Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Kubota

94 odpowiedzi na ten temat

#81 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:59

Nowa Kubota Dlatego w nowej serii M60 stosuje Kubota nadbieg - osiąga ona predkość 39 km/h przy 2100. Tylko niestety do ciągnięcia cięzkiego ładunku braknie jej mocy ale do lekkiego ładunku zaoszczędzi kupe paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Kubota Dzisiaj, 19:02
  •  

#82 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:07

Nowa Kubota Wiem o nadbiegu jednak ... 2100 obr/min to dla tych silników niestety nadal jest sporo. Mogli zejść z nadbiegiem do jakichś 1900 obr/min. Przekroczenie 2000 obr/min wiąże się z automatycznym, nie liniowym, a wręcz wykładniczym wzrostem spalania. Wiem, że do transportu Kuboty się średnio nadają również ze względu na bardzo nisko homologowane zaczepy transportowe, ale ... jednak mogliby w tej kwestii podziałać. 100 KM nawet na włączonym nadbiegu bez większego problemu pociągnie homologowane 13 Ton (o ile się nie mylę właśnie tyle można ciągnąć M9960).

kubota-m9960-plug-3x45_31952_93_1160504.

#83 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:21

Nowa Kubota Seria M60 ma już zastosowany nadbieg, prędkość 39,9 km/h przy 2100 obr/min ;)

Edytowany przez kris14, 14 kwiecień 2013 - 11:22.

#84 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:28

Nowa Kubota Wiaom, że każdy silnik w zakreie maksymalnych obrotów ma wysokie zużycie paliwa - fakt taktem że Kubota pali dużo powyzej 2100 aczkolwiek niewiadomo jak to będzie teraz na Common Railu.

#85 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:33

Nowa Kubota Jest na forum jakiś użytkownik nowej serii? Może on mógłby się wypowiedzieć na temat nadbiegu?
My użytkujemy już nie najmłodszą, ale i nie aż tak starą Kubotę M105S. Mocy jej nie brakuje do naszych zastosowań, ale jazda po ulicach z prędkością 25km/h jest frustrująca zarówno dla nas jak i innych użytkowników dróg. Niemniej frustrująca jest homologacja umożliwiająca ciągnięcie max. 13 Ton wynikająca chyba z niczego innego jak lenistwa Kuboty do zmiany tego stanu rzeczy. O wiele mniejsze ciągniki mają 30-40 ton na zaczepie.

#86 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:17

Nowa Kubota Powiedz kolego jak Ci sie ona sprawuje i ile mtg ma już zrobione?

Edytowany przez krowka62, 14 kwiecień 2013 - 12:23.

#87 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:40

Nowa Kubota Sprawuje się bardzo dobrze, wręcz zadziwiająco dobrze. Kubota pracuje w gospodarstwie mojego (przyszłego) teścia i szwagra, które do największych nie nalezy, a jest nastawione na produkcję mleczną toteż ten ciągnik nie należy do najbardziej eksploatowanych (na codzień pracuje 70 konny Same Roller).
Kubota została kupiona używana i miała wtedy o ile mnie pamięć nie myli dokładnie 1700 mth. Obecnie (po niecałych 2 latach użytkowania) ma 2050 czy 2100 mth i jak dotąd poważniejszych usterek brak.
Z mniej poważnych urwał się nam przedni błotnik (pękła jedna ze śrub mocujących) i troszkę poważniejsze ... wyrobiły się i obecnie już niewiele trzymają dwie śruby mocujące ramę tylnego tuza i zaczepów. W pewnym sensie nasza wina bo podczas ubijania kiszonki wciągaliśmy zsuwający się z pryzmy rozrzutnik i linę podpięliśmy nie do zaczepu tylko do blachy korpusu, która się wygięła, zaczęła prężyć i odkręciły się (poluzowały) czego nie zauważyliśmy. Dość dokładnie ścięły gwint w korpusie toteż bez gwintowania się nie obędzie. Rada dla potomnych ... jeśli u Was tego problemu jeszcze nie ma ... odkręcajcie śruby i zakładajcie porządne podkładki samokontrujące. W nowszych Kubotach cała konstrukcja tylnego TUZa i zaczepów została przerobiona i zdecydowanie wzmocniona toteż ewidentnei Kubota uczy się na błędach.
To co najważniejsze ... ekonomia pracy ... potwierdzamy z całym przekonaniem swojego twierdzenia ... przy umiejętnej jeździe, przy nieprzekraczaniu 2000 kbr/min ciągnik jest niezwykle ekonomiczny i zamieniać go na inny póki co nikt nie ma zamiaru.

#88 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 13:06

Nowa Kubota Wznawiam temat. Jak sprawuje się wam model M8560? przymierzam się do tego modelu. Jedyne zastrzeżenia mam co do kabiny. trochę za mała i brak miejsca dla pasażera. Jak sytuacja wygląda z momentem obrotowym w tych silnikach? słyszałem że jest gorzej niż u konkurencji. Jakie są faktyczne ceny przeglądów? Dealera mam oddalonego o ponad 100km. cena jaką mi zaproponował to 137tys. netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 18:53

Nowa Kubota

a może ktoś może podzielić się opinoa okubocie 7060 i 7040

dziekuje za sugestie

#90 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 16:05

Nowa Kubota

nadal czekam na podpowiedz

#91 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 07:58

Nowa Kubota

i co nikt nie ma new kuboty pochwalcie się

#92 Share TadekZaski

TadekZaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 19:25

Nowa Kubota cebula440 Co Ciebie interesuje? 

#93 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 19 marzec 2016 - 21:50

Nowa Kubota

Cześć koledzy .Interesuje mnie wasza opinia na temat

KUBOTA - M110GX.

Zamierzam skłądać wniosek na prow i chcę też zakupić nowy ciągnik .Początkowo chciałem kupić NH T5 -115 ,ale sam nie wiem .Cena jest taka sama ,jak tej kuboty .Zastanawia mnie spalanie w kubocie .Ja mam ciężki teren spore górki i gliny czy aby ta jej oszczędność u mnie  nie okaże się mitem ?.

I love salsa

#94 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 22:22

Nowa Kubota

A ja z kolei podepnę się do tematu ale z mniejszą serią M60 a dokładnie modele M6060 i M7060. Czytam różne opinie i są skrajne jak w żadnej innej marce mi się nie zdarzyło. Albo bardzo pochlebne, bezawaryjność, spalanie w lżejszych pracach, wyposażenie itd.itp albo ludzie twierdzą że to g...no, hasła typu kubota to głupota, niby awarie, duże spalanie itd. I komu tu wierzyć. Nie wiadomo który z nich jest rzeczywiście użytkownikiem a który nawet w nim nie siedział albo wyznaje zasadę Fendt lub JD a reszta to śmieci. 

Co do MGX-a to też sporo słyszałem że ogólnie silniki w Kubotach są wysokoobrotowe (jak na ciągniki) co z tego wynika że przy niedużym obciążeniu na niższych obrotach może spalić na prawdę mało ale przy takiej ciężkiej orce w glinie i takim terenie może rzeczywiście nie być tak oszczędna tym bardziej patrząc na dane T5.115, pomimo mniejszej pojemności uzyskuje maks moc przy niższych obrotach i ma sporo wyższy moment obrotowy więc myślę że NH powinien się lepiej spisać w takich warunkach chociaż najlepsza byłaby tutaj opinia użytkownika podobnej Kuboty który ma porównanie do podobnych maszyn innych marek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#95 Share grzesiekrolnik

grzesiekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:58

Nowa Kubota

witam posiada moze ktos z Was katalog czesci do kuboty m9540 albo wiecie gdzie mozna kupic bo nawet u dealera nie moge dostac. Z gory dzieki

Edytowany przez grzesiekrolnik, 11 kwiecień 2016 - 20:06.