Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producenci pora

353 odpowiedzi na ten temat

#221 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 23:43

Producenci pora

a ja wam powiem że za 2-3 lata por będzie ok 1,5-2zł na zakładzie. (a przynajmniej przemysłowy)

1. robi się problem z nasionami. (już teraz są braki)

2. robactwo zaczyna dokuczać coraz bardziej

3. MEGA PROBLEM Z SIŁĄ ROBOCZĄ. raz że jej nie ma. a po 2. kontrole czy pracowników masz legalnie. a kary są spore

co do odmian mieszańcowych.... to koszt jaki trzeba ponieść na wyprodukowanie ha. skutecznie będzie odstraszał.

i najważniejsze.

poważny producent. zawsze sprzeda go po dobrej cenie (nawet w tym roku zakłady płaciły 0.95 za kg)

a ci mali co odstawiają na skupy.... byli ruchani, są ruchani.... i będą ruchani. bo u mnie płacili ok 0.60 za kg) sroki za słownictwo ale nie wiem jak to inaczej ująć.

mieszkam w okolicy w której jest totalny buum na warzywa. nawet krowiarze którzy mają po 80 krów. nagle zaczeli siać po 10 ha warzyw. marchew, pietrzuszka.

za por też się brali... ale się sparzyli. i dali sobie spokój.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producenci pora Dzisiaj, 02:05
  •  

#222 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 08:54

Producenci pora bronisze por juz jest po 6zl, drobny na wloszczyzne 4zł. mialem robic pora w tym roku ale juz widze jaka bedzie cena w sezonie. Pewnie nawet przemysl nie bedzie mial problemu z towarem w tym roku jak wszystko dopasi

#223 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 09:11

Producenci pora Parcie jest na pora.myślę że cena na zakładzie będziew okolicy 1zl.będą też oczywiście tacy co będą chcieli kupić za bezcen.nasiona mieszancow drogie.niektóre nasiona wycofane.także pożyjemy zobaczymy co będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 09:19

Producenci pora

Na pewno będzie pora nasadzone dużo więcej bo w tym roku cena pasowała od początku sezonu a inne warzywa sami wiecie jak "płacą". Ale ktoś kto chce sprzedawać na giełdach raczej z ilościami szaleć nie będzie to każdy wie co się robi na giełdach z roku na rok co raz ciężej coś sprzedać.

#225 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 16:26

Producenci pora

zgadza się ale ludzie nie mają umiaru i wyobraźni, w tym roku skoczki nasadzą pora, cena już jest w marcu może być jeszcze lepiej a wtedy uderzy do głowy 

#226 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 16:46

Producenci pora Ja dzis swojego na kawałki 20cm pokrojony cena 7zl kg szkoda ze tylko 5 ton zostało

#227 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 09:31

Producenci pora

Ja dzis swojego na kawałki 20cm pokrojony cena 7zl kg szkoda ze tylko 5 ton zostało

ja bym się cieszył że jeszcze jest 5t. a nie 500 kilo:)

ładna cena.

a jak był przetrzymywany? chłodnia czy przechowalnia?

#228 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 11:33

Producenci pora

Ciekawe ile tej rozsady z Maroka będzie do sadzenia się nadawać , skoro zima jak nigdy aż tam dotarła . Przecież tam to na polu produkują. Włochy  pod śniegiem ,Hiszpania podobnie 

#229 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 13:06

Producenci pora

A to kolega pewnie z wczasów wrócił? ;)

Niestety nie jestem taki "światowy" jak Ty, nie stać mnie na wyjazd na narty do Maroka. Mogę jedynie sprawdzić pogodę przez internet, polecam też innym:

http://www.meteovist...fryka/Maroko/40

Edytowany przez Badylarz, 20 styczeń 2017 - 13:41.

#230 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 14:48

Producenci pora

W tym roku szczególnie  stać nas na Maroko . Tym się  sugerowałem http://www.twojapogo...rwszy-od-90-lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 22:51

Producenci pora Piratpwert sie zdziwił jak por lez w prymitywnym kopcu lepjej jak w chłodni w chłodni mam 3ton pora a 2 w kopcu i lepiej lezał w kopcu miałem bo dzis sprzedane miałem sadzic 2ha ale juz słysze ile bedzie na przyszły rok dowalone i zostane przy 40arach

#232 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 08:42

Producenci pora Panowie ktoś miał odmianę pora hawiking f1 od seminis faktycznie ma ciemne liście i. Te 30 co białego?

#233 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 09:46

Producenci pora

Piratpwert sie zdziwił jak por lez w prymitywnym kopcu lepjej jak w chłodni w chłodni mam 3ton pora a 2 w kopcu i lepiej lezał w kopcu miałem bo dzis sprzedane miałem sadzic 2ha ale juz słysze ile bedzie na przyszły rok dowalone i zostane przy 40arach

no to faktycznie szok:)

por to nie cebula. że pstrykną palcem i po 2-3ha zasieją.

firma z którą współpracowałem w tym roku. potrzebuje 500 ton. pora. i to wszystko na Niemcy. a to tylko jedna.

w tym roku już było nasadzone. i gdzie ten por ja się pytam? (mówię o zimowym).

druga sprawa. że pora handlowego nie zrobi pierwszy lepszy rolnik.

tylko jak ma zasadzić to zrobi to badylarz. (musi mieć czym). a nie sądzę że nagle każdy rzuci się na por. bardziej są zakochani w kapuście i kalafiorze:)

kolejna sprawa to sama sadzonka.... kupno kosztuje sporo kasy. a wyhodować własną nie każdy potrafi.

laryy. ty zostajesz przy 40 arach. a ja z 2 podnoszę do ok 6 ha. tylko wszystko na przemysł. cudem nasiona udało mi się nabyć. a coś trzeba robić. sprzedać zawsze się sprzeda. a przy wydajności 40-50 ton z ha. to i 80-90 gr. jest dobrą ceną. ludzie też się znajdą do kopania. skoro przeciętna wypłata za dzień to 150zł. rekordziści ponad 200.... to motywacja do pracy jest,

żyjemy w czasach jakich żyjemy. i jakbyśmy mieli zakładać z góry że nic nie będzie płacić. to po co robić.

#234 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 10:20

Producenci pora Kolaga pirat ma rację.Mnie też namawia zakład i posrednik na pory każdą ilość.co do ludzi znajdą się ale oczywiście za godne pieniądze.

#235 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 12:49

Producenci pora A 40 ton z deszczownia czy bez jak bez osiagasz takie plony to faktycznie jest sens za 0.90 gr sprzedac unas zakłady proponuja 70gr to mja sie z celem

#236 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 15:21

Producenci pora

A 40 ton z deszczownia czy bez jak bez osiagasz takie plony to faktycznie jest sens za 0.90 gr sprzedac unas zakłady proponuja 70gr to mja sie z celem

deszczowany. ale nie za dużo. bo sadzony ma inny system korzeniowy.

w ubiegłym roku 2 razy podlałem. bo potem przyszły deszcze. i już nie było potrzeba.

zaczeliśmy kopać 4 sierpnia.

larry. gdzie mieszkasz?

#237 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 16:28

Producenci pora Okolice łeczycy to bardzo przyzwojte plony uzyskujesz ja tez z rosady sadze ktos miał odmiane HaWIKING F1

#238 Share MrDomix

MrDomix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:48

Producenci pora

Witam, jestem całkowicie zielony w uprawie pora. śledziłem waszą rozmowę ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Gdyby ktoś mógł mi od początku do końca opisać cały proces uprawy, niczego nie pomijając, byłbym bardzo wdzięczny. Jak wcześniej wspomniałem moja wiedza na ten temat jest bardzo uboga, ale zdecydowałem że por pochodziłby z kupionej rozsady ponieważ nie mam warunków na produkcję jej samodzielnie, Liczę na odpowiedź z Waszej strony.

#239 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:41

Producenci pora Jak kupisz rozsąde to w połowie drogi do uprawy pora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share oregano

oregano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:08

Producenci pora

MrDomix,

czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj...

W internecie jest mnóstwo informacji o produkcji pora, są filmiki, poradniki czy nawet w tym wątku masz 12 stron ciekawych informacji.

Nie licz na to, że ktoś ci tutaj da gotowy przepis na to jak zrobić dobry produkt finalny. Do dobrych plonów ludzie latami dochodzą ciężką pracą i często robiąc za darmo.

laryy123,

Śmiem twierdzić, że produkcja rozsady to jednak jest ta prostsza część w uprawie, bo problemy zaczynają się później. W zasadzie już przy sadzeniu można zamknąć sobie drogę do dobrych plonów, do tego odpowiednie nawożenie, ochrona przed szkodnikiem, grzybem, chwastem itd.

Ja zawszę mówię, że wszystko fajnie jest dopóki coś nie zacznie się sypać, wtedy czas reakcji i właściwe decyzje procentują. A tych bez doświadczenia raczej nie podejmiesz.