szympans700

Wynajem Ciągnika

Polecane posty

szympans700    0

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ziemi i gospodarstw.

Zamierzamy otworzyc firme wynajmujaca sprzet rolniczy:

traktory McCormick glównie.

Tylko w celu informacyjnym Prosilbym zainteresowanych o odpowiedzenie czy byliby zainteresowani wynajmem i ile ha pola posiadaja i na jak dlugo byliby zainteresowani wynajmem traktorow o mocy 85-160KM.

Po co trzymac wlasny traktor jak mozna go wynajac na kilka miesiecy, tygodni calkowicie sprawnym.Mozna wynajac od 1 sztuki do 200sztuk.Tak to duza inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Polsce raczej jest inna mentalność i nie wydaję mi się czy taka usługa cieszyłaby się dużym wzięciem. :P Pytanie z innej beczki, czemu akurat McC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

predzej byl bym za jakims innym ciagikiem bardziej znanym np. nh ,jd, case .Polboto zrobilo takie cos i za wynajem ciagnika np jd 7800 chce 65 zl od mtg ,ale mysle ze kazdej mocy ciagnik by byl potrzebny dla takiego co ma 20ha jak i dla tego co ma 3000ha


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Hmmm... myslę że dobry pomysł bo np. żniwa ktos ma 100ha i ursusa 1614 ciągnik pada np. silnik ulega jakiejś poważnej awarii i wtedy ttaki ktoś bierze ciągnik na wynajem i nie martwi się co dalej tylko robi tym ciagnikiem a swój spokojnie remontuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympans700    0

odnosnie cenniku:

ceny aktulnie sa nieznane-caly biznesplan niejest kompletny jeszcze a bez tego jest niemozliwe oszacowanie i wprowadzanie w blad niebyloby pozadane.

Aktualnie orientujemy sie o zapotrzebowanie-, lokalizacje-gdzie beda najwieksze potrzeby wynajmu.

Czy polscy gospodarze byliby skloni wynajmowac nowa maszyne wiedzac o tym ze jakosc jest naprawde zawsze swietna.

czy sklonni byliby do podpisania kontraktow na kilka sezonow przy dpowiednich rabatach.

Gdzie jest najwieksze zapotrzebowanie kto wie?kto gdzie mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

ostatnio byłem w Niemczech i bardzo się zdziwiłem, że rolnik który ma 100ha nie posiada własnego traktora mieszka w mieście i do tego prowadzi dodatkową działalność (transport). Wynajmuję on w sezonie traktor z pracownikiem który uprawia mu ziemię. W Holandii wynajmowana jest specjalna firma która robi kiszonkę z kukurydzy.

Według mnie jest to bardzo fajna sprawa ale raczej jeszcze długo nie przyjmnie ona się.

W naszym rejonie duże zapotrzebowanie jest na kombajny. Ci którzy je posiadają mają zazwyczaj dużo ziemi i nie chcą zbytnio jeździć na usługi gdyż jest to dla nich nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

ja bym wogule traktoru nie wyporzyczył bo sie to nie opłaca ... lepiej zrób firme która sprzedaje traktory i maszyny rolnicze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympans700    0

Mam pytanie odnosnie realizacji wynajmu:

1.Jaka forma zamowienia najbardziej Wam pasuje?

-osobisty przyjazd na miejsce i zapplata gotowka,przelew na konto firmy

-zamowienie telefoniczne pozniej przelew na konto firmy

-zamowienie na stronie www firmy po rejestracji uzytkownika a pozniej przelew na konto firmy

-inne opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

napewno będzie jakaś minimalna stawka powiedzmy za 50mth płatna z góry, przelewem czy gotówką to nie ma chyba większego znaczenia,

 

co do formy zamówienia to wszystko zleży od odległości jaka będzie do siedziby firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w razie awarii ciągnika? My w czerwcu mieliśmy rozmowy z Tafiłami, o wynajem itp... ale ich warunki nam nie pasowały. A wynająć nie chcieli bo jak by sie zepsuł to wtedy by była kłótnia z czyjej winy itd. Największe wzięcie miał by raczej taki 115konny z ładowaczem, bo taki w większości gosp. jest potrzebny. A mi by pasowało tak: dzwonię i mówię, że chce jakiś tam model na ileś tam dni, potem Wy go przywozicie, po robocie bierzecie do siebie i wystawiacie fakturę z przelewem. :P Przelew jest dla Was bezpieczniejszy...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

awarie to chyba powinien brać na siebie właściciel ciągnika czyli firma wynajmująca , bo ja wynajmuję ciągnik po to aby nie zaprzątać sobie głowy awariami i obsługa własnego ciągnika, a firma oferując ciągniki pod wynajem powinna zadbać o to aby były one w pełni sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

tak jak wyzej kolega wspominal @ursusik1634 lepsze wziecie bylo by na kombajny ja na uslugach kombajnem wale po 100-200 ha (jak by byl wiekszy to wiecej bym przejechal) zalezy od sezonu kombajn potrzebuja ci co maja ok 20ha> oraz ci co maja 1000ha< a kosza tylko jednym kombajnem(jest jeden przypadek ktory kosi 1500 ha claasem mega 350 i musi wynajac kombajn zeby sie wyrobic) a co do ciagnikow to juz lepiej dokupic do nich sprzet i kilka koparek i mozna robic uslugi budowlane ,drogowe ...

 

http://www1.trekkerweb.nl/nl/25251376-%5Blinkpage_Trekkers%5D.html?location=323764875293826,10322288,true

 

http://www1.trekkerweb.nl/media/default.aspx/emma/org/10368439/100_3124.JPG

 

http://www1.trekkerweb.nl/nl/25251376-%5Blinkpage_Trekkers%5D.html?location=321601000283366,10629159,true


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Witam,ja byłbym zainteresowany taką usługą na dłuższe lata po co mam kupować nowy jak mogę wynająć od ciebie i taniej mi to wyjdzie...Ja jestem Dolny Śląsk i bardzo chętnie rozpoczoł bym współprace z tobą,tzn mój tato,mam ponad 15 ha pola produkcja roślinna i zwierzęca,ciągnik by mnie interesował taki od 80-90km

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

moim zdaniem to nie ma szans wielkich na takie coś :D jak już to w dużych gospodarstwach a w mniejszych to chętnych będzie 1 na 1000, pewnie ci co pracują głównie poza rolnictwem :) moim zdaniem to kombajny, koszenie kukurydzy tylko w rozsądnej cenie, siew kukurydzy, a i tam gdzie są rzepaki to opryskiwach samojezdny aby mozna było wjechać do oprysku przy juz dużym rzepaku :P a i prasowanie słomy prasą rolujacą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

moje zdanie: pomysł trafiony i nie trafiony.

Gospodarze mają często swój sprzęt, ale są okresy w których potrzebny jest dodatkowy sprzęt.

Pomysł fajny, ale nie wiadomo jak to będzie z opłacalnością...

No i ma się rozumieć że firma ma wypożyczać też maszyny rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Fajny pomysł ale pod warunkiem ze bedziesz mial do takich traktorow jakies maszyny bo np kiedy termin goni biore swoj traktor biore od Ciebie i jade na dwa. Mysle ze kombajny to bardzo dobra sprawa bo coraz mniej ludzi chce jezdzic na uslugi a co niektorzy majacy po 100 czy wiecej maja maly kombajn i nie daja rady sami albo w ogole nie maja kombajny (znam taki przypadek). Tylko co w razie awarii? Naprawiam na swoj koszt czy koszt dzielony czy jak?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Moim zdaniem wynajmowanie ciągniku mogłoby mieć rację bytu w rejonach gdzie przeważa produkcja roślinna, czyli głównie w miejscach o dobrych klasach ziemi. W gospodarstwach o profilu roślinno-zwierzęcym zapotrzebowanie na tego typu usługę byłoby zapewne mniejsze, ponieważ tam jest ciągnik potrzebny niemal cały rok więc już lepiej kupić traktor niż wynająć. U tych co sieja tylko zboża taki wynajem mógłby być opłacalny, gdyż zapotrzebowanie na ciągnik nie jest tam aż tak duże- wiosną w czasie siewów, latem na żniwa oraz na uprawki pożniwne oraz wczesną jesienią na siewy, ciągnik do opryskiwacza lub rozsiewacza nawozów każdy zazwyczaj w Polsce posiada.

Pozostaje jeden problem, może nie tyle co same awarie tego sprzętu(bo przecież nie ma rzeczy która wcześniej czy później się nie zepsuje), a użytkownicy tych maszyn. Zazwyczaj każdy jeśli wsiada nie w swój ciągnik to go po prostu nie szanuje, nie dba itd.,itp. Ciekawi mnie jakbyś chciał takie postępowania użytkowników wynajętych ciągników "ukrócić" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pomysł trafiony pod warunkiem odpowiedniej ceny :) . Tak w ogole to Mógłbyś zdradzić chociaż swe woj. bo transport na większe odległości odpada przy wynajęciu na dzień :P

 

Tylko Zmień koncepcje zamiast 10 ciągników to z 5 o większej rozpiętości mocy i maszyny toważyszące do tych ciągników albo same jakies prostsze będą miały wzięcie typu gruber, pług czy zgrabiarka te co są mało używane mało kogo na nie stać :D i może też jakiś bardziej specjalistyczny sprzęt typu ładowarka i koparka . No i oczywiście usługi wykonuj bo cały czas wzięcia nie będzie na wynajm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympans700    0

Zadaje pytania aby oszacowac sytuacje wiec im wiecej odpowiedzi tym korzystniej ulokujemy miejsce.

Dla malych gospodarstw owszem ale dla duzych to wcale niejest przeszkoda-jesli ktos ma duze gospodarstwo wcale niemusi posiadac wlasnych maszynn.

Pod Londynem wynajmujemy jednemu farmerowi 27 traktorow na 6 sezonowy kntrakt-tzn na zime tylko nam oddaje maszyny i nieprzejmuje sie ze musi je napraiwac, kntrolowac, servisowac, wsxzystkim sie my zajmujemy.jego zadaniem jest tylko zaplacic nam i bardzo sobie chwali uslugi a o mniejszych to sami wiecie ze dla nich to duze wyreczenie.Sporo rolnikow pozbylo sie swoich maszyn(mieli 1,2,3,..10...) i wynajmuje je od nas. Maja czas na to zeby zamiast naprawiac wlasny sprzet-glowkowac jak wyciagnac wiecej kasy z UE albo jak poszerzyc jeszcze bardziej swoja dzialalnosc, zeby wynajmowac od nas wiecej sprzetu i tym samym Rozrastac sie i Rozwijac.

 

Podajemy wstepny cennik dla dwoch modeli McCormicka:

-Maszyna 100KM

-----------przy wynajecieu na 15tygodni: £275 / tydzien

-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: £175 / tydzien

 

-Maszyna 150KM

-----------przy wynajecieu na 15tygodni: £450 / tydzien

-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: £225 / tydzien

 

Jezeli ktos potrzebuje oszacowania na inna moc-napisizcie.Chcemy abyscie sie wypowiedzieli odnosnie tych cen, gdyz musimy zrobic wstepne rozeznanie.Jak wiecie niema takiej firmy w Polsce wiec ciezko nam zorientowac sie w sytuacji polskich rolnikow. Czekamy na odpowiedz

 

Cennik jest podany w Funtach-GBP

Przepraszam -polska czcionka nie posiada funtow

 

Maszyny sa nowe wiec na gwaranji-podlegaja serwisowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a wynajem na godziny czy też dni np na tydzień to w jakiej cenie, w takiej jak na 15 tyg czy innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

A da rade wynajać też na okolo jeden miesiąc lub dwa tygodnie,jaka to by była cena ciągnika 85km lub z 90 km.a da rade teraz już wyporzyczyć ciagnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

pomysł dobry ale w polsce to za jakieś 20 lat bo u nas jest inna mentalność ludzi... i to z wynajęciem będzie tak że albo będziesz miał wszystkie ciągniki na placu albo żadnego... ponieważ na tym polega specyfikacja produkcji roślinnej że wszystko wykonują wszyscy w tym samym czasie... jak chcesz tak dużo kasy inwestować to raczej w kombajny bo zboża, kukurydzy, buraków, może owocow itd...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pomysł kolegi wyżej jest genialny. bo to prawda ze na zachodzi mało kto posiada wlasny sprzet. usługi są poprostu tansze i wygodniejsze..

 

tylko problem tkwi w tym ze Polacy to taki naród w którym to nie predko zawita. Ucze sie w technikum rolniczym i widze po swojej klasie jakie mają plany. 2-3 na 25 ciągle mysli o rozwoju zeby kase z uni wyrwać a wiekszość to a po co a na co 60-tka starczy.

 

Wiec puki co system taki jak jest niestety zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympans700    0

Polska to duzy kraj wiec chyba i dla nas wystarczy miejsca z tego typu dzialalnoscia-jak tylko klienci beda zadowoleni-maszyny beda sprawne.Powinny przeciez beda fabrycznie nowe-lecz jednak serwis jak najbardziej musi byc-roznie to bywa czsem male naprawy jak swiatla wymagaja interwencji.

Aktualnie rozgladamy sie nad dofinansowaniem z UE dla tego typu dzialalnosci.Co smieszne z wyslanych maili do 36 firm konsultingowych profesjonalnie zajmujacych sie sprawami pozyskiwania funduszy tylko 4 odpisaly na nasze zapytanie-az tacy zajeci?Ale te 4 juz nam pewne sprawy rozjasnily.Pozostaje wybrac jedna z nich i wyssac pieniazki na polski rynek.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj