Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82

380 odpowiedzi na ten temat

#161 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 11:28

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Nie ma sprawy. Co do spawania jak zrobi ładnie to nikt nie zauważy. Nie ma szans.
Używka była by fajnym rozwiązaniem. Trzeba ogłoszenia przeglądać parę razy pojawiły się na allegro.
Ktoś pamiętam nie miał otworów ale nadlewy pod płaszczyznę przystawki były. Tu też nie było by większego problemu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Dzisiaj, 05:37
  •  

#162 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 23 marzec 2013 - 12:31

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 a jeszcze ciekawe czy bedzie pasował ten korpus...kolega lokas20zst ma jeszcze inaczej zamontowane tam tez mam taki otwór

przepraszam lukas :)

#163 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 marzec 2013 - 17:59

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Nie ma co się tak bać tego spawania. Nie wiem skąd wy bierzecie tą policję która zagląda pod mosty?

KPK KUMURUN TEAM

#164 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 marzec 2013 - 11:15

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Ja bym to może i pospawał bo ruskie żeliwo jest w miarę spawalne ale żeby to zrobić tak jak trzeba to wolałbym wyjąc most, spuścić olej, wyciągnąć uszczelniacze i łożyska.
Nigdzie nie jest powiedziane że moje rozwiązanie jest lepsze bo też coś się może urwać.
Ale widzę, że jakby zrobił takie coś to kilku chętnych by się znalazło :) tylko, że ja to szczepiałem na ciągniku później odejmowałem i spawałem na dobre a później i tak nie chciało wejść na swoje miejsce więc raczej nie podejmę się zrobić komuś :P

#165 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:00

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 No podejrzewam ze kilka osób by się znalazło ;)

#166 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:09

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 @mani a resztę kupowałeś na allegro czy składałeś we własnym zakresie? Bo ja za to mam już nowy orbitrol a resztę chciałem dokupić osobno na allegro bo można spokojnie skompletować.

KPK KUMURUN TEAM

#167 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 marzec 2013 - 12:13

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Ja podłączyłem siłownik pod ten rozdzielacz co jest przy kolumnie. Siłownik miałem bo kupiłem do łyżki od tura ale tamten pomysł upadł więc założyłem go do wspomagania. Węże kupiłem w sklepie hydraulicznym na wymiar. To wszystko co było mi potrzebne. Wspomaganie działa o niebo lepiej (pewnie nie tak dobrze jak orbitrol ale mi wystarczy) przede wszystkim nie ma rzucania kołami przy szybkiej jeździe.

#168 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:56

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Dziś założone wspomaganie na orbitrol...było troszke roboty i komplikacji ale udało sie.koszt ok.1700zł.jutro próba w polu :)

#169 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:01

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Robiłeś jakąś świeżą foto-dokumentację?

KPK KUMURUN TEAM

#170 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,Technika maszyn, mechanika,

Napisany 19 maj 2013 - 18:26

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Jakieś 3 miesiące temu zamontował mi mechanik w MTZ 82 wspomaganie na orbitrol i chodziło cacy :P Jakieś dwa tygodnie temu zaczęło się coś dziać mianowicie zaczęła się zacinać kierownica zaczęło co dziwne samoistnie ją wyrywać z ręki. Jak się uniosłem turem do góry i ruszyłem lekko kierownicą (2cm) i zatrzymałem potem kierownicę w miejscu to mimo wszystko koła uciekają na lewo albo prawo. Nie mam pojęcia jakiej firmy jest to wspomaganie.. mechanik po oglądzie wymienił wałek który był podobno krzywy ale mimo wszystko jest nadal bez zmian.. :( sprawdzane było tez ciśnienie ale ono nie jest powodem tego co się dzieje..
Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc to proszę o jakiekolwiek info..pozdro :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 maj 2013 - 18:42

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Szukał bym winy w orbitrolu jak jest uszkodzony mogą dziać się takie kwiatki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#172 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:25

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Mechanik ma reklamować ten nie szczęsny orbitrol podobno trwa to do 10 dni roboczych.. ale ja nie rozumiem co jest nie tak w tym orbitrolu że tak się dzieje..

#173 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:53

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Wałek orbitrola masz zamontowany na jednym łożysku, czy na dwóch? U mnie był efekt zacinania jak był na dwóch, po prostu wałek był nie w osi lub nieco krzywy
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#174 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:00

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 tak właśnie powodem było łożysko już to zrobiłem..i chodzi bez zarzutów.. dziękuję za pomocą.. :P

#175 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:11

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 właśnie chciałem ci napisać o tym łożysku... u mnie to samo było..

#176 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:49

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 to jednak częsty problem widzę.. a mój mechanik partacz bardziej niż mechanik nawet nie miał pojęcia że coś mogło się z tym dziać..

#177 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:18

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Czy to się dzieje w jakimś konkretnym zestawie dostępnym na allegro czy to zmora każdego niezależnie....

KPK KUMURUN TEAM

#178 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 maj 2013 - 09:44

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 ..jak patrze na mój zestaw wspomagania i oglądam na allegro to mam 99% pewności że to allegro uczyniło mojego MTZ na jakiś czas nie uzytecznym.. :D ale tak bez żartów to tak to ten z allegro :P

#179 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:16

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Ja mam z Allegro i działa bez większych problemów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 20 październik 2013 - 18:15

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Witam. Jako zapalenic MTZ (ruskiej masziny) witam was wszystkich. Piszę z powodu małego problemu mojego niedawno kupionego MTZ82. Otóż chciałbym założyć Orbitrol do MTZ-a ponieważ kolumna raczej jest w słabym stanie ponieważ ostatni właściciel doprowadził go do stanu.... dlatego chcę założyć orbitrol. Tutaj są zdjęcia kolumny jak ona wygląda przy wąsie dolnym gdzie jest wiloklin i drązki przychodzą niedość że jest zerwany gwint to wieloklina już prawie nie ma:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

I tutaj się nasuwają pytanie i problemu które ja widzę i mam nadzieje że mi pomożecie.
Jak kupię na allegro komplet i wlożę to wszystko to czy będę miał w ogóle blokadę??? bo przeczytałem cały temat i nie wiem bo pisaliście o automatycznej blokadzie przy skręcie.
Chodzi o to że nie musi być ale mogła by być automatyczna rozłączana blokada ale żeby była blokada jak będzie potrzebna bo traktor będzie głównie do lasu po opał do domu i raz na kilka lat do pola. Następne co to nie mam otworów pod uchwyt i napewno będzie spawanie tylko pytanie czy zrobi swoje moja spawarka bester 1700s i ostanie moj pytanie to czy jak usunę ten wąs co jest przy kolumnie i trzyma drązki nie będzie kłopotu???? Aha i jak byście mogli to napiszcie co potrzebuję co dokładnie, jaki siłownik, pompę itp.

Dodaj odpowiedź