Polecane posty

drajwer12    0

Witam mam pytanie co do spalania tego MF bo zamierzam go kupić i jak by mi mógł ktoś coś powiedzieć na temat tego traktorka to będę wdzięczny . pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Ja mam 3085 , co do spalania to jestem zadowolony , w gruberze spala mi około 7 litrów na hektar a w orce około 9-10 litrów na hektar . Ogólnie to polecam tą serie ferdków . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwer12    0

Koledzy a możecie mi coś powiedzieć o jakiś wadach tego ciągnika jak tam ze skrzynią chodzi dobrze czy coś szwankuje napę jak się sprawuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Sledzę z zaciekawieniem temat bo też planuje zakup ciągnika i może to bedzie MF :D

 

Wracając do tematu znam z 5 użytkowników MF 3080, pracują już nimi kilka ładnych lat i nikt z nich nie narzeka na ten ciągnik, a awaryjna skrzynia w MF to chyba mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Moim zdaniem ta awaryjna skrzynia to jednak duzo zalezy od uzytkowania, jak byla wczesniej uzytkowana i jak jest teraz.

 

Ja mam model 3125 od 3 lat, jak do dzis nie ma zadnych zmian w skrzyni, mialem tylko przeciek

przy wejsciu 2 walkow od zmiany biegow do skrzyni. Przy wymianie uszczelniaczy zdejmowalem tą obudowę od skrzyni. Po jej demontarzu mozna bardzo dobrze ocenic stan skrzyni a najbardziej samych kol zebatych.

Wg moich obesrawcji zauwazylem tylko minimalny luz na lozyskach szpilkowych, ruszajac za kola zebate. Poza tym to kola zebate wygladaja jak nowe i tak ogolnie widac ze są bardzo wyokiej jakosci. W skrzyni panuje czystosc olej jak nowy. Widac ze jest to wysoka polka. Ale oczywiscie trzeba bardzo dbac.

 

Z tylu rowniez mozna latwo sprawdzic mechanizm roznicowy. Ja zrobilem to w sposob odkrecenia dekla na ktorym sa umieszczone wyjscia hydrauliczne. Widac dokladnie stan mech. roz. mozna tylko podswiecic lampką.

 

Moja skrzynia jest bez power sh. ale ma wzm mom. Tego bez rozpolawiana nie da sie spradzic. Znajduje sie bezposrednio za sprzeglem. Przy wymianie np. tarcz sprzeglowych polecem sprawdzic stan tego reduktora, szczegolnie zwrocic uwage na lozyska.

 

Teraz ogolnie do zawodnosci: Polecam wszystkim ktorzy kupili MF z serii 3000 i 3100 sprawdzic dokladnie stan lozysk w skrzyni oraz jesli to mozliwe w reduktorze.

Z tego co wiem jak rozmawialem z innymi uzytkownikami to skrzynia najpredzej uszkodzi sie przez zle lozysko. Zebatki sa na tyle wytrzymale ze napewno nie pekna bez powodu.

 

Jeszcze warto jest sprawdzic stan lozyska wychodzacego walka przedniego napedu.

 

 

 

Rachunek jest prosty: Jezeli macie jeszcze sprawnego MF-a to warto jest sprawdzic jego stan dla wlasnego spokoju i kosztow. Jezeli przyjdzie wymienic lozyska to bedzie napewno nie duzy koszt w porownaniu do wymiany kol zebatych!!!!!

 

A przy dobrych lozyskach ta maszyna przezyje nie jednego ursura w ktorym zebatki sa robione z "bruku"

 

 

W wielu wypadkach te maszyny trafiaja do nas z zachodu w duzych przebiegach bez remontow i ekspoatowane w rozny sposob, bardzo czesto w EXTREME.

 

 

 

 

 

 

Moze ta odpowiedz powinna byc w innym temacie ale jak widac w prawie kazdym sprowadza sie do awaryjnosci skrzyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder74    2

MF 3085 93 r.: spalanie z pługiem zagonowym 4x40 8-10 l/ha, wydajność około 1-1,2 ha/godz. Jest to krótka seria ciagników z rynku irlandzkiego z turbiną i mocą 115 KM... Tak, tak seria 3085 normalnie ma 107 KM, ale takie tez były (sprawdzone uproducenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmixmix    0

MF 3085 93 r.: spalanie z pługiem zagonowym 4x40 8-10 l/ha, wydajność około 1-1,2 ha/godz. Jest to krótka seria ciagników z rynku irlandzkiego z turbiną i mocą 115 KM... Tak, tak seria 3085 normalnie ma 107 KM, ale takie tez były (sprawdzone uproducenta).

 

Normalnie maja 100km, tez mam wersje z turbina. zwykly 3085 jest duzo slabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

MF 3085 93 r.: spalanie z pługiem zagonowym 4x40 8-10 l/ha, wydajność około 1-1,2 ha/godz. Jest to krótka seria ciagników z rynku irlandzkiego z turbiną i mocą 115 KM... Tak, tak seria 3085 normalnie ma 107 KM, ale takie tez były (sprawdzone uproducenta).

Nie wierze za bardzo w to spalanie ze 10 l na ha, chyba że na VI klasie, u mnie na mojej IIIa orając na 30 cm (u nas to standard) to lekko 20l/hawezmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie . 3085 ma 105 km tak ? a 3095 ma niby 107km i powiedzcie mi czy dużo większe jest spalanie przy 3095 porównując do 3085. i czym się różni ? czy tylko wielkościami tłoka czy czymś jeszcze ? proszę o szybką odp pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Trochę inaczej... :) 3085 - 73,5 kW 3095-78,5 kW :) Różnią się momentem obrotowym (403 i 440 Nm ) i mocą na WOM ( 68 i 74 kW) :) Spalanie pewnie będzie trochę wyższe w 3095 jednak jakaś tam różnica jest w mocy ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj