Zaloguj się, aby obserwować  
zeberka363

Powszechny spis rolny 2010

Polecane posty

zeberka363    1

nie mam pojęcia gdzie poruszyć ten temat?a może już taki gdzieś jest? jak co to dajcie znać :huh: A chodzi mi o to czy już u Was byli spisywać czy robicie to przez neta? i czy podajecie prawdę czy może nie bardzo no bo nie wiadomo czy prawda tak do końca popłaca a jak potem będą jakieś dziwne kontrole??? pomocy do mnie juro ma przyjść spisywacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Ja miałem wczoraj i sprawnie to poszło. Do mnie przyszła Pani z palmtopem (elektroniczna ankieta) i pytała o: sprzęt, ile osób pracuje w gospodarstwie i jak dużo (np. cały etat czy pół- troszkę kłopotliwe do określenia skoro rolnicy pracują po 12h dziennie), nawozy (ile i co) , powierzchnię wszystkich działek, jak daleko znajduje się od gospodarstwa działka położona najdalej. Pytała też o pogłowie, ja nie mam, ale ci co mają dużo to mają niezłą jazdę bo trzeba wszystkie paszporty wyciągać (u sąsiada co ma 5 krów ankieta trwała 1,5 godziny). Ogólnie ci co mają bardzo zdywersyfikowaną działalność, dużo sprzętu to troszkę czasu zajmie im taki spis:).

Ogólnie warto mówić prawdę, nie będzie z tego żadnych konsekwencji (tak mi się przynajmniej wydaje, heh) :) (w sensie kontroli czy coś w tym stylu).

Poznamy "w końcu" prawdę jak to jest z tym polskim rolnictwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U nas był wczoraj wszystko trwało 30 minut. Nie wiem o co pytał i jakie dokumenty były potrzebne bo nie było mnie w domu akurat.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez Pani (laseczka)byla z wlektroniczna ankieta..ja nie wiem wszystko powiedziaem o co pytala ie ktore pytania sa napraade smieszne..ale to juz nie nasza wina ani osob ktore z tym chodza..nad pytaniami pracowaly osoy wyzej postawione..tez gdzies tak byla z jakies 45minutek..i sprawa zalatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie była babka, pytała o rzeczy o ktorych matka nie miala pojecia, ojcia w domu nie było to oczywiście młody rolnik musiał odpowiadac co i czego dał do pola :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj