Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producenci pora

353 odpowiedzi na ten temat

#261 Share DominikGrdziel

DominikGrdziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 luty 2017 - 23:33

Producenci pora

Wcześnie siejesz tego pora. :D Ja na przemysł sieje w połowie marca i wysadzam do około 10-20 maja. Jednego roku sadziłem po 10 czerwca i urósł ładny. Tylko że woda i nawóz cały czas. Bulginy nie będzie na 100 %, Margarity też nie będzie na pewno rozmawiałem z przedstawicielem Rijk Zwaan. Bulginy było tylko tyle co z zeszłego roku im zostało. Lincoln już się kończy powoli. dzisiaj wziąłem reszte i powiedziała mi babka w sklepie że w połowie lutego coś będzie. Także każdy chce sadzić a nie ma co :D Ja zawsze sadziłem bulgine a w tym roku 3 odmiany bo bierze się to co jest pod przemysł. I myślę że cenowo gorzej nie będzie niż w 2016.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producenci pora Dzisiaj, 11:42
  •  

#262 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 luty 2017 - 06:54

Producenci pora

też tak robiłem. ale w tym roku mam go 4 razy więcej. więc nie wyrobię się z wysiewem.

sadzenie zaczynam od ok 10 kwietnia. kończę. 1 lipca:)

w 2016 ostatnią partię sadziłęm po kalafiorze. ok 25 czerwca. 20 Października był do kopania.

czym sadzisz?

#263 Share DominikGrdziel

DominikGrdziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 luty 2017 - 10:22

Producenci pora

Ja to tylko koło hektara. A sadzę sadzarka 3 rzedową talerzową. Jakieś 2 dni sadzenia. Rzędy co 40 cm i odstęp między porami około 10 cm. Jak najgęściej staram się sadzić. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 luty 2017 - 12:39

Producenci pora

to tak jak ja. tylko co 48 i w rzędach ok 13-15. mam porobione specjalne uchwyty więc nie sadzimy ile wejdzie. tylko na wymiar.

#265 Share DominikGrdziel

DominikGrdziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 luty 2017 - 15:15

Producenci pora

Ja już się przekonałem że szkoda pola żeby rzadko sadzić. Nieraz rosną 3 obok siebie i też jest gruby a ten co rósł np osobno jest cienki. Ja mam tylko 5 ha. A na tym mam pomidora gruntowego, truskawki, Ogórki w foliach, fasole szparagowa i kapusta pekińska. Także trzeba oszczednie z polem :D

#266 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 03 luty 2017 - 18:12

Producenci pora Ooo mądre słowa lepiej mniej a dopilnować i geściej ja też mam 4ha i na 2 ha sprząta się 2raz do roku

#267 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 luty 2017 - 19:21

Producenci pora

ale jest pewna granica... jak ją przekroczysz to wydajności nie zwiększysz. tylko koszty.

znam osobę która sieje 500 tyś na ha. tak jak cebulę 2 rzadki odstęp. i wydajność nie powala. a dotego koszty kopania masakryczne. bo osoba ukopie max 300kg. (a na akord takiego pora nie chcą kopać)

trzeba znaleźć równowagę, miedzy wydajnością a kosztami. to że zasadzisz 250 tyś na ha nie oznacza że wydajnością przebijesz 150tyś/ha.

też mam problem z ziemią. bo tylko 8ha pod warzywa. też kombinuję jak wyciągnąć 120% z każdego ha. reszta ziemi kilka kilometrów od domu.

Edytowany przez piratqwert, 03 luty 2017 - 19:22.

#268 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 03 luty 2017 - 20:46

Producenci pora U mnie nikt nie sprzedaje tylko same dzierżawy i pod warzywa nikt nie chce dać dzierżawy bo małe dotacje a mają 1,5ha dziadki i nie puszczają się tego .500tys to ostra przesada ja to max 9cm od pora i 40 odstęp między rzędami

#269 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 luty 2017 - 21:21

Producenci pora

U mnie nikt nie sprzedaje tylko same dzierżawy i pod warzywa nikt nie chce dać dzierżawy bo małe dotacje a mają 1,5ha dziadki i nie puszczają się tego .500tys to ostra przesada ja to max 9cm od pora i 40 odstęp między rzędami

nie bardzo kumam. a co dzierżawa ma do dopłat....

ja mam ustalone na 3tyś na rok. i gościa nie obchodzi czy dostanę 2tyś dopłaty czy 500zł. ja mu płacę czyste pieniądze. choć mam delikwenta. który ma obok mnie 28 arów. chciałem mu za to dać 1000zł. i nie chce.

chłopak myślał że jak zasieje 2x więcej to tyle też więcej zbierze. a tu nic z tego.

gość mówił że siał tak jak cebulę.(nie wyobrażam tego sobie normalnie gąszcz.)

#270 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 03 luty 2017 - 21:41

Producenci pora U nas to jest dzierżawa i dopłaty bierze właściciel a nie ten co obrabia płacisz 3k za 1ha dzierżawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Paulina93b

Paulina93b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 luty 2017 - 17:19

Producenci pora

Witam :) mam takie pytanie , może ktoś mi pomoże. na początku stycznia zasiałam pory LONGTON , po miesiącu od wschodów są bardzo słabe :/ schną im czubki , mają słaby korzeń , mimo , że dostają odżywki na korzeń . Może ktoś coś doradzi :)

#272 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 10 luty 2017 - 22:20

Producenci pora To moze za duzo odrzywki a poco tak wczesinie siac tez moze byc to z braku słonica

#273 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 11 luty 2017 - 00:02

Producenci pora

Jak suche czubki to za mało wody miały, przy takim wczesnym siewie bez doświetlania to szkoda roboty i opału.

#274 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:21

Producenci pora

podaj dokładnie nazwę podłoża.... też mam już por wysiany i nic się z nim nie dzieje.

gdzie go wysiałeś?

Edytowany przez piratqwert, 11 luty 2017 - 09:23.

#275 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 11 luty 2017 - 10:14

Producenci pora To moze byc z braku swiatła ja tez kifys tak miałem to ładniejsz urusł ten co był siany 1 marca lepiej siac w marcu i do samego konica produkcji rozsady trzymac te 16 18 stopni i moze byc ładniejszy niz z maroka ;-)

#276 Share oregano

oregano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 luty 2017 - 11:10

Producenci pora

Pory uprawiam dopiero od trzech sezonów, więc można powiedzieć, że się nie znam, ale sensu siania porów odmiany późno jesiennej już na początku stycznia kompletnie nie widzę.

Siałem Beltona w połowie marca, temperatura >22 w dzień w nocy 16-18 i w połowie maja rozsada była grubości ołówka, zbiór od 20 września, na 10kg wchodziło około 25 porów. Gęstość 110tyś/ha.

Po co sobie tak komplikować życie z odmianami jesiennymi i siać na początku stycznia?

#277 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 luty 2017 - 13:11

Producenci pora

może chłopakowi nikt nie powiedział że to jesienny mieszaniec.

może ma wysiane inne warzywa i przy nich wysiał por.

alb chce zasadzić na początku kwietnia....

przyczyn może być sporo.

co do słabych roślin. za mało światła. i za wysoka temperatura. w styczniu po wschodach. temperatura max 10 stopni. bo dzień jest krótki i malo światła dostaje.

ale jak kolega wyżej napisał jesiennego nie ma sensu siać w styczniu.

#278 Share Paulina93b

Paulina93b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:34

Producenci pora

Ja w tamtym roku też je siałam na początku stycznia i jeszcze miałam DURATONY , lipiec sierpień i nie ma pora , a co zostanie i nie nadaje się na rynek to później na przemysł idzie . Nie robię porów jesiennych 

#279 Share DominikGrdziel

DominikGrdziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 luty 2017 - 19:01

Producenci pora

Paulina ja tak miałem w tamtym roku tylko, że placami. Może z 2 metry kwadratowe w sumie mi się tak zrobiło. I wydaje mi się, że to od podłoża bo drugi rok z rzędu użyłem tego samego torfu i chyba nawóz mi się dobrze nie wymieszał i tak jakby je paliło miejscami. Czubki przyschnięte i korzeń był bardzo słaby a nawet taki brązowy. Także za dużo tej pożywki może dajesz, bo przedobrzyć też nie można. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 luty 2017 - 08:30

Producenci pora Panowie ile siejecie pora w rosadzie na hektar bo wiadomo kazda sztuka nie wzejdzie ja jak obsade szykuje na 140tys to sieje pod tunel 170 tys.druga sprawa czy ktos pora prubował kopac kombajnem od czosnku