Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:12

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 20:13
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:27

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem U nas w gminie w Fendt 612 był taki problem .Okazało się że jakieś wałki w skrzyni poszły [lub wałek sprzęgłowy]i co chwile tarcze zrywało.

#3 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 15:03

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Myślałem że może wałek jest krzywy. Ale dzisiaj rozpołowiłem ciągnik i sprawdziłem i wygląda na to że wałek jest prosty.

#4 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 02 październik 2010 - 05:28

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Ja miałem taki problem że wymieniłem tarczę 2 stopnia i nie mogłem włączyć WOM-u bo była za gruba i miała inny wieloklin w ogule inny model tarczy, wójo kupił do pierwszego stopnia i wieloklin musiał przyciąć o 5mm bo nie pasowała! Może tarcza jest inna niż ta pierwsza?

#5 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 październik 2010 - 06:50

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Problem chyba rozwiązany:)tuleja ustalająca(tak to się chyba nazywa) była źle założona po dawnym remoncie który robił mechanik:) ciągnik narazie pracuje i nie ma żadnych dziwnych dźwięków ze sprzęgła, więc myślę że będzie wszystko dobrze:)

#6 Share Kacperursus

Kacperursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:06

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Witam.Mam mały problem z włączaniem wałka w ursusie 4512,trzeba wyregulować sprzęgło -czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak to zrobić? Nigdy tego nie robiłem i ni znam się na tym więc nie wiem jak to się robi.

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:38

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem a instrukcję obsługi masz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:41

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Musisz odkręcić pokrywę sprzęgła pod ciągnikiem [taka blaszka na 2 śruby na klucz bodajże 27], ukaże Ci się sprzęgło i tam jak będziesz obracał nim za pomocą koła zamachowego [ja obracałem sobie przez WOM :P ] i co 1/3 widać śrubę z przeciwnakrętką i teraz musisz tak ustawić wszystkie 3 śruby aby odległość między łbem śruby a obudową wynosiła jakieś 2,2mm.

Edytowany przez kris14, 06 luty 2011 - 22:42.

#9 Share Kacperursus

Kacperursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:06

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Nie mam instrukcji.Gdybym miał to bym się nie pytał.

Edytowany przez Kacperursus, 08 luty 2011 - 19:25.

#10 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:56

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Witam wiem że pytanie jest banalne ale u mnie się ostatnio takie cuda dzieją z moim ursusem że ja już nie panuje nad nim. Pierwsze padła pompa hydrauliczna w tym samym czasie rozrusznik a teraz chyba sprzęgło bynajmniej tak mi się wydaje. Chodzi mi o regulację II stopnia bo ciężko mi włączyć wom a nawet jak włączę to wyciskam sprzęgło do podłogi a wałek dalej się kręci.Z tego co wiem reguluje się śrubami gdzie odległość ma byc 2 mm tylko moje pytanie którymi śrubami bo jak odkręce ten dekiel to tam mam śruby przy łożysku i tu zaraz przy tej klapce co się zdejmuje. Którymi to w końcu się reguluje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share darius2

darius2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:14

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem pokręc wałem śruby z przeciwnakrętkami są w obrebie koła zamachowego i docisku sprzęgła jest ich trzy na całym obwodzie

#12 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:17

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Ale tak jak pisałem i przy łożysku i po obrzeżach tarczy tez sa śruby z przeciwnakrętkami dlatego pytam się które nalezy regulować czy te w poblizu łożyska czy te co są zaraz jak się tylko dekiel ściąga?

#13 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:11

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Te od łożyska to 1 stopień od jazdy te na obrzeżach od wałka odbioru mocy

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#14 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:27

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem pierwsze spróbuj wyregulować samym pedałem sprzęgła jak wchodzi na wałek jest jedna sruba polużnij ją i zmień położenie pedału względem wałka

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:34

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Wyczuwasz przy wciskaniu sprzęgła drugi stopień?

#16 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 maj 2014 - 07:13

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Tak wyczuwam i co gorsza to jakoś stało się to nagle można powiedzieć.Bo dzień wcześniej działało a później raptem nic zero reakcji. Na dodatek złożyło się to tak że wystapiło to zaraz po wymianie pompy hydraulicznej gdzie jak właczyłem wałek i podnosiłem ciężar coś w niej jakby ocierało się o jakiś metal taki dzwięk było słychać.

#17 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 maj 2014 - 19:41

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Okazało się że niby tarcze się skleiły i wystarczyło ruszyć wałkiem

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:20

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Możesz mieć walnięty uszczelniacz na wałku od strony skrzyni i przez to tarcze będą się kleić.

#19 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:12

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem

Możesz mieć walnięty uszczelniacz na wałku od strony skrzyni i przez to tarcze będą się kleić.

A to mogło by się zgadzać bo jak odkręciłem dekielek to było trochę ciemnego oleju na łożysku ale wytarłem i później patrzyłem i było czysto ale za jakiś czas jeszcze to sprawdze. Narazie jakoś jest ok tzn wysprzęgla dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:58

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem U mnie też jest dobrze, póki olej zimny ;) Im więcej ciągnik pracuje tym gorzej się włącza.