Skocz do zawartości

Reklama

Przepisanie gospodarstwa rolnego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
56 odpowiedzi na ten temat

#1 piertucha

piertucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:09

Witam, ile trzeba mieć lat żeby można przepisać gospodarstwo. Chodzi mi że np. 50 letni rolnik chce swojemu synowi przepisać rolnictwo. Ile lat musi mieć ten który otrzyma gospodarstwo. I ile po przepisaniu gospodarstwa może wziąć dopłatę dla "MŁODEGO ROLNIKA".

PS. Gospodarstwo ma 10 ha.

Pozdrawiam Wiktor Pietruszka

#2 mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1965 postów
  • 49574812
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:27

Aby otrzymać MR trzeb mieć wykształcenie rolnicze ale o tym jest osobny temat i wsio jest tam opisane :P

#3 piertucha

piertucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:37

A ile trzeba mieć lat żeby można było przepisać gosp. rolne? Wystarczy być nastolatkiem?

#4 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • 19503073

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:52

Żeby przepisać musisz mieć skończone 18lat.

#5 akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • 13174163
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:06

18 lat i szkołę rolniczą. Chyba że jesteś żonaty i ty nie masz ukonczonej szkoły rolniczej lecz twoja żona ma ukonczona szkołe rolnicza to możecie zapisać gospodarstwo na żonę a potem żona może ciebie dopisac do gospodarstwa. Tak zrobił dziadek na moich rodziców tydzień temu :D 50 lat to za mało. Na zwykła rentę Krusoską trzeba mieć ukończone 60 lat a na strukturalna 55lat (jeśli sie pomyliłem proszę poprawić mnie) Lecz piszesz że macie 10 ha to na strukturalna jest za mało. Bys musiał zobaczyc jaka jest u was w województwie średnia wojewódzka :P
Case <3

#6 Patryk96

Patryk96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 2758180
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechannizacja, elektryka, Polskie maszyny PRL-u

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:22

A jeżeli ktoś by skończył Technikum Mechanizacji Rolniczej, to też może odziedziczyć gospodarstwo?

#7 tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • 12923573
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:22

Przepisac sadownie to mozna i niepelnoletniemu to wiem na pewno. tylko nie wiem jak pozniej z premia.

#8 kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:25

Patryk96  
Samo skończenie technikum mechanizacji rolnicwta nic nie daje zdałeś egzamin techniczny i masz kwalifikacje zawodowe?  :P

#9 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:07

Moi rodzice przekazują mi gospodarstwo na MR.Ja będę prowadził produkcję roślinną,rezygnując ze zwierzecej(przekazanie gospodarstwa bez inwentarza].Czy rodzice dostaną rente jeśli bydlo mleczne i opasowe 10 szt.będzie  nadal figurowało na nich?

#10 Fabian

Fabian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:36

Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.

#11 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:40

Zobacz postFabian, o 20 wrzesień 2010 - 19:36, powiedział:

Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.
Ale sęk w tym,że ojciec nie chce zlikwidować krów a ja  wolę produkcję roślinną.Pani w ODErze podczas pisania biznes planu na MR powiedziala,że jeśli się nie można dogadać to niech będzie przepisanie bez inwentarza .A sobie rodzice pozostawią dzialkę 1ha.

#12 lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2575 postów
  • 7980618

Napisany 21 wrzesień 2010 - 07:00

gabrys ale czemu chca  zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna

#13 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 11:34

Zobacz postlukaczmarek, o 21 wrzesień 2010 - 07:00, powiedział:

gabrys ale czemu chca  zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna
Zlożyłem na MR i w biznes planie podałem że rezygnuję z produkcji zwierzęcej [dla mnie za dużo nakladu tzn płyta gnojna i wiele innych wymagań].Aja zainwestowałem już w tunele foliowe i uprawiam warzywa pod oslonami.Ojciec chce zostawić krowy  bo uważa ,że to jego hodowla.Ale trzeba wziąść pod uwagę fakt że nikt mi w gospodarstwie nie pomaga.Ojciec jest chory (dializuje się) .

#14 Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • 11609848
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 21 wrzesień 2010 - 11:56

Znajomy prosil zeby spytac czy mozna odebrac ziemie ktora zostala przepisana przez jego ojca od syna gdyz ojciec chce wszystko na jednego z braci przepisac ,poniewaz drugi brat nie pomaga mu w niczym .Jest taka mozliwosc?

#15 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 wrzesień 2010 - 16:05

teoretycznie jakaś możliwość może być ale to by trzeba przejść długi proces w sądzie i nie wiadomo co wyjdzie zależy jak był akt notarialny spożądzony, u nas na wsi była podobna sprawa i nie udało sie nic odebrać.

#16 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:37

Zlożyłem wniosek na MR  z poprawkami i teraz czekam na decyzje.po jej otrzymaniu powinno nastąpić przepisanie gospodarstwa.Czy gospodarstwo może być przepisane przed otrzymaniem decyzji? {stan ojca który jest w szpitalu znacznie się pogorszył}

#17 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 03 listopad 2010 - 20:46

Wg. tap 11/2010 przepisanie moze nastapic po zlozeniu wniosku o przynanie premi dla MR
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#18 Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • 10396290
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2010 - 19:31

dołączam się do tematu
Mam pytanie związku z przepisaniem gospodarstwa rolnego(pola,maszyn i budynków) czy trzeba mieć studia? jak tak to jakie? czy można przepisać bez studiów i czy są jakieś inne wymogi?

#19 luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 09:23

a jeśli ja chodzę do technikum budowlanego to nie będzie można przepisać mim gospodarstwa?

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 10:19

no wlasnie ja tez nie ucze sie w zadnej rolniczej ani nic z tym zwiazanej szkole tylko jako mechanik to czy po ukonczeniu szkoly wujek bedzie mogl mi przepisac gospodarstwo?? bedzie mial juz prawie 60lat wtedy, a ia czy mam jakas szanse na dostanie jakichs dofinansowan?

Zobacz także