Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy sie uda

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:28

czy sie uda posiadam tylna os od kombajnu (class matador gigant). chciałbym z piast i felg wykonać oś do przyczepki jednoosiowej (to jest dotoczyć sworznie do piast i wspawać w rurę) w piastach znajdują się łożyska kulkowe proste. Mój tata uważa, że łożyska te są zbyt słabe i trzeba będzie je wymieniać co rok i dużo lepiej by było gdyby te piasty miały łożyska stożkowe, bo są mocniejsze i w razie potrzeby można je dociągnąć. Na przyczepce będzie się woziło max 2,5t. jedno z łożysk ma oznaczenie 6010 (to większe) Czy sądzicie ze rzeczywiście są za słabe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy sie uda Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:50

czy sie uda Słuchaj ojca. Sugerując się rozmiarem większego łożyska, to nadawały by się do przyczepki auta osobowego, a to że są to kulkowe specjalnie nie przeszkadzałby. Czop pod takie łożysko nie wytrzyma tego obciążenia 2,5t ładunku + masa własna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 19:29

czy sie uda To teraz mi chyba nie pozostało zrobić nic innego jak sprzedać tylko ze trochę mi tego żal pozbywać bo felgi są mocniejsze niż u rozrzutnika a piasty tez dosyć pancerne wyglądają w porównaniu do tych z allegro http://moto.allegro....1223070067.html
P.S.Postaram się jutro zmierzyć rozmiary mniejszego łożyska i długość czopa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:15

czy sie uda Jeśli piasty są grube, to można roztoczyć pod większe łożyska stożkowe
http://www.codex.si/...i/stozcasti.pdf

Dodaj odpowiedź