Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynajem Ciągnika

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szympans700

szympans700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 12:37

Wynajem Ciągnika Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ziemi i gospodarstw.
Zamierzamy otworzyc firme wynajmujaca sprzet rolniczy:
traktory McCormick glównie.
Tylko w celu informacyjnym Prosilbym zainteresowanych o odpowiedzenie czy byliby zainteresowani wynajmem i ile ha pola posiadaja i na jak dlugo byliby zainteresowani wynajmem traktorow o mocy 85-160KM.
Po co trzymac wlasny traktor jak mozna go wynajac na kilka miesiecy, tygodni calkowicie sprawnym.Mozna wynajac od 1 sztuki do 200sztuk.Tak to duza inwestycja.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wynajem Ciągnika Dzisiaj, 13:56
  •  

#2 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2010 - 12:42

Wynajem Ciągnika ja jestem tego zdania: "co swoje to swoje"

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2010 - 12:43

Wynajem Ciągnika W Polsce raczej jest inna mentalność i nie wydaję mi się czy taka usługa cieszyłaby się dużym wzięciem. :P Pytanie z innej beczki, czemu akurat McC?

#4 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 13:07

Wynajem Ciągnika predzej byl bym za jakims innym ciagikiem bardziej znanym np. nh ,jd, case .Polboto zrobilo takie cos i za wynajem ciagnika np jd 7800 chce 65 zl od mtg ,ale mysle ze kazdej mocy ciagnik by byl potrzebny dla takiego co ma 20ha jak i dla tego co ma 3000ha
Dodany obrazek

#5 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 13 wrzesień 2010 - 13:43

Wynajem Ciągnika Hmmm... myslę że dobry pomysł bo np. żniwa ktos ma 100ha i ursusa 1614 ciągnik pada np. silnik ulega jakiejś poważnej awarii i wtedy ttaki ktoś bierze ciągnik na wynajem i nie martwi się co dalej tylko robi tym ciagnikiem a swój spokojnie remontuje

#6 Share szympans700

szympans700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 13:53

Wynajem Ciągnika odnosnie cenniku:
ceny aktulnie sa nieznane-caly biznesplan niejest kompletny jeszcze a bez tego jest niemozliwe oszacowanie i wprowadzanie w blad niebyloby pozadane.
Aktualnie orientujemy sie o zapotrzebowanie-, lokalizacje-gdzie beda najwieksze potrzeby wynajmu.
Czy polscy gospodarze byliby skloni wynajmowac nowa maszyne wiedzac o tym ze jakosc jest naprawde zawsze swietna.
czy sklonni byliby do podpisania kontraktow na kilka sezonow przy dpowiednich rabatach.
Gdzie jest najwieksze zapotrzebowanie kto wie?kto gdzie mieszka?

#7 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 14:54

Wynajem Ciągnika ostatnio byłem w Niemczech i bardzo się zdziwiłem, że rolnik który ma 100ha nie posiada własnego traktora mieszka w mieście i do tego prowadzi dodatkową działalność (transport). Wynajmuję on w sezonie traktor z pracownikiem który uprawia mu ziemię. W Holandii wynajmowana jest specjalna firma która robi kiszonkę z kukurydzy.
Według mnie jest to bardzo fajna sprawa ale raczej jeszcze długo nie przyjmnie ona się.
W naszym rejonie duże zapotrzebowanie jest na kombajny. Ci którzy je posiadają mają zazwyczaj dużo ziemi i nie chcą zbytnio jeździć na usługi gdyż jest to dla nich nie opłacalne.

#8 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 15:17

Wynajem Ciągnika ja bym wogule traktoru nie wyporzyczył bo sie to nie opłaca ... lepiej zrób firme która sprzedaje traktory i maszyny rolnicze :P

#9 Share szympans700

szympans700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 15:59

Wynajem Ciągnika Mam pytanie odnosnie realizacji wynajmu:
1.Jaka forma zamowienia najbardziej Wam pasuje?
-osobisty przyjazd na miejsce i zapplata gotowka,przelew na konto firmy
-zamowienie telefoniczne pozniej przelew na konto firmy
-zamowienie na stronie www firmy po rejestracji uzytkownika a pozniej przelew na konto firmy
-inne opcje?

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:09

Wynajem Ciągnika napewno będzie jakaś minimalna stawka powiedzmy za 50mth płatna z góry, przelewem czy gotówką to nie ma chyba większego znaczenia,

co do formy zamówienia to wszystko zleży od odległości jaka będzie do siedziby firmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:16

Wynajem Ciągnika A co w razie awarii ciągnika? My w czerwcu mieliśmy rozmowy z Tafiłami, o wynajem itp... ale ich warunki nam nie pasowały. A wynająć nie chcieli bo jak by sie zepsuł to wtedy by była kłótnia z czyjej winy itd. Największe wzięcie miał by raczej taki 115konny z ładowaczem, bo taki w większości gosp. jest potrzebny. A mi by pasowało tak: dzwonię i mówię, że chce jakiś tam model na ileś tam dni, potem Wy go przywozicie, po robocie bierzecie do siebie i wystawiacie fakturę z przelewem. :P Przelew jest dla Was bezpieczniejszy...
KPK - Ochrona

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:38

Wynajem Ciągnika awarie to chyba powinien brać na siebie właściciel ciągnika czyli firma wynajmująca , bo ja wynajmuję ciągnik po to aby nie zaprzątać sobie głowy awariami i obsługa własnego ciągnika, a firma oferując ciągniki pod wynajem powinna zadbać o to aby były one w pełni sprawne

#13 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:46

Wynajem Ciągnika tak jak wyzej kolega wspominal @ursusik1634 lepsze wziecie bylo by na kombajny ja na uslugach kombajnem wale po 100-200 ha (jak by byl wiekszy to wiecej bym przejechal) zalezy od sezonu kombajn potrzebuja ci co maja ok 20ha> oraz ci co maja 1000ha< a kosza tylko jednym kombajnem(jest jeden przypadek ktory kosi 1500 ha claasem mega 350 i musi wynajac kombajn zeby sie wyrobic) a co do ciagnikow to juz lepiej dokupic do nich sprzet i kilka koparek i mozna robic uslugi budowlane ,drogowe ...

http://www1.trekkerw...6,10322288,true

http://www1.trekkerw...39/100_3124.JPG

http://www1.trekkerw...6,10629159,true
Dodany obrazek

#14 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:46

Wynajem Ciągnika Witam,ja byłbym zainteresowany taką usługą na dłuższe lata po co mam kupować nowy jak mogę wynająć od ciebie i taniej mi to wyjdzie...Ja jestem Dolny Śląsk i bardzo chętnie rozpoczoł bym współprace z tobą,tzn mój tato,mam ponad 15 ha pola produkcja roślinna i zwierzęca,ciągnik by mnie interesował taki od 80-90km
Pozdrawiam...

#15 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 wrzesień 2010 - 16:57

Wynajem Ciągnika moim zdaniem to nie ma szans wielkich na takie coś :D jak już to w dużych gospodarstwach a w mniejszych to chętnych będzie 1 na 1000, pewnie ci co pracują głównie poza rolnictwem :) moim zdaniem to kombajny, koszenie kukurydzy tylko w rozsądnej cenie, siew kukurydzy, a i tam gdzie są rzepaki to opryskiwach samojezdny aby mozna było wjechać do oprysku przy juz dużym rzepaku :P a i prasowanie słomy prasą rolujacą B)

#16 Share undergrand

undergrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:03

Wynajem Ciągnika moje zdanie: pomysł trafiony i nie trafiony.
Gospodarze mają często swój sprzęt, ale są okresy w których potrzebny jest dodatkowy sprzęt.
Pomysł fajny, ale nie wiadomo jak to będzie z opłacalnością...
No i ma się rozumieć że firma ma wypożyczać też maszyny rolnicze?

#17 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:04

Wynajem Ciągnika Fajny pomysł ale pod warunkiem ze bedziesz mial do takich traktorow jakies maszyny bo np kiedy termin goni biore swoj traktor biore od Ciebie i jade na dwa. Mysle ze kombajny to bardzo dobra sprawa bo coraz mniej ludzi chce jezdzic na uslugi a co niektorzy majacy po 100 czy wiecej maja maly kombajn i nie daja rady sami albo w ogole nie maja kombajny (znam taki przypadek). Tylko co w razie awarii? Naprawiam na swoj koszt czy koszt dzielony czy jak?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#18 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:18

Wynajem Ciągnika Moim zdaniem wynajmowanie ciągniku mogłoby mieć rację bytu w rejonach gdzie przeważa produkcja roślinna, czyli głównie w miejscach o dobrych klasach ziemi. W gospodarstwach o profilu roślinno-zwierzęcym zapotrzebowanie na tego typu usługę byłoby zapewne mniejsze, ponieważ tam jest ciągnik potrzebny niemal cały rok więc już lepiej kupić traktor niż wynająć. U tych co sieja tylko zboża taki wynajem mógłby być opłacalny, gdyż zapotrzebowanie na ciągnik nie jest tam aż tak duże- wiosną w czasie siewów, latem na żniwa oraz na uprawki pożniwne oraz wczesną jesienią na siewy, ciągnik do opryskiwacza lub rozsiewacza nawozów każdy zazwyczaj w Polsce posiada.
Pozostaje jeden problem, może nie tyle co same awarie tego sprzętu(bo przecież nie ma rzeczy która wcześniej czy później się nie zepsuje), a użytkownicy tych maszyn. Zazwyczaj każdy jeśli wsiada nie w swój ciągnik to go po prostu nie szanuje, nie dba itd.,itp. Ciekawi mnie jakbyś chciał takie postępowania użytkowników wynajętych ciągników "ukrócić" ?

#19 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:36

Wynajem Ciągnika pomysł trafiony pod warunkiem odpowiedniej ceny :) . Tak w ogole to Mógłbyś zdradzić chociaż swe woj. bo transport na większe odległości odpada przy wynajęciu na dzień :P

Tylko Zmień koncepcje zamiast 10 ciągników to z 5 o większej rozpiętości mocy i maszyny toważyszące do tych ciągników albo same jakies prostsze będą miały wzięcie typu gruber, pług czy zgrabiarka te co są mało używane mało kogo na nie stać :D i może też jakiś bardziej specjalistyczny sprzęt typu ładowarka i koparka . No i oczywiście usługi wykonuj bo cały czas wzięcia nie będzie na wynajm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szympans700

szympans700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:47

Wynajem Ciągnika Zadaje pytania aby oszacowac sytuacje wiec im wiecej odpowiedzi tym korzystniej ulokujemy miejsce.
Dla malych gospodarstw owszem ale dla duzych to wcale niejest przeszkoda-jesli ktos ma duze gospodarstwo wcale niemusi posiadac wlasnych maszynn.
Pod Londynem wynajmujemy jednemu farmerowi 27 traktorow na 6 sezonowy kntrakt-tzn na zime tylko nam oddaje maszyny i nieprzejmuje sie ze musi je napraiwac, kntrolowac, servisowac, wsxzystkim sie my zajmujemy.jego zadaniem jest tylko zaplacic nam i bardzo sobie chwali uslugi a o mniejszych to sami wiecie ze dla nich to duze wyreczenie.Sporo rolnikow pozbylo sie swoich maszyn(mieli 1,2,3,..10...) i wynajmuje je od nas. Maja czas na to zeby zamiast naprawiac wlasny sprzet-glowkowac jak wyciagnac wiecej kasy z UE albo jak poszerzyc jeszcze bardziej swoja dzialalnosc, zeby wynajmowac od nas wiecej sprzetu i tym samym Rozrastac sie i Rozwijac.

Podajemy wstepny cennik dla dwoch modeli McCormicka:
-Maszyna 100KM
-----------przy wynajecieu na 15tygodni: &pound;275 / tydzien
-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: &pound;175 / tydzien

-Maszyna 150KM
-----------przy wynajecieu na 15tygodni: &pound;450 / tydzien
-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: &pound;225 / tydzien

Jezeli ktos potrzebuje oszacowania na inna moc-napisizcie.Chcemy abyscie sie wypowiedzieli odnosnie tych cen, gdyz musimy zrobic wstepne rozeznanie.Jak wiecie niema takiej firmy w Polsce wiec ciezko nam zorientowac sie w sytuacji polskich rolnikow. Czekamy na odpowiedz

Cennik jest podany w Funtach-GBP
Przepraszam -polska czcionka nie posiada funtow

Maszyny sa nowe wiec na gwaranji-podlegaja serwisowi

Dodaj odpowiedź