Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Kubota

94 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:05

Nowa Kubota Jak mnie pamięc nie myli, są dostępne (o ile bedzie taka możliwosć) 3 rodzaje skrzyń biegów w modelu M8860 - 8x8 i 12x12 a w M9960 - 8x8, 12x12 i 24x24 Dual Speed i tylko tu będzie dostępna funkcja wzmacniacza momentu.
Troche skrzaczyli motyw z tłumikiem, ale cóż, zobaczymy jak to będzie wyglądać na żywo.
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Kubota Dzisiaj, 07:49
  •  

#62 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 01:00

Nowa Kubota

A gdzie można znaleźć dane techniczne tych modeli? Trzeba z tym fatygować się do dealera?

PS: Szkoda że w M60 nie ma tłumika w cieniu słupka kabiny...

Podstawowe dane są już dostępne np. tu:
http://www.farmer.pl/katalog-maszyn/kubota-m8560-m60,58.html?marka=3

http://www.farmer.pl/katalog-maszyn/kubota-m9960-m60,59.html?marka=3
http://www.farmer.pl/katalog-maszyn/kubota-m110gx,60.html
http://www.farmer.pl/katalog-maszyn/kubota-m135gx,61.html?marka=3

Z tym, że oficjalnie nowe modele mają moc odpowiednio: 86,7/ 101,4 / 115,6 / 140,4 KM

#63 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 08:26

Nowa Kubota Ta Kubota to śmialo moze wyposażeniem konkurować z innymi markami i nawwet je przerasta. Tak sobie czytałem o tych nowych Kubotach to aż oczy przecieram, ponieważ inne marki mało co oferują takie rzeczy

#64 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 30 sierpień 2012 - 12:08

Nowa Kubota O ile sam jeszcze niedawno byłem zwolennikiem japońskiej myśli technicznej, o ile uczestniczyłem w procesie wyboru i zakupu ciagnika i padło właśnie na Kubotę, o ile ujeżdżam model M105S dośc często to ... przy obecnym pułapie cenowym jaki zaproponowała Kubota już bym się na takową nie napalał tak mocno. Za te pieniądze da się już kupić wcale nie najsłabiej wyposażone Deutz Fahry i inne produkty SDF, New Hollandy i inne produkty CNF, a nawet jak by się uparł udałoby się znaleźć coś John Deere'a. Przegięli panowie i tyle.

#65 Share mistergtx

mistergtx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:19

Nowa Kubota

Podstawowe dane są już dostępne np. tu:
...

a roższerzony opis nowych traktorów kubota jest tutaj:
http://www.rolnicze-...traktory-kubota to strona dealera kuboty,
a na stronie importera traktorykubota.pl niema nic na ten temat...
w nowym nr farmera czytałem że premier ma być na agro show (czyli za dwa tygodnie) ale już są dostępne w sprzedaży?

p.s wygooglowłem również katalog kuboty: ciagniki/kubota/nowy-katalog-kubota

Ta Kubota to śmialo moze wyposażeniem konkurować z innymi markami i nawwet je przerasta. Tak sobie czytałem o tych nowych Kubotach to aż oczy przecieram, ponieważ inne marki mało co oferują takie rzeczy

co i gdzie czytałeś? bo przymierzm się do zakupu nowego ciągnika i pewnie będzie to kubota m9960 :-P ale itak na agro show oblece stoiska innych marek i dealerów :-]
pytam bo w necie jest mało informacji na temat nowości kuboty, a muszę przygotować się do gadki z dealerem na targach.

Edytowany przez mistergtx, 07 wrzesień 2012 - 22:21.

#66 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 08:05

Nowa Kubota Zbliża się pierwszy pokaz polowy najnowszego modelu M135GX!

Już w najbliższy czwartek, 27-go września zapraszamy na pierwszy pokaz polowy najnowszego i największego modelu marki Kubota - M135GX.
Oprócz tej maszyny zostaną pokazane również modele M7040 i L5040 z najnowszą kabiną firmy Naglak posiadającą certyfikat CE. Ponadto goście pokazu będą mieli szansę obejrzeć ciągnik sadowniczy Kubota M7040N.

Pan Sławomir Homeja zaprasza do swojego gospodarstwa w miejscowości Chomętowo koło Żnina w województwie kujawsko-pomorskim.
Pokaz rozpocznie się o godzinie 10:00.

Organizatorzy pokazu serdecznie gorąco zachęcają do wizyty na Kujawach.

#67 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 09:22

Nowa Kubota Poniżej link do mapy, gdzie zaznaczone jest dokładne miejsce czwartkowego pokazu:
http://mapa.targeo.p...1200,52.9256800

#68 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:23

Nowa Kubota Szkoda ,że Kubota dopiero teraz, a nie rok wcześniej dokonała poprawek w swoich ciągnikach. Wtedy kupiłbym taką jak moja M8540 ,ale już z nadbiegiem , z tempomatem , z komputerem pokładowym, z precyzyjnie działającą skrzynią biegów, Z lepszymi i skrętnymi błotnikami, z lepszymi i większymi lusterkami , i z kilkoma innymi bajerami ^^ . Ale tak czy siak to i mój starszy model jest bardzo dobry :)

#69 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 październik 2012 - 14:24

Nowa Kubota Szanowni Państwo,

JUŻ W TYM TYGODNIU w programie AGROMACHINA w TVN Turbo pokazywany jest test najnowszego i największego japońskiego ciągnika rolniczego:

Kubota M135GX

Audycja emitowana jest w następujących terminach:

30 wrzesień (niedziela) 09:10 – PREMIERA
01 październik (poniedziałek) 10:00
01 październik (poniedziałek) 18:25
02 październik (wtorek) 19:50
03 październik (środa) 07:10
05 październik (piątek) 11:30
06 październik (sobota) 06:25

Marka Kubota zaprasza przed telewizory!

#70 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 01:04

Nowa Kubota

O ile sam jeszcze niedawno byłem zwolennikiem japońskiej myśli technicznej, o ile uczestniczyłem w procesie wyboru i zakupu ciagnika i padło właśnie na Kubotę, o ile ujeżdżam model M105S dośc często to ... przy obecnym pułapie cenowym jaki zaproponowała Kubota już bym się na takową nie napalał tak mocno. Za te pieniądze da się już kupić wcale nie najsłabiej wyposażone Deutz Fahry i inne produkty SDF, New Hollandy i inne produkty CNF, a nawet jak by się uparł udałoby się znaleźć coś John Deere'a. Przegięli panowie i tyle.

Tyle że to nie producent przegął. Tylko z tego co słyszałem to polscy dealerzy. Obecnie Kuboty podobno są składane w Niemczech więc odpada koszt transportu. Osoba od nas z okolicy która chce wziąć koniecznie Kubotę bo ma już jedną i sobie chwali, mówi że jedzie po nią do Niemiec, bo u Niemca za cenę ciągnika w Polsce ma ten sam ciągnik z tym samym wyposażeniem + tura i jeszcze opłaci koszty transportu.

Niestety wydaje mi się że polscy dealerzy wszystkich marek przyjęli zasadę że jak kończy się perspektywa budżetowa w Unii to się trzeba na koniec jeszcze bardziej wzbogacić i podwyższyć ceny. JD gdy euro było 4,4 w grudniu kosztował 220 brutto, w połowie stycznia jak spadło podobno do 207 brutto a teraz ok 240, NH i pozostałych marek też ceny kosmiczne i dealerzy Kuboty też się pozytywnie nie wyróżniają na tym tle

Edytowany przez artursz89, 08 listopad 2012 - 01:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 11:14

Nowa Kubota

Obecnie Kuboty podobno są składane w Niemczech więc odpada koszt transportu.

Kuboty cały czas produkowane są w Japonii i stamtąd przypływają do Europy.

Zmiana polega na tym, że dodatki, które do tej pory były montowane w Polsce (koła, fotel itp.) będą zakładane w Niemczech.

#72 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:01

Nowa Kubota Odświarzam temat kuboty ponieważ jestem po rozmowie z dealerem i ceny spadły na głowe!!! Gdyby w lipcu były takie pewnie zamiast MF na podwórku stała by m9540:) podobno mają jeszcze zejść z ceny więc wtedy naprawde zagraja na rynku. Ja szukam pomocniczego ciągnika i najprawdopodobniej będzie to m6040 bo cena juz zaczyna kusić:)

oj sorki za ortografa najpierw zatwiedziłem potem przeczytałem ;)

#73 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:26

Nowa Kubota Kusi, nie kusi, podaj liczby, będzie jakieś 'namacalne' wyobrażenie konkurencji.

#74 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:49

Nowa Kubota m9540 z 2012 143000 netto, m6040 111000netto więc różnica jest:) reszty modeli nie pytałem

#75 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:48

Nowa Kubota Kris14 ten model jaki napisałeś to ile on ma koni i u jakiego dealera dali Ci taką cenę? Ja się ostatnio pytałem w Rojęczynie to za model M8540 powiedział mo wyjściówkę 159 tys netto?

#76 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:16

Nowa Kubota Ale ja nic nie podawałem :)
A jeżeli chodzi o M9540 to ona ma jeśli dobrze pamiętam 99KM

#77 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 09:25

Nowa Kubota Prędkośc maksymalna 38 km/h ? hmmm mało ...

#78 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:59

Nowa Kubota A po co więcej?

#79 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:03

Nowa Kubota Na naszych drogach czasami 30 km/h to za dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:24

Nowa Kubota Biorąc pod uwagę, że owe 38 km/h uzyskiwane jest przy maksymalnej liczbie obrotów silnik tj. 2600 obr/min, a silniki Kuboty ekonomiczne są do max. 2000 obr/min (optymalny moment obrotowy i moc w okolicach 1800 obr/min) okazuje się, że maksymalna prędkośc to jednak jakieś 26 km/h, a to już niestety trochę mało. Droga się zdecydowanie dłuży. Bezwzględnie Kubota powinna pomyśleć o wykorzystywaniu ich ciągników nie tylko do prac polowych, ale również w transporcie.