oleju hydraulicznego tylko od filtra oleju hydraulicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:55

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 objawy wskazują na pompę ale to trzeba było by się po wpinać i posprawdzać spadki ciśnień wtedy była by pewnośc i na nasze warunki klimatyczne czyli niskie tremperatury zimą dużo leprzy jest olej 10W/30 a co do gadania sprzedawcuy to sam wiesz jak to z tym jest
Mechanika Rolnicza.

#12 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 16:08

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 z tym że lepszy jest 10W30 to się nie zgodzę. PO pierwsze jeżeli ma problem z ciśnieniem to zazwyczaj na zimnym i gęstszym oleju łatwiej je utrzymać a po drugie ciągnik najwięcej pracuje latem a olej 10W40 wtedy lepiej się spisuje. Wiec nie widzę argumentów przemawiających za olejem 10W30 kiedy 10W40 ma specyfikacje MF i wiele osób znających się na tych sprzętach poleca ten olej. Oprócz tego poleciłem Fush titan hydramot 10W40 już kilku właścicielom MF serii 30xx i wszyscy są zadowoleni. w swoim MF 3090 sam od 6 lat jeżdżę na tym oleju i spisuje się świetnie zima tez nie ma żadnych problemów a często go wtedy używam.

#13 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:31

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Zdania są podzielone co jest zrozumiałe ja polecam 10w/30i wszyscy też są zadowoleni
Mechanika Rolnicza.

#14 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:29

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Mam pytanie czy w odmie mogą znajdować się śladowe ilości oleju?

#15 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:31

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 nie powinny zależy czy widać tylko że coś leci czy jak podłożysz rękę jest w oleju bo jak ubywa oleju to nie za dobrze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#16 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:27

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Nie on tam się nie leje olej jest na wewnętrznych ścianach wnętrza odmy jest on zmieszany z kurzem. Oleju nie ubywa.

#17 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:31

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 jak oleju nie ubywa to ok
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#18 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:35

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Dzięki ciągnik jest z 1995 roku a pracuje od 1996. Ja go kupiłem w tym tygodniu ze stanem licznika ok. 4,5 tys mtg.

#19 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 08:30

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Rurka zawsze od środka będzie w oleju bo jego pary osiadają na jek wewnętrznej stronie wylot tez jesz z regóły przy fajdany ja zawsze nabijałem się z psełdo mechaników którzy pomagali przy zakupach ciągników u mnie jak wsadzał palec w odmę wyciagął cały bródny i stwierdzał" silnik już do roboty zobacz Stasiek ile oleju a jak zatkałem to zobacz jakie ciśnienie zrobił musi mieć dobre przedmuchy":lol: :lol: :blink:

Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 11:22

dymienie z tylu ciagnika MF 6180 Nie widziałem MF-a które nie miał by śladowych ilości oleju przy odmie. Jak ciągnik stoi w garażu to raz na jakiś czas zobaczę kropelkę oleju pod nim z tej rurki aby oleju nie brał i do przodu ;)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa