Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82

380 odpowiedzi na ten temat

#221 Share gucio51

gucio51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:13

Witam wszystkich uzytkownika MTZ .Chciałem zamontować orbitrola w moim MTZ ,ale sam nie dam rady.Może jest tu ktos z okolic Lublina -Lubartowa i podjąby sie takiej operacji.Pozdrawiam wszystkich Józef

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Dzisiaj, 10:50
  •  

#222 Share Glodzilla

Glodzilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:12

Ale w czym masz problem ? 

#223 Share gucio51

gucio51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 09:52

Witam!

Nie wiem jak się za to zabrać,a i spawać nie byłoby czym.Pozdrawiam

#224 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2015 - 23:21

witam, do mtz chcę założyć wspomaganie na orbitrol, oczywiście gotowy zestaw, orbitol zamontuję na serwie, ale jak mam zamontować siłownik? bo nie mam otworów w moście, słyszałem że ktoś nawiercał i gwintował ale to mordercza robota,  

#225 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 marzec 2015 - 07:56

Najlepsze wyjście to spawarka.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#226 Share Glodzilla

Glodzilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:51

http://www.agrofoto....a-do-osi-mtz82/

Lub spawanie ale tylko migomatem 

#227 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 22:39

A co to ma do rzeczy migomat czy elektroda?  Poza faktem że większość spawać elektrodą w innej pozycji jak podolna nie umie.

KPK Kumurun Team

#228 Share Glodzilla

Glodzilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 14:52

Nie wiem co to za różnica ale u mnie elektrodą nie chciał się trzymać a migem poszło bez problemu 

#229 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:47

a jak z drążkami zostają 2 czy jeden zakładać?  Mam nadzieję ze mi w agromie jutro doradzą ;) 

#230 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 06:38

Na jeden musisz wymienić oba wąsy przy zwolnicach i tracisz blokadę automatyczną.

Na dwa do wymiany tylko lewy wąs.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 21:58

a dali mi też prawy wąs w zestawie gadałem że po co a on nie chciał mi ująć go  on jest trochę inny jak ten stary jakby bliżej ciągnika, (dłuższy inaczej wygięty)  dobrze że tej małej pompy nsz 10  mi nie wcisneli, bo mam obecnie nsz 14 jak jeszcze ze serwem walczyłem i dziś decyzja że jednak nie będziemy spawać tylko oszlifuję z dołu to miejsce do równości bo tam jest taka dziwna prostokątna krawędź i wezmę te 4 otwory nawiercę nagwintuję (wiem że przejeba*e ręczną wiertarką, ale będziemy walczyć z rusyfikatorem :D)  

http://allegro.pl/ws...olniczych-99022

ten kupiłem bardzo blisko mnie ten sklep jest i byłem u nich po to wyszło mnie jakieś 1480 zł bez pompy a w sumie i drążek by można też z starego pospawać i zrobić dłuższy ale nie ma co zbytnio oszczędzać z tym ale sobie tak myślę ze i by można je zostawić też przecież by przekazywały pchnięcie kół ale tam luzy jak byk tam pewnie zawsze są, 

a jak mają rozwiązane blokadę nowe mtz? Bo mnie to interesuję bo orałem na blokadzie, czasami jak było mokro 

i jeszcze mi gadał koleś żeby wywalić te łożysko jedno i wałek który przekazuje ruchy kierownicą na orbitrol oprze się z jednej strony na orbitrolu ale nie dokładnie go zrozumiałem 

#232 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:40

.

jak wy ten sworzeń mocujecie ten stary od serwa? bo on musi zostać, i ja założyłem nowy wałek, wywaliłem siłownik serwa ale zostawiłem fragment tego trybu i go przykręcę a z góry przyjdzie pokrywa i przydusi ten sworzeń co idzie przez całe serwo to mam nadzieje że mi olej nie poleci ;) 

odnośnie mocowania siłownika to muszę z szlifować do zera bo jest jakiś dziwny prostokąt i biorę się za wiercenie i gwintowanie, w moście bo spawania nie toleruję ;) 

dziurkę gdzie była rurka przykręcona do pokrywy siłownika od serwa zaspawałem i tyle ;) 

I teraz pytanie odnośnie 4 zdj czy ten ruski niema ograniczników? Przez całe życie nie dało się nim kręcić a tu proszę koło idze prawie o 180 stopni? o co tu chodzi? czy zastosowując dłuższy siłownik będzie miał większy skręt nie niszcząc przedniego napędu? 

Załączone miniaturki

• mtz 2 (2).JPG
  • mtz4 (2).JPG
  • mtz 2 (1).JPG
  • mtz4 (1).JPG

Edytowany przez dawid3p, 01 kwiecień 2015 - 22:34.

#233 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 06:24

He he. Ruski nie ma ogranicznika. Koła opierają się na siłowniku. Wąsy układu kierowniczego masz długie przystosowane do jednego drążka poprzecznego. One mają większe stożki gałek i większą średnicę gwintów prawy/lewy.

KPK Kumurun Team

#234 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 19:58

Ja podstawę siłownika to mocowałem tak: w belce były nadlewy pod otwory, ale uznałem, że mało ścianki zostanie po nawierceniu, więc przyspawałem prostokąt z blachy gr. 10mm do nadlewów, nawierciłem otwory na wiertarce stołowej nagwintowałem, dodatkowo nawierciłem otwory pod kołki ustalające podstawę. Dzięki dospawanemu płaskownikowi miałem o 10mm wiecej gwintu.  No ale ja mam MTZ bez przodka to pozwoliłem sobie na wyciągnięcie osi i obróbkę :P

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#235 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 20:00

Dlaczego niektórzy boją się tego wiercenia??? Chłopaki boją się roboty ;) ;)  Przecież godzinka wiercenia i po robocie, i to jeszcze stara celma (rękę mi prawie wykręciła wiertło M 14 najpierw M6,8 i odrazu 14) głębokość wiercenia 32 mm nagwintowane 4 śruby M 16 (kołki sobie odpuściłem) Jak dla mnie szybciej było wywiercić niż spawać szykować blachę i szpilki pewnie bym krzywo przyspawał jeszcze, a tak kuzyn mi centrował wiertare git ;) ;)  

Dlaczego mi ten drążek poprzeczny haczy o ramę? o Co kur*wa chodzi ? 

A co z prawym błotnikiem też go nie przykręcę bo się nienada wąs przeszkadza....

Jednym małym palcem się kręcę ile to paliwa zaoszczędzę że nie będę gazował jak debli żeby cofnąć :D :D :D

Pozdrawiam chłopaki modernizować bo te 1400 zł to są grosze ;)  

Załączone miniaturki

• 100_3902.JPG
  • 100_3894.JPG
  • 100_3889.JPG

Edytowany przez dawid3p, 03 kwiecień 2015 - 20:10.

#236 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 20:38

ale ja tak patrzyłem bo siłownik wysuwa się obecnie 19,5 cm jakby dac dłuższy siłownik (bo są jeszcze 2 otwory w mocowaniu) to by miał większy skręt robił ktoś tak? a przecież jest on na stożku a nie na krzyżaku to tam nie ma co się zepsuć przez to 

#237 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:28

He he same niespodzianki?

Wiercenia nie ma się co bać. jak ktoś umie otwory wytrasować z dokładnością do dwóch milimetrów to zrobi to bez problemu. Problem w tym że nie każdy most ma ten nadlew.

Drążek poprzeczny haczy chyba w każdym. najlepiej odkręcić te dwa wąsy i splanować do kąta płaszczyznę tak by mocowanie gałek poszło na dół. Lub olać samo się dopasuje do ramy.

Prawy błotnik jest w oryginale mocowany inaczej. Dół do obudowy zwolnicy, pionowy płaskownik jest przecięty, na wysokości sworznia od siłownika ma oko, jest nałożony na sworzeń i do niego przykręcony. Dla tego właśnie ten jeden sworzeń jest dłuższy. ja to zrobiłem jeszcze inaczej  jutro wstawię ci fotkę.

jak przesadzisz z siłownikiem lub nawet źle ustawisz skręt w prawo.... za mocno to na napędzie przy cofaniu i skręcie na max w prawo może przeskoczyć koło i wygiąć drążek.

KPK Kumurun Team

#238 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 22:33

te koła na serwie zawsze mi się zablokowały jak miałem napęd włączony i max skręciłem to koła ciągłem ryły w ziemi i nie mogłem ich odbić musiałem podjeżdżać do przodu, a tak to zawsze napęd rozłączam jak oram obrotówką, i w sumie to ten siłownik musi zostać, niema co kombinować jak kupię opony 12:00 r 20 od stara, to będzie normalnie kręcił tylko ciekawe czy zmieszczą mi się opony pod błotniki też pewnie bede musiał przerobić, podnieść je wyżej ale w sumie jest tam jakaś regulacja taka klamra ale nie wiem jak to chodzi nie mogę się połapać ;)

a ile oleju wlać? Ja wlałem cały baniak 5 litrów, i myślę powinno starczyć przecież kurna jak się zakłada orbitorl do c360 to zbiorniczek jest 2 litry ;) 

a śruby u mnie mają gwintu z 25-28 mm dałem trochę krótsze, bo otwór 32 mm ale jeszcze czpień wiertła i gwintownik do końca nie doszedł, ale to i tak bardzo dużo, musi trzymać, Mała wojenka z ruskim wygrana :D

Jak jechałem po drodze to jak pijany bo się nie mogłem przyzwyczaić że dotkniesz kierownicy już kręci, trzeba na nowo się nauczyć jeździć, ;) 

#239 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:42

do dawid3p ile zostawiles lozysk na tym nowym walku jedno czy dwa i od ktorej strony jesli jedno od orbitrola czy drazka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 21:12

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 janek82 

łożysko zostaje tylko od strony kabiny (drążka) a to od strony orbitrola wywal, bo jest nie potrzebne, wałek oprze się na orbitrolu, pamiętaj aby sylikonem czerwonym uszczelnić orbitrol+ mocowanie, mocowanie + kolumna bo tam olej może ci lecieć ten zgromadzony w kolumnie serwa, ale to zależy ile nalejesz, bo ja wlałem 5 litrów i mam w d*pie więcej nie leje, przecież tyle nie potrzeba, układy w c330 ma zbiorniczek 2 litry niecałe ;) 

wiercisz otwory w osi? Jak zamocujesz siłownik?

Dodaj odpowiedź