Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 4230 przedni napęd

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 09:14

John Deere 4230 przedni napęd Witam, mam taki problem, mamy w JD 4230 przedni napęd olejowy, wymieniłem okablowanie które idzie do elektrozaworów koło przedniej osi, po załączeniu przędni napęd hamował ciągnik i doszło do wycieku oleju, a podłączyłem wszystko tak jak było. I teraz nie wiem co się stało. Tam są trzy przewody, jak sprawdzałem to prąd jest na każdym z nich, jak włączę przedni szybko, przedni wolny, jak się jedzie do tyłu to też jest prąd na jednym z trzech przewodów.
Mam żółty kabel to jest od cofania, niebieski od jazdy do przodu tak jak czarny, w kostce jest żółty u góry i tak mam podłączone. Może jakiś elektromagnes się zaciął :/ Bo jak jechał z przodkiem włączonym to aż blokował koła co by świadczyło na złe podłączenie, tak jakby olej był pompowany w drugą stronę.
Jak ktoś jest łaskawy to proszę o napisanie, jak jest z prądami, czy muszą być pojedynczo na przewodach (tak jak mam) czy równocześnie na dwóch jak się cofa. I jak wygląda sprawa oleju, on jest cofany tez przez elektromagnes?
Pozdrawiam serdecznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 4230 przedni napęd Dzisiaj, 09:16
  •  

#2 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 16 wrzesień 2010 - 10:13

John Deere 4230 przedni napęd a odpowietrzyc go nie trzeba? nieznam sie na tym ale tak mi sie zdjae

#3 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 17:15

John Deere 4230 przedni napęd Raczej nie... Nie wiem czy to może przekaźnik co jest pod konsolą? Bo wymieniłem na inny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:44

John Deere 4230 przedni napęd Kolego ja też mam ten napęd w swoim JD 3130. U mnie ktoś to już przerabiał i źle podpiał gdyż nie ciągnął na szybkich do przodu ale w końcu doszedłem i teraz wszystko działa. Tylko to że ja mam kolory: zielony, biały żółty. zielony do przodu, żółty do tyłu a biały to terenowy. I mam tak podłączony szybki do przodu to daje mi prąd tylko na zielony, a jak mam terenowe do przodu to daje mi prąd na zielony i biały, a do tyłu to daje prąd na żółty i biały. Po tym jak go tak podpiąłem to wszystko działa super. Napęd możesz sprawdzić przez dodanie kolejno napięcia do przewodów w kostce (ja mam taką kostkę przy silniku z trzema kablami specjalną do napędu) i wtedy zobaczysz na którym kolorze kabla jak ciągnie przód.

#5 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:29

John Deere 4230 przedni napęd Witam, a mi właśnie pojedynczo daje prąd i nie wiem czy tak ma być czy nie. Ile masz przewodów hydraulicznych do tego rozdzielacza? Bo ja 4 :D Tam gdzie te elektromagnesy są.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawel5991

pawel5991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:23

John Deere 4230 przedni napęd Witam mam taki sam problem nie wiem jak podłączyć który kabel pod którą cewkę proszę
o odpowiedz