Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producenci pora

353 odpowiedzi na ten temat

#181 Share mint

mint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 19:50

Producenci pora

Witam, zakład proponuje mi 80 gr plus vat. Jaką odmianę polecacie na zbiór październik-listopad? Pora chciałbym posiać siewnikiem pneumatycznym z końcem marca. Czy tarcze do rzepaku nadadzą się do tego? Cena nie jest powalające i czy można liczyć na jakiś zysk? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producenci pora Dzisiaj, 20:26
  •  

#182 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 14 styczeń 2017 - 20:29

Producenci pora

Taniej by go wyszło zbadać co tam w ziemi siedzi i ułożyć do tego nawożenie. Ale lepiej nawalić na pałę jak nie trzeba tyle.. :D

#183 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 20:51

Producenci pora Ja tak wale bo niestety gruty kture uprawiam od 30lat nie widziały kg nawozu ani obornika

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:43

Producenci pora

Koledzy co się tak podniecacie czy cena 80gr jest jakas powalajaca?? tym bardziej przy tak niskim plonie jaki osiagacie ok 20 ton i przy takiej ilosci pracy a u nas juz 13zł/h pracownik ciągnie. Ja nigdy do przemysłu nie robie tylko produkuje pora do sprzedazy hurtowej od lipca do konca lutego i mysle ze to jest najgorsza roslina jesli chodzi o zbior przechowanie i przygotowanie. Jeśli osiagnie się dobry wysoki i '''''''''''jakosciowy'''''' plon to mozna troche zarobić ale w żadnym wypadku na porze do przemysłu . pozdro

#185 Share mint

mint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:55

Producenci pora

Koledzy co się tak podniecacie czy cena 80gr jest jakas powalajaca?? tym bardziej przy tak niskim plonie jaki osiagacie ok 20 ton i przy takiej ilosci pracy a u nas juz 13zł/h pracownik ciągnie. Ja nigdy do przemysłu nie robie tylko produkuje pora do sprzedazy hurtowej od lipca do konca lutego i mysle ze to jest najgorsza roslina jesli chodzi o zbior przechowanie i przygotowanie. Jeśli osiagnie się dobry wysoki i '''''''''''jakosciowy'''''' plon to mozna troche zarobić ale w żadnym wypadku na porze do przemysłu . pozdro

Kolego nikt się nie podnieca, od wczoraj nie siedzę w tym interesie, podstawy matematyki znam. Napisałem że nie jest powalająca, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pozdrawiam

#186 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 21:04

Producenci pora

akurat nie adresowalem tego do twojego wpisu tylko do wczesniejszych :) pisza o zwiekszaniu produkcji i cieszacej sie coraz wiekszej popularnosci tej rosliny a zaklady tylko sie z tego ciesza i beda wiedziec jak to oni mówią '''''jak chłopka wypierd... ''''Panowie to jest polska i masowa produkcja sie nie ujedzie bo po niektorym sezonie możecie odwiedzić bank który was oskubie z reszty grosza :(

A jeśli chodzi o pora do konsumpcji to wyprodukowanie jednego hektara obsadzonego odmianami mieszańcowymi i wyprodukowaniu tej rozsady to sa ogromne koszty takze dla rolników bez doswiadczenia z ta roslina nie polecam 

#187 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:14

Producenci pora A ja uwarzam ze por to ostatnie warzywo opłacalne tylko nie wchodz grę sprzedasz na przemysł bo to co proponują to kpiny obecnie por jest po 3,5zł a oni proponują 0,70gr tak jest u mnie ja po woli będę z zwiększał produkcję pora do 5ha bo tyle mam pola obecnie jest 2,5ha bardzo dobrze wychodź sprzedasz na sztuki ziomalek0 trzmałes preline do lutego?

#188 Share Pablo123456

Pablo123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:16

Producenci pora Rośnie i może zainteresowanie porem tylko dlatego że na zachodzie nikt już tego nie chce robić. Max 2 sezony i u nas będzie ta sama sytuacja bo przy tych kosztach pracowników i ręcznej pracy... zobaczcie sami ilu chętnych do pracy i jakie były stawki np 3lata temu.

#189 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:25

Producenci pora Tak jak pisałem wyzej u nas juz kazdy sieje po 2,3ha warzyw bo brak ludzi i z 10 zl nikt do pola nie przyjdzie 14zl u nas daja jak ktos umie liczyc to lepiej wychodzi pracownik niz rolnik bo chociaż nie stresuje za ile sprzeda czy w ogóle urośnie .

#190 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:36

Producenci pora

Pablo zgadzam sie z toba w zupełnosci. A jeśli chodzi o kolege laryy... to preline do lutego???? skad ten pomysł teraz to jedynie belton w super jakosci idzie. Prelina to raczej na poczatek sezonu i koniec. Raczej moja produkcja to same mieszance bo takich wymaga moj odbiorca. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:50

Producenci pora Kolego ziomalek ty kiedys w chłodni pora trzymałes? Mi zostalo może 5ton praline bo nie zdążyłem z nim na jesieni i narazie leży bez dużych strat :-) a jak pora brakuje o tej porze to idzie jaki jest nikt nie wydźwia

#192 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 23:12

Producenci pora Koledzy jak dalej tak będzie to zobaczycie że każdy będzie miał po 20arow.ludzi nie ma a ci co są to się do niczego nie nadają wolą wino pić.facet z chłodni mówił mi że jest duże zainteresowanie porem tym bardziej że w europie spada produkcja.proponował mi żebym sadzil pod nich ale zrezygnowałem niech każdy robi to co robił do tej pory a nie pcha się innym.proponował cenę1zł

#193 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 15:28

Producenci pora

ma może ktoś informacje na temat dostępności nasion Bulginy i Margarity? odmiany przemysłowe

Edytowany przez piratqwert, 16 styczeń 2017 - 18:15.

#194 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 16:40

Producenci pora

a jak to wygląda z chwastami ?

jest jakiś preparat przedwschodowy czy nie ? czy pielenie mechaniczne 

#195 Share piratqwert

piratqwert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 17:44

Producenci pora

a jak to wygląda z chwastami ?

jest jakiś preparat przedwschodowy czy nie ? czy pielenie mechaniczne 

nic mi o takim nie wiadomo.

jedynie roundup...

ale ogólnie z sianego trzeba się nastawić na obróbkę ręczną. i to dosłownie

Edytowany przez piratqwert, 16 styczeń 2017 - 17:45.

#196 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 18:50

Producenci pora

A STOMP AGUA 455 CS

#197 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 19:44

Producenci pora

a z rozsady ?

#198 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 21:57

Producenci pora

Można, tylko musi mieć nie mniej jak 2-3 liście i opryskać do 7 dni po posadzeniu.

Edytowany przez stalpin8145, 16 styczeń 2017 - 22:50.

#199 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 10:40

Producenci pora

Kupował ktoś z Was rozsade z Maroka na wczesnego? Faktycznie jest grubości ołówka? Ile płaciliście w ubiegłym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 11:04

Producenci pora Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc