Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Przepisanie gospodarstwa rolnego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
56 odpowiedzi na ten temat

#1 piertucha

piertucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:09

Przepisanie gospodarstwa rolnego Witam, ile trzeba mieć lat żeby można przepisać gospodarstwo. Chodzi mi że np. 50 letni rolnik chce swojemu synowi przepisać rolnictwo. Ile lat musi mieć ten który otrzyma gospodarstwo. I ile po przepisaniu gospodarstwa może wziąć dopłatę dla "MŁODEGO ROLNIKA".

PS. Gospodarstwo ma 10 ha.

Pozdrawiam Wiktor Pietruszka
  • 0

#2 mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1965 postów
  • 49574812
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:27

Przepisanie gospodarstwa rolnego Aby otrzymać MR trzeb mieć wykształcenie rolnicze ale o tym jest osobny temat i wsio jest tam opisane :P
  • 0

#3 piertucha

piertucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:37

Przepisanie gospodarstwa rolnego A ile trzeba mieć lat żeby można było przepisać gosp. rolne? Wystarczy być nastolatkiem?
  • 0

#4 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • 19503073

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:52

Przepisanie gospodarstwa rolnego Żeby przepisać musisz mieć skończone 18lat.
  • 0

#5 akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • 13174163
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:06

Przepisanie gospodarstwa rolnego 18 lat i szkołę rolniczą. Chyba że jesteś żonaty i ty nie masz ukonczonej szkoły rolniczej lecz twoja żona ma ukonczona szkołe rolnicza to możecie zapisać gospodarstwo na żonę a potem żona może ciebie dopisac do gospodarstwa. Tak zrobił dziadek na moich rodziców tydzień temu :D 50 lat to za mało. Na zwykła rentę Krusoską trzeba mieć ukończone 60 lat a na strukturalna 55lat (jeśli sie pomyliłem proszę poprawić mnie) Lecz piszesz że macie 10 ha to na strukturalna jest za mało. Bys musiał zobaczyc jaka jest u was w województwie średnia wojewódzka :P
  • 0
Case <3

#6 Patryk96

Patryk96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 2758180
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechannizacja, elektryka, Polskie maszyny PRL-u

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:22

Przepisanie gospodarstwa rolnego A jeżeli ktoś by skończył Technikum Mechanizacji Rolniczej, to też może odziedziczyć gospodarstwo?
  • 0

#7 tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • 12923573
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:22

Przepisanie gospodarstwa rolnego Przepisac sadownie to mozna i niepelnoletniemu to wiem na pewno. tylko nie wiem jak pozniej z premia.
  • 0

#8 kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:25

Przepisanie gospodarstwa rolnego Patryk96
Samo skończenie technikum mechanizacji rolnicwta nic nie daje zdałeś egzamin techniczny i masz kwalifikacje zawodowe? :P
  • 0

#9 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:07

Przepisanie gospodarstwa rolnego Moi rodzice przekazują mi gospodarstwo na MR.Ja będę prowadził produkcję roślinną,rezygnując ze zwierzecej(przekazanie gospodarstwa bez inwentarza].Czy rodzice dostaną rente jeśli bydlo mleczne i opasowe 10 szt.będzie nadal figurowało na nich?
  • 0

#10 Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:36

Przepisanie gospodarstwa rolnego Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.
  • 0

#11 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:40

Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.

Ale sęk w tym,że ojciec nie chce zlikwidować krów a ja wolę produkcję roślinną.Pani w ODErze podczas pisania biznes planu na MR powiedziala,że jeśli się nie można dogadać to niech będzie przepisanie bez inwentarza .A sobie rodzice pozostawią dzialkę 1ha.
  • 0

#12 lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2586 postów
  • 7980618

Napisany 21 wrzesień 2010 - 07:00

Przepisanie gospodarstwa rolnego gabrys ale czemu chca zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna
  • 0

#13 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 11:34

gabrys ale czemu chca zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna

Zlożyłem na MR i w biznes planie podałem że rezygnuję z produkcji zwierzęcej [dla mnie za dużo nakladu tzn płyta gnojna i wiele innych wymagań].Aja zainwestowałem już w tunele foliowe i uprawiam warzywa pod oslonami.Ojciec chce zostawić krowy bo uważa ,że to jego hodowla.Ale trzeba wziąść pod uwagę fakt że nikt mi w gospodarstwie nie pomaga.Ojciec jest chory (dializuje się) .
  • 0

#14 Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • 11609848
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 21 wrzesień 2010 - 11:56

Przepisanie gospodarstwa rolnego Znajomy prosil zeby spytac czy mozna odebrac ziemie ktora zostala przepisana przez jego ojca od syna gdyz ojciec chce wszystko na jednego z braci przepisac ,poniewaz drugi brat nie pomaga mu w niczym .Jest taka mozliwosc?
  • 0

#15 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 wrzesień 2010 - 16:05

Przepisanie gospodarstwa rolnego teoretycznie jakaś możliwość może być ale to by trzeba przejść długi proces w sądzie i nie wiadomo co wyjdzie zależy jak był akt notarialny spożądzony, u nas na wsi była podobna sprawa i nie udało sie nic odebrać.
  • 0

#16 gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:37

Przepisanie gospodarstwa rolnego Zlożyłem wniosek na MR z poprawkami i teraz czekam na decyzje.po jej otrzymaniu powinno nastąpić przepisanie gospodarstwa.Czy gospodarstwo może być przepisane przed otrzymaniem decyzji? {stan ojca który jest w szpitalu znacznie się pogorszył}
  • 0

#17 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 03 listopad 2010 - 20:46

Przepisanie gospodarstwa rolnego Wg. tap 11/2010 przepisanie moze nastapic po zlozeniu wniosku o przynanie premi dla MR
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#18 Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • 10396290
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2010 - 19:31

Przepisanie gospodarstwa rolnego dołączam się do tematu
Mam pytanie związku z przepisaniem gospodarstwa rolnego(pola,maszyn i budynków) czy trzeba mieć studia? jak tak to jakie? czy można przepisać bez studiów i czy są jakieś inne wymogi?
  • 0

#19 luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 09:23

Przepisanie gospodarstwa rolnego a jeśli ja chodzę do technikum budowlanego to nie będzie można przepisać mim gospodarstwa?
  • 0

Google AgroFoto Ads Przepisanie gospodarstwa rolnego

• Reklama google
Dzisiaj, 02:03
  •  

#20 wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 10:19

Przepisanie gospodarstwa rolnego no wlasnie ja tez nie ucze sie w zadnej rolniczej ani nic z tym zwiazanej szkole tylko jako mechanik to czy po ukonczeniu szkoly wujek bedzie mogl mi przepisac gospodarstwo?? bedzie mial juz prawie 60lat wtedy, a ia czy mam jakas szanse na dostanie jakichs dofinansowan?
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s