Zaloguj się, aby obserwować  
misio2614

URSUS C-385

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Ja w zeszłym roku zamieniłem ursua c 360 3p na ursusa c - 385 , więc mogę się odniesc do tematu <_<

 

Moim zdaniem jesli chodzi Ci o uprawę agregatem 2.10 szer to 385 uprawi gorzej od 360 dlatego ze ciągnik jest prawie dwa razy ciezszy czyli więcej zjezdzisz niz uprawisz ... gdybys miał większy agregat tak od 3 m wzwyz to ok . polecisz szybciej niz 360 i zrobisz lepiej .

W 385 w sprzyjających warunkach uciąg masz bez porównania większy od 360 , 3 skibami orasz i dosc szybko i głębiej niz 360 przy mniejwiecej tym samym spalaniu na hektar.

Kabina w 385 jest bezpieczna i jesli jest szczelna i ma wszystkie wykładziny jest w niej duzo ciszej niz w 360 .

Ja jestem zadowolony bo u mnie 385 pracuje z maszynami od 360 3p ale w koncu kazda praca a w szczególnosci orka i kultywatorowanie jest wykonana "jak w ksiązce pisze" :D

 

 

Ale zeby nie było tak słodko to muszę przyznac ze 385 jest ciągnikiem do ciezkich prac , nie bardzo nadaje się do prac typu prasa kostka , siewnik itp. w ciezkich warunkach tez bardzo przydałby się przedni napęd (sam jak kupowałem to myslałem ze mi nie potrzebny a teraz załuję) , moim zdaniem jesli bedziesz miał nadaj c-360 to c-385 bedzie trafnym uzupełnieniem siły pociągowej w twoim gospodarstwie a jesli zamierzasz sprzedac c-360 to 80 moze okazac się za duza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Ja w zeszłym roku zamieniłem ursua c 360 3p na ursusa c - 385 , więc mogę się odniesc do tematu :)

 

Moim zdaniem jesli chodzi Ci o uprawę agregatem 2.10 szer to 385 uprawi gorzej od 360 dlatego ze ciągnik jest prawie dwa razy ciezszy czyli więcej zjezdzisz niz uprawisz ... gdybys miał większy agregat tak od 3 m wzwyz to ok . polecisz szybciej niz 360 i zrobisz lepiej .

W 385 w sprzyjających warunkach uciąg masz bez porównania większy od 360 , 3 skibami orasz i dosc szybko i głębiej niz 360 przy mniejwiecej tym samym spalaniu na hektar.

Kabina w 385 jest bezpieczna i jesli jest szczelna i ma wszystkie wykładziny jest w niej duzo ciszej niz w 360 .

Ja jestem zadowolony bo u mnie 385 pracuje z maszynami od 360 3p ale w koncu kazda praca a w szczególnosci orka i kultywatorowanie jest wykonana "jak w ksiązce pisze" :)

 

 

Ale zeby nie było tak słodko to muszę przyznac ze 385 jest ciągnikiem do ciezkich prac , nie bardzo nadaje się do prac typu prasa kostka , siewnik itp. w ciezkich warunkach tez bardzo przydałby się przedni napęd (sam jak kupowałem to myslałem ze mi nie potrzebny a teraz załuję) , moim zdaniem jesli bedziesz miał nadaj c-360 to c-385 bedzie trafnym uzupełnieniem siły pociągowej w twoim gospodarstwie a jesli zamierzasz sprzedac c-360 to 80 moze okazac się za duza .

 

Dzięki za odpowiedź

 

A ursusa c-360 nie mam zamiaru sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Oo zgadzam się z @atlas22 :) Ja też posiadam forsza i jestem z niego zadowolony :) Spalanie między 10-11l przy głębokiej orce aa przy sianiu 6 l i w kabinie jest cicho i można spokojnie słuchać radia :) a z częściami to nie ma żadnego problemu ! :) tak samo jak pisał Atlas22 1-2 dni i masz część jaką chcesz newkę :) Ja na twoim miejscu bym brał Forszaja :) mój wójek tak samo ma T-25 i chce sprzedać rusaka i kupić 902 i to ma ziemie Glina i góry zajebiaszcze to pogadam żeby się zastanowłił nad Forszem :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

zetor 8011 polecam sam mam i nie powiem o nim złego słowa :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja bym radzil cos takiego jak c-385A jest co to samo co c-385 tylko ze ma naped 4*4, a kupisz go w cenie ok 18-20 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

a ja bym radzil cos takiego jak c-385A jest co to samo co c-385 tylko ze ma naped 4*4, a kupisz go w cenie ok 18-20 tys

 

Dzięki za odpowiedź

 

Ale nad C-385A to raczej nie będę myślał bo tego nie ma gdzie kupić a jak jest to za 25 tyś. w dobrym stanie

 

Co do zetora to też może być bo to takie samo jak c-385

 

Ale jednak zostanę przy tej 385 lub 912 lub zetor 8011 bo w granicach 18 tyś kipię w dobrym stanie i nie będę musiał do niego dokładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik23    2

Ja radzę abyś kupił Ursusa C385A ,może wyglądać jakby stał z 15 lat w krzakach, wtedy zapłacisz duuużo mniej (chyba że będzie to już prawdziwa ruina) , a naprawa go na pewno nie przekroczy 1-1,5 tyś zł, chyba że będziesz chciał go dopieścić np. pomalować. A będziesz potem z niego mocno zadowolony. Nie ma porównania jeśli chodzi o traktory o tej samej mocy bez i z napędem na przednią oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Jestem szczęśliwym posiadaczem Ursusa C-385. Polecam go, jeździłem nim z przyczepami przy ziemniakach. 10 ton to w polu ciągnął bez problemu, a zdarzało się tak że i 15-20 ton musiałem ciągnąć(oczywiście w dobrych warunkach). Łatwo napisać tak jak koledzy wyżej że ,,kupuj z przednim napędem", ale pieniądze na drodze nie leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wtedy MTZ z małą kabiną 4x4 za 14 tys zł kupi:) a 2 tys kabina Naglaka i jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak wiem ale też będę myślał nad wymianą sprzętu (agregatu i pługa)

 

Ale czy przy moim agregacie 2.10 m 85 radziła by sobie lepiej i czy dała by radę głębiej uprawić i lepiej przy większej szybkości

 

MANIEK21071995

 

O fortschricie też już czytałem i miałem dwa miesiące temu go kupować ale bałem się z powodu trudno dostępnych części bo jeśli by coś nawaliło to nie dość że części nie znajdę to jeszcze mechanika cza szukać tylko nie ma gdzie

 

A co do MTZ to odpada dlatego że mi się nie podoba

 

Wolał bym jakiegoś URSUSA niż jakieś zagraniczne stare cacka ;d;d

 

 

Mechanik jezeli ma wykształcony zwód taki to powinien każdy ciagnik zrobić. Jak nieu mie to d*pa a nie mechanik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj