Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producenci pora

353 odpowiedzi na ten temat

#201 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 12:50

Producenci pora

Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc

za sztukę????

co do białego... to dużo zależy od sposobu uprawy. dużo daje podredlenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producenci pora Dzisiaj, 11:43
  •  

#202 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 14:42

Producenci pora

Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc

Seville miałem to faktycznie liść ładny i w pełni dojrzała miała 20-35cm białego. Duży rozrzut bo wiadomo nasiona tanie i nie ma co liczyć na wyrównanie takie jak w mieszańcach. Ja ostatnie kilka lat sadzę mniej ale tylko mieszańce, nie ma porównania do ustalonych. Samo obieranie idzie dwa razy szybciej po prosto z pola to pociągniesz raz i łodyga czysta a ta Sevilla to skubanie straszne.

Edytowany przez Badylarz, 17 styczeń 2017 - 17:29.

#203 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 15:18

Producenci pora Jak por ustalony ja miałem lancie preline i terz rozbieznosc spora jeden 20cm drugi 35 w tymrok na prube kupie jakiegos mieszanica to mowisz ze w miare ta sevila

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:40

Producenci pora

piratqwert tak kolego sadzonki maja dosc potrzciwe i wyrównane ale cena na ten sezon to 25gr za szt na obsade po 10 maja jesli na wczesniejszy termin to cena oscyluje w granicach 35gr za szt

#205 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:56

Producenci pora

dla mnie szok... a ile sadzicie na ha? 150 tyś? miałem w tym roku 20tyś f1 tak sadzonej i wyrosła super.

to daje 37 tyś zł na ha...

wychodowanie we własnym zakresie... odmiana F1. to jakieś max 15 tyś. (to już i tak zawyżyłem), szok że to ktoś kupuje.

(ogólnie produkuję 700-800 tyś sadzonek na własny użytek. więc wiem co piszę)

za 37tyś. to bym wychodował i jeszcze we własnym zakresie zasadził ten ha:))))

dla mnie czysty szok.

#206 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:06

Producenci pora

no szok jest ale takie są realia. A jeśli chodzi o mnie to wszystkie rozsady warzyw produkuje we własnym zakresie i mam takie samo zdanie jak ty ale mysle ze nawet grubo zawyżyłes obsade jednego hektara odmianami heterozyjnymi

#207 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:07

Producenci pora

To chyba jeszcze zrozumiem jak ktoś na kawałek kupi na start jak jeszcze swojej nie wyhoduje ale tak to chyba się mija z celem.

#208 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:19

Producenci pora

no szok jest ale takie są realia. A jeśli chodzi o mnie to wszystkie rozsady warzyw produkuje we własnym zakresie i mam takie samo zdanie jak ty ale mysle ze nawet grubo zawyżyłes obsade jednego hektara odmianami heterozyjnymi

dlatego się pytam.

ale miałem w tym roku 20tyś LInktona (nowy easton) tak sadzony (150tyś na ha), 10 lipca był do kopania. a 1 sierpnia skończyliśmy ostatnie szt.

a ile sadzicie F1 na ha?

#209 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 22:13

Producenci pora

Powiem tak ja robie dość nieduża obsade mimo że mam nawadniana plantacje bo ok. 120tys ze wzgledu na mojego klienta do ktorego liczy sie por 450gram + po przycieciu na 60cm

#210 Share oregano

oregano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:19

Producenci pora

Na drugą połowę maja będę zamawiał gotową rozsadę, póki co mam ofertę 16gr brutto z dowozem. To dobra cena, odmiana Belton. Zamówienie skromne bo 50tyś. sadzonek. To raczej taki eksperyment jak to wyjdzie w praktyce.

50000*0,16 = 8000PLN

teraz robiąc samodzielnie:

Nasiona  5*600 = 3000PLN

Gotowe podłoże, myślę, że w granicach 400PLN (z transportem)

Ogrzewanie tunelu foliowego w którym produkowana jest rozsada - (okres 01.03 gdzieś do połowy kwietnia, węgiel) - gdzieś w granicach 1000PLN

Teraz koszt cieplarni (konstrukcja+nakrycie folią+stoły+ogrzewanie, u mnie jest piec nadmuchowy) załóżmy, że robimy to raz na 10lat

1000+1000+1000+3000= 6000PLN

6000PLN/10lat = 600PLN roczny koszt amortyzacji sprzętu

Inne wydatki typu skrzynki, woda, prąd, środki ochrony, trudno to określić załóżmy symbolicznie 100PLN

W sumie własna rozsada kosztuje mnie 5100PLN + własna robocizna

Sadzonka wychodzi 0,10PLN

Robocizna kosztuje 0,06PLN - 2900 na całości.

Na wcześniejsze terminy wyjdzie trochę większy koszt ogrzewania, co może się przełożyć na końcowy koszt w granicach 1-2gr, nie więcej.

Generalnie w tym roku robię eksperyment i kupuję tylko jesienną odmianę, letnie robię sam bo trochę się obawiam o jakość kupowanej rozsady i żebym nie został z przysłowiową ręką w nocniku.

Podsumowując jeśli dostarczą mi dobry produkt to w przyszłym roku wszystko kupuję gotowe.

Jedyny minus jest taki, że umowa jaka jest podpisywana w zasadzie zwalnia ich ze wszystkich obowiązków, oni nic nie muszą a jedynie mogą.

I tutaj robi się problem tego typu, że zamawiając rozsadę na początek kwietnia (czyli zamawiając w styczniu) nie da się przewidzieć jaka będzie pogoda. A terminu odbioru nie da się przesunąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 09:52

Producenci pora

tylko że to nie jest obsada na ha... to jedynie na 0.40 ha (przy 120 tyś na ha) tak jak wyżej kolega pisał ze sadzi.

na ha

to wychodzi 19.200 na ha.

to jeszcze nie jest strasznie. ale jak koledzy pisali 0.25 to kwoty się robią kosmiczne.

#212 Share oregano

oregano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 10:30

Producenci pora

Przy 120tyś na ha realna różnica pomiędzy kupnem a własną produkcją rozsady wynosi 7200PLN lub mniej bo przy takim zamówieniu myślę, że cena może być jeszcze o 1-2gr niższa.

Teraz trzeba się zastanowić ile przy tym jest roboty i czy się to opłaca. Każdy sam sobie to musi przeliczyć, ja tylko wyraziłem swoje zdanie.

Dla mnie to jest jedynie dodatkowe źródło dochodów a nie główne zajęcie, dlatego staram się obniżać nakład pracy jak tylko się da.

#213 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 15:05

Producenci pora

Zamówiłem na ostatni tydzień marca 20 000 sztuk Kryptona, rozsada z Maroka.

#214 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 15:14

Producenci pora

coś czuje że jest szał na pora a skończy się tak jak ze wszystkim czyli na hasioku

#215 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 15:14

Producenci pora

Zamówiłem na ostatni tydzień marca 20 000 sztuk Kryptona, rozsada z Maroka.

jaka cena??

#216 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 15:39

Producenci pora

coś czuje że jest szał na pora a skończy się tak jak ze wszystkim czyli na hasioku

Ja akurat mam zbyt zapewniony więc zero stresu.

piratqwert, cena na PW.

#217 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 19:10

Producenci pora

Zbyt może i masz ale ceny nikt Ci nie zapewnił. Panowie nie nastawiajcie sie na ta rosline w masowe produkcje bo zobaczycie ze to nie jest tak wszystko proste jak cyferki na kalkulatorze

#218 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 21:57

Producenci pora

Jeśli 20 000 to dla Ciebie masowa produkcja to nie mam więcej pytań. I ciekawe jaką Tobie stałą cenę zapewniają Twoi odbiorcy bo ja nie narzekam.

#219 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 22:47

Producenci pora

nie myslałem akurat o 20 tys tylko ktos pisal ze robi sie szal na por. Odbiorca da ci taka cene jakie beda realia na rynku jesli bedzie duzo towaru to zrobi z toba co bedzie chcial albo cie wysmieje i pojdzie gdzies indziej a jak beda braki to w dupe cie pocaluje zebys mu naszykowal ludzie czego wy mnie chcecie nauczyc? handlu albo produkcji pora hahahahha co niektórzy musza po jajach dostac ze dwa sezony to beda mowic ludzkim głosem 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 22:57

Producenci pora

Odbiorca da ci taka cene jakie beda realia na rynku jesli bedzie duzo towaru to zrobi z toba co bedzie chcial albo cie wysmieje i pojdzie gdzies indziej a jak beda braki to w dupe cie pocaluje zebys mu naszykowal ludzie czego wy mnie chcecie nauczyc?

To współczuje takiego odbiorcy. Ale nie martw się w tym roku Ty go po d*pie całujesz to może za rok albo dwa on Ciebie pocałuje skoro takie są te Twoje "realia".