michal7211jaron

Nowa Kubota M100X

Polecane posty

kris14    266

A ktoś coś wie co nowego ma pokazać Kubota w związku z dostosowaniem ciągników do Euro IIIB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Będą nowe odpowiedniki 8540 i 9540 na Common railu ... czyli modele 8560 i 9560 tak mi się wydaje... a w wyższych seriach będzie wpraodazona podseria GX czyli np. M135GX w full wypasie czyli amortyzowana oś, EHR i inne bajery... tu masz linka do folderu

http://www.toplinetr...560Brochure.PDF

 

a tutaj jak chodzi ta nowa Kubota.. fajnie mruczy :D

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40
No i takie posty to ja lubię najbardziej :D -widać że wypowiada się człowiek fachowy, znający sprawy od podszewki, metalurg (wie z jakiej stali na wschód a z jakiej na zachód wędrują),geograf (wie że z Chin) no i znaffca, znaffca (JD 5100 i 5300 ??? R i M-ciekawe czy potrafi je odróznić...)-post aż ocieka konkretami i fachową wiedzą. Najgorsze w tym wszystkim jest to że na AF jest mnóstwo młodych ludzi przyjmujących takie rewelacje bezkrytycznie (i bezmyślnie kolportujących je dalej)-rezultat ?-mnóstwo village legend :D

 

 

kolego a zebys sie zdziwil ze umiem je odróznić. POgadaj z ludzmi z charter Agro masz Garzńt oci pwoiedzą żę JD na wschód są z defektami. Nie wszystkie ale sie trafiją. Nie mam nic do marki JD ale w ostatnim czasie straciły na jakości. To już nie jest ten Jelonek co kiedyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i zdziwiłbym się jak diabli-bo jeżeli piszesz o modelu 5300 to o czym piszesz ?Wywody na temat różnic w jakości ciągników w zależności od rynku docelowego już tu na AF przerabialiśmy-polecam zapoznać się z lekturą.

Sorry kolego ale naprawdę nawet nie chce mi się odpowiadac na podobne posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Dokładnie tak jak piszesz

pioter03

 

rozmawiałem z przedstawicielem Kuboty z Firmy Premium Trade Powiedział że te nowe modele będą dostępne pod koniec sierpnia.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znane są już ceny najnowszych modeli marki Kubota – M8560, M9960, M110GX oraz M135GX

 

Dilerzy marki Kubota w całej Polsce otrzymali cenniki najnowszych modeli z literą „K” na masce: M8560 o mocy 86,7 KM, M9960 o mocy 101,4 KM, M110GX o mocy 115,6 oraz M135GX o mocy 140,4 KM.

 

Wszystkie nowe modele spełniają wyśrubowaną normę emisji spalin EURO IIIB dzięki zastosowaniu tłumika z katalizatorem filtra cząstek stałych. W ten sposób wyeliminowano konieczność stosowania kosztownych bazujących na moczniku dodatków do paliwa. Wszystkie modele charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym obejmującym m.in. klimatyzację, rewers bezsprzęgłowy, fotel pneumatyczny, obciążniki przednie oraz kompletny zaczep tylny. Modele M110GX i M135GX oferują ponadto biegi przełączane pod obciążeniem oraz układ elektronicznego sterowania podnośnikiem tylnym EHR.

 

Debiutujące modele objęte są oczywiście unikalną, bezpłatną gwarancją ważną przez trzy lata.

 

Nowe ciągniki są już dostępne w Polsce. Dalszych informacji udzielają Dilerzy Kubota w całej Polsce. Ich dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.traktorykubota.pl

Edytowano przez stachanowiec1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A gdzie można znaleźć dane techniczne tych modeli? Trzeba z tym fatygować się do dealera?

 

PS: Szkoda że w M60 nie ma tłumika w cieniu słupka kabiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Jak mnie pamięc nie myli, są dostępne (o ile bedzie taka możliwosć) 3 rodzaje skrzyń biegów w modelu M8860 - 8x8 i 12x12 a w M9960 - 8x8, 12x12 i 24x24 Dual Speed i tylko tu będzie dostępna funkcja wzmacniacza momentu.

Troche skrzaczyli motyw z tłumikiem, ale cóż, zobaczymy jak to będzie wyglądać na żywo.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można znaleźć dane techniczne tych modeli? Trzeba z tym fatygować się do dealera?

 

PS: Szkoda że w M60 nie ma tłumika w cieniu słupka kabiny...

 

Podstawowe dane są już dostępne np. tu:

http://www.agrofoto.pl/katalog-maszyn/kubota-m8560-m60,58.html?marka=3

 

http://www.agrofoto.pl/katalog-maszyn/kubota-m9960-m60,59.html?marka=3

http://www.agrofoto.pl/katalog-maszyn/kubota-m110gx,60.html

http://www.agrofoto.pl/katalog-maszyn/kubota-m135gx,61.html?marka=3

 

Z tym, że oficjalnie nowe modele mają moc odpowiednio: 86,7/ 101,4 / 115,6 / 140,4 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ta Kubota to śmialo moze wyposażeniem konkurować z innymi markami i nawwet je przerasta. Tak sobie czytałem o tych nowych Kubotach to aż oczy przecieram, ponieważ inne marki mało co oferują takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

O ile sam jeszcze niedawno byłem zwolennikiem japońskiej myśli technicznej, o ile uczestniczyłem w procesie wyboru i zakupu ciagnika i padło właśnie na Kubotę, o ile ujeżdżam model M105S dośc często to ... przy obecnym pułapie cenowym jaki zaproponowała Kubota już bym się na takową nie napalał tak mocno. Za te pieniądze da się już kupić wcale nie najsłabiej wyposażone Deutz Fahry i inne produkty SDF, New Hollandy i inne produkty CNF, a nawet jak by się uparł udałoby się znaleźć coś John Deere'a. Przegięli panowie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistergtx    0

Podstawowe dane są już dostępne np. tu:

...

 

 

a roższerzony opis nowych traktorów kubota jest tutaj:

http://www.rolnicze-...traktory-kubota to strona dealera kuboty,

a na stronie importera traktorykubota.pl niema nic na ten temat...

w nowym nr farmera czytałem że premier ma być na agro show (czyli za dwa tygodnie) ale już są dostępne w sprzedaży?

 

p.s wygooglowłem również katalog kuboty: ciagniki/kubota/nowy-katalog-kubota

 

Ta Kubota to śmialo moze wyposażeniem konkurować z innymi markami i nawwet je przerasta. Tak sobie czytałem o tych nowych Kubotach to aż oczy przecieram, ponieważ inne marki mało co oferują takie rzeczy

 

 

co i gdzie czytałeś? bo przymierzm się do zakupu nowego ciągnika i pewnie będzie to kubota m9960 :-P ale itak na agro show oblece stoiska innych marek i dealerów :-]

pytam bo w necie jest mało informacji na temat nowości kuboty, a muszę przygotować się do gadki z dealerem na targach.

Edytowano przez mistergtx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się pierwszy pokaz polowy najnowszego modelu M135GX!

 

Już w najbliższy czwartek, 27-go września zapraszamy na pierwszy pokaz polowy najnowszego i największego modelu marki Kubota - M135GX.

Oprócz tej maszyny zostaną pokazane również modele M7040 i L5040 z najnowszą kabiną firmy Naglak posiadającą certyfikat CE. Ponadto goście pokazu będą mieli szansę obejrzeć ciągnik sadowniczy Kubota M7040N.

 

Pan Sławomir Homeja zaprasza do swojego gospodarstwa w miejscowości Chomętowo koło Żnina w województwie kujawsko-pomorskim.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 10:00.

 

Organizatorzy pokazu serdecznie gorąco zachęcają do wizyty na Kujawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Szkoda ,że Kubota dopiero teraz, a nie rok wcześniej dokonała poprawek w swoich ciągnikach. Wtedy kupiłbym taką jak moja M8540 ,ale już z nadbiegiem , z tempomatem , z komputerem pokładowym, z precyzyjnie działającą skrzynią biegów, Z lepszymi i skrętnymi błotnikami, z lepszymi i większymi lusterkami , i z kilkoma innymi bajerami ^^ . Ale tak czy siak to i mój starszy model jest bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

JUŻ W TYM TYGODNIU w programie AGROMACHINA w TVN Turbo pokazywany jest test najnowszego i największego japońskiego ciągnika rolniczego:

 

Kubota M135GX

 

Audycja emitowana jest w następujących terminach:

 

30 wrzesień (niedziela) 09:10 – PREMIERA

01 październik (poniedziałek) 10:00

01 październik (poniedziałek) 18:25

02 październik (wtorek) 19:50

03 październik (środa) 07:10

05 październik (piątek) 11:30

06 październik (sobota) 06:25

 

Marka Kubota zaprasza przed telewizory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

O ile sam jeszcze niedawno byłem zwolennikiem japońskiej myśli technicznej, o ile uczestniczyłem w procesie wyboru i zakupu ciagnika i padło właśnie na Kubotę, o ile ujeżdżam model M105S dośc często to ... przy obecnym pułapie cenowym jaki zaproponowała Kubota już bym się na takową nie napalał tak mocno. Za te pieniądze da się już kupić wcale nie najsłabiej wyposażone Deutz Fahry i inne produkty SDF, New Hollandy i inne produkty CNF, a nawet jak by się uparł udałoby się znaleźć coś John Deere'a. Przegięli panowie i tyle.

 

Tyle że to nie producent przegął. Tylko z tego co słyszałem to polscy dealerzy. Obecnie Kuboty podobno są składane w Niemczech więc odpada koszt transportu. Osoba od nas z okolicy która chce wziąć koniecznie Kubotę bo ma już jedną i sobie chwali, mówi że jedzie po nią do Niemiec, bo u Niemca za cenę ciągnika w Polsce ma ten sam ciągnik z tym samym wyposażeniem + tura i jeszcze opłaci koszty transportu.

 

Niestety wydaje mi się że polscy dealerzy wszystkich marek przyjęli zasadę że jak kończy się perspektywa budżetowa w Unii to się trzeba na koniec jeszcze bardziej wzbogacić i podwyższyć ceny. JD gdy euro było 4,4 w grudniu kosztował 220 brutto, w połowie stycznia jak spadło podobno do 207 brutto a teraz ok 240, NH i pozostałych marek też ceny kosmiczne i dealerzy Kuboty też się pozytywnie nie wyróżniają na tym tle

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Kuboty podobno są składane w Niemczech więc odpada koszt transportu.

 

 

Kuboty cały czas produkowane są w Japonii i stamtąd przypływają do Europy.

 

Zmiana polega na tym, że dodatki, które do tej pory były montowane w Polsce (koła, fotel itp.) będą zakładane w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Odświarzam temat kuboty ponieważ jestem po rozmowie z dealerem i ceny spadły na głowe!!! Gdyby w lipcu były takie pewnie zamiast MF na podwórku stała by m9540:) podobno mają jeszcze zejść z ceny więc wtedy naprawde zagraja na rynku. Ja szukam pomocniczego ciągnika i najprawdopodobniej będzie to m6040 bo cena juz zaczyna kusić:)

 

oj sorki za ortografa najpierw zatwiedziłem potem przeczytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kusi, nie kusi, podaj liczby, będzie jakieś 'namacalne' wyobrażenie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Kris14 ten model jaki napisałeś to ile on ma koni i u jakiego dealera dali Ci taką cenę? Ja się ostatnio pytałem w Rojęczynie to za model M8540 powiedział mo wyjściówkę 159 tys netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj