Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82

380 odpowiedzi na ten temat

#181 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:58

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Blokada będzie działała normalnie tyle że jak wyrzucisz wąsa nie będzie automatycznej. Potrzebny ci orbitrol, podstawka pod niego do mocowania na kolumnę i wałek(ślimak) z wieloklinem zamiast tego w serwie. Do tego siłownik o średnicy 50 mm i skoku 200, podstawa i dwa wąsy do połączenia kół jednym długim drążkiem.
Ewentualnie nie musisz się bawić w zakładanie orbitrola na serwomechanizm a kupić podstawę kolumny kierownicy i wpakować go pod deskę rozdzielczą.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Dzisiaj, 16:49
  •  

#182 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 20 październik 2013 - 21:10

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Dzięki seweryn20:) Widzę że jesteś z B-B. A wąsy jakie mam kupić na nowy typ czy na stary??? a siłownik c50???? Aha pisałeś o tym wąsie odnośnie blokady gdzie on jest umiejscowiony w serwie czy ten co trzyma końcówki drazków????

Jak by ci się chciało to podrzuć linkiem np. z allegro przykladowego dobrego kompletu.

#183 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 październik 2013 - 22:18

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Jeśli chcesz zostawić dwa drążki to musisz wymienić jedynie jeden wąs. Ten lewy. Z tym że są one podłączone do wąsa w którym masz wywalony wieloklin. Jeśli tak zrobisz to będzie działała blokada automatyczna. Przypadkiem mam gdybyś chciał. Jeśli chcesz jeden drążek łączący koła musisz kupić wąsy nowego typu. Siłownik C50 są na allegro z nawet podanymi wymiarami.
W kompletach już są długie wąsy nowego typu. Czyli blokada będzie tylko stała, bez automatycznej.
Patrząc na zestawy na allegro to prawdę mówiąc są one wszystkie tak samo skompletowane. Na moje oko na jedno wychodzi.
http://allegro.pl/mt...3633616947.html
To jest stary typ na orbitrol i dwa drążki.
Jak byś chciał oszczędzić to jego trzeba założyć a resztę kupić osobno. Siłownik, orbitrol, wałek, podstawka pod OR, i druga pod siłownik, i jeden sworzeń. Z wąsem możemy się dogadać. Zawsze możesz do mnie wpaść. Blisko.
KPK Kumurun Team

#184 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 październik 2013 - 22:45

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Wiesz co raczej przejdę na jeden drązek bo tylko dwie końcówki a nie 4 a tym bardziej i tak bym musiał kupić 4 bo były też wywalone i jeden drązek bym musiał kupić bo koncówkę gościu przyspawał do drążka. Tylko teraz jak będzie drążek jeden to zaś będzie się opierał o ramę :( A powiedz mi z tym spawaniem co trzeba uchwyt siłownika przyspawać do przedniego mostu to trzeba wszystko wybeweszyć z powodu spawania a dokładnie temperatury. Aha i jeszcze jedno czytałem w tym temacie że trzeba gdzieś blachę 10mm a moja spawarka obsluguje do 6mm nie wiesz jak temu poradzić??

#185 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 październik 2013 - 22:58

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Jeśli nie masz otworów pod mostem to musisz zrobić blachę tak by miała otwory z gwintami i pasowała do podstawy siłownika. Ja przyspawasz do mostu. Nie trzeba nic wybebeszać. tylko nie szaleć i nie rozgrzewać za mocno. Robić przerwy w spawaniu. Spawarki nie trzeba szalonej. Nie ma czegoś takiego że spawarka obsługuje do 6mm. Jeśli nie czujesz się na siłach niech pospawa ktoś kto ma to opanowane.
Lepiej jeden drążek. Ma mocniejsze końcówki.
KPK Kumurun Team

#186 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 październik 2013 - 07:46

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 A powiedz mi jeszcze jak przyspawam tą blachę do mostu to wiadomo muszę ją nawiercić i nagwintować ale tylko blachę czy jeszcze muszę się wwiercić do mostu???

#187 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 21 październik 2013 - 07:50

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Cześć ci. Tylko blacha. Dla tego ma mieć najmniej 10mm bo i grubsza mile widziana żeby było odpowiednio dużo gwintu. Osobiście dał bym koło 15mm.
KPK Kumurun Team

#188 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 21 październik 2013 - 18:35

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Wojtf23 ja robiłem w tym roku na wiosne i mam podstawę siłownika przyspawaną od razu do mostu i jest ok bez dorabiania blachy. tylko mi doradzili żeby nie spawarką a migiem bo to staliwo i elegancko się spawa. robił mi to porządny spawacz u szwagra w firmie remontowej. . .dodam ze też chciałem na jeden ten długi wąs ale szło prosto w rame. podobno że można wygiąć ten drążek i przejdzie ale sobie to darowałem i zrobiłem na starym drążku orbitrol gościu mi doradził 160...siłownik c 50.chodzi na razie elegancko a chodzi przy turze to ma co robić.

#189 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 październik 2013 - 17:54

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Koledzy a ten wąs co trzeba wyrzucić z serwomechanizmu co nie będzie automatycznej blokady jak on wygląda bo na pewno się znajduje w środku serwa. A pompa i siłownik to już nie wiem czy pompę 160 czy inna i tak samo siłownik c50 czy c63 jaka będzie różnica???

#190 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 23 październik 2013 - 18:43

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Jak odkrecisz ta pokrywe co wlewa się olej do serwa to zobaczysz ten was...taka półokrągła zebatka połączona z wałkiem orbitrola.wałek orbitrola też będziesz musiał kupić bo ma inne frezy.,..mi facet co miał serwis mtz i prowadzi sklep doradził taki zestaw jak pisałem...tak jak mówie na wolnych obrotach palcem zakrecisz w miejscu także nie ma porównania. teoretycznie siłownik c 63 powinien być jeszcze lepszy ale czy tak by było to nie wiem, cena też dużo droższa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 październik 2013 - 19:21

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 czyli ten wąs to jest ten pół księżyc co wałek ze ślimakiem chodzi po nim. to jest to zaznaczone na czerwono????
Dodany obrazek

Edytowany przez wojtf23, 23 październik 2013 - 19:24.

#192 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:35

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Wąs to poz. 45. On już też nie będzie potrzebny. A zakładając orbitrol wywal to co zaznaczyłeś całkiem lub obetnij tylko wycinek koło zębatego który pracuje ze ślimakiem.
KPK Kumurun Team

#193 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 październik 2013 - 16:42

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 dzięki seweryn20

#194 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:13

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 witam
oglądałem (do kupna) MTZ 80 z orbitrolem i zauważyłem ze koła są już skręcone do oporu a kierownicą nadal mogę kręcić czy to normalne,

#195 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 24 luty 2014 - 16:17

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Nie. Powinien być opór. Być może coś z orbitrolem nie tak. Wspomaganie oryginalne czy ktoś sam zakładał?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#196 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 luty 2014 - 16:22

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 zakładał sam

#197 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:10

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 Ja zakładałem sam i jest opór więc tak jak pisze kolega coś jest nie tak.

#198 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:48

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 wlasnie tylko co moze byc nie tak czy ktos ma jakis pomysł

#199 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 24 luty 2014 - 22:31

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 80% orbitrol 20% siłownik, odbij 600zł na naprawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 25 luty 2014 - 10:08

Wspomaganie na orbitrol MTZ-82 ok chodziło mi własnie co to może być i jaki koszt naprawy

Dodaj odpowiedź